Λέφσκι Σόφιας: Ζητάει από την UEFA να γίνει ξανά το ματς με την Χαμρούν για παράβαση κανονισμών

Η Λέφσκι Σόφιας υπέβαλε έγγραφη διαμαρτυρία στην UEFA ζητώντας να επαναληφθεί το δεύτερο ματς με την Χαμρούν εξαιτίας παράβασης πριν το γκολ των Μαλτέζων.

Η βουλγάρικη ομάδα, που απέκλεισε τον ΠΑΟΚ στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, αποκλείστηκε στην συνέχεια από την μαλτέζικη Χαμρούν και φαίνεται πως δεν το έχει αποδεχθεί.

Η Λέφσκι Σόφιας υπέβαλε έγγραφη διαμαρτυρία στην UEFA ζητώντας της να αποφασίσει την επανάληψη του αγώνα, επειδή υπήρξε παράβαση των κανονισμών, που δεν καταλογίστηκε, λίγο πριν το γκολ της Χαμρούν για το 1-2.

Συγκεκριμένα, μετά το γκολ της ισοφάρισης του Τσουνάμι στο 90+1′ για την Λέφσκι, όπως φαίνεται και στην φωτογραφία, ποδοσφαιριστής της ομάδας από την Μάλτα είχε περάσει την γραμμή του κέντρου προτού γίνει η σέντρα από την οποία και προήλθε και το δεύτερο γκολ τους, με το οποίο έστειλαν το ματς στην παράταση, με αποτέλεσμα τελικά να πάρουν την πρόκριση στα πέναλτι.