Λεπτό προς λεπτό από το Παλέ η αναμέτρηση των «κιτρινόμαυρων» κόντρα στο Λαύριο

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό από το Παλέ την αναμέτρηση του Άρη απέναντι στο Λαύριο (17.30) για την 14η αγωνιστική της Basket League, με τους «κιτρινόμαυρους» να αναζητούν την τρίτη διαδοχική τους νίκη. Μείνετε συντονισμένοι στο PRESSARIS για όσα συμβαίνουν και πριν το τζάμπολ του αγώνα…

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΛΑΥΡΙΟ 84-70

40′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ο ΜακΓκι, 84-70

Τάιμ άουτ το Λαύριο, ακόμα 1’30” για το φινάλε

39′ Τρίποντο ο Μποχωρίδης, 82-70

39′ Στις βολές ο Ίνγκλις (1/2), 79-70

38′ Βολές για τον Μποχωρίδη (1/2), 79-69

38′ Τρίποντο και ο Τζόουνς, 78-69

38′ Στις βολές ο Ίνγκλις (2/2), 75-69

38′ Τρίποντο ξανά ο Τολιόπουλος, 75-67

37′ Σκοράρει ο ΜακΓκι, 72-67

37′ Τρίποντο ο Λαμπ, 70-67

Τάιμ άουτ το Λαύριο

Ξεσπάει ο Τολιόπουλος, τρελαίνεται ο κόσμος!

36′ Τρίποντο ο Τολιόπουλος, 70-64

36′ Μόνος του ο Μποχωρίδης, 67-64

35′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης, απαντάει ο Ίνγκλις, 65-64

35′ Μόνος του ο Μπιούφορντ από κοντά, 63-62

34′ Τρίποντο ο Τολιόπουλος, 63-60

Σε άμυνα ζώνης στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου το Λαύριο

Τάιμ άουτ για τον Άρη

33′ Ξανά ο Νίξον, με μπάσιμο το 60-60

33′ Νέο τρίποντο ο Νίξον, 60-58

32′ Στις βολές ο Τζόουνς (1/2), 60-55

32′ Τρίποντο ο Νίξον, 59-55

Κι άλλο “εύκολο” φάουλ κατά του Άρη, στο 3-0 τα φάουλ στην περίοδο

32′ Μπάσιμο του Νταλό, 59-52

31′ Στις βολές ο Κακλαμανάκης (1/2), 57-52

Τέταρτο φάουλ και ο Σλαφτσάκης…

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 57-51

Άστοχο τρίποντο του Μποχωρίδη

Ακόμα 2,6” για το τέλος της περιόδου

30′ Στις βολές ο Νίξον (1/2), 57-51

30′ Κλέψιμο – ασίστ του Φλιώνη και κάρφωμα και φάουλ από τον Σλαφτσάκη, 57-50, μέσα η βολή

29′ Στις βολές ο Ίνγκλις (2/2), 54-50

29′ Εύστοχος ο Νταλό, 54-48

28′ Φοβερός Σλαφτσάκης, κλέβει την μπάλα και κερδίζει αντιαθλητικό φάουλ (0/2 βολές)

28′ Στις βολές ο Κακλαμανάκης (0/2)

Τέταρτο φάουλ ο Χάρις, στη θέση του ο Σλαφτσάκη που έχει τρία

27′ Επιθετικό ριμπάουντ και κάρφωμα ο ΜακΓκι, 52-48

26′ Τρίποντο ο Κουζέλογλου, 50-48

26′ Ωραίο μπάσιμο του Φλιώνη, 50-45

25′ Ανόητο λάθος του Άρη και εύκολο καλάθι του Λαμπ, 48-45

25′ Τρίποντο ο Φλιώνης (1/6), 48-43

24′ Νέες βολές ο ΜακΓκι (1/2), 45-43

24′ Στις βολές ο ΜακΓκι (2/2), 44-43

24′ Σκοράρει ο Λαμπ, 42-43

Από τρία φάουλ έχουν πλέον Μποχωρίδης, Σλαφτσάκης και Χάρις για τον Άρη και Κακλαμανάκης, Λαμπ και Τόμας για το Λαύριο

Από μία τεχνική ποινή σε Χάρις και Τόμας

23′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 42-41

23′ Στις βολές ο Τζόουνς (1/2), 39-41

22’ Με διπλή προσπάθεια ο ΜακΓκι, 38-41

21′ Τρίποντο ο Νίξον, 36-41

21′ Στις βολές ο Κακλαμανάκης (1/2), 36-38

18.27: Σε 10′ η έναρξη της τρίτης περιόδου…

Πρώτοι σκόρερ του Άρη οι Βασίλης Τολιόπουλος και Λάκι Τζόουνς με 8 πόντους έκαστος. Για το Λαύριο από 6 πόντους έχουν Νίξον, Λαμπ και Τόμας.

Άρης: 4/4 βολές, 10/20 δίποντα, 4/19 τρίποντα, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 5 λάθη, 13 φάουλ.

Λαύριο: 12/17 βολές, 8/16 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 21 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 12 λάθη, 10 φάουλ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 36-37

Άστοχο το μακρινό τρίποντο του Σλαφτσάκη

Ακόμα 3,8” για το τέλος του ημιχρόνου, κατοχή ο Άρης

Βήματα του Νίξον από την πιεστική άμυνα του Τολιόπουλου

Το Λαύριο έχει εκτελέσει 17 βολές, ο Άρης 4…

Τάιμ άουτ το Λαύριο, ακόμα 19” για το τέλος του ημιχρόνου

20′ Ασίστ Μποχωρίδης, άλεϊ ουπ κάρφωμα ο ΜακΓκι, 36-37

20′ Σκοράρει ο Νίξον, 34-37

20′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Τζόουνς (2/2), 34-35

19′ Μπάσιμο του Μποχωρίδη, 32-35

19′ Φάουλ του Σλαφτσάκη πάνω στο τρίποντο του Κουζέλογλου, 2/3 βολές και… 30-35

19′ Εύστοχος ο Τζόουνς, 30-33

18′ Νέο φάουλ χρεώνεται ο Άρης, βολές για τον Τόμας (2/2), 28-33

Χωρίς σκορ ο Άρης στα τελευταία 4′

17′ Καλάθι και φάουλ του Λαμπ, 28-31, μέσα η βολή

Άτυχος στις τελευταίες του επιθέσεις ο Άρης αφού τα τρίποντα του Τολιόπουλου και Φλιώνη, μπήκαν και βγήκαν από το καλάθι

16′ Βολές τώρα για τον Τόμας (2/2), 28-28

15’ Άστοχος στη βολή ο Ίνγκλις

Τεχνική ποινή στον Καστρίτη

Σερί 7-0 τρέχει τώρα ο Άρης

Τάιμ άουτ από τον Σερέλη

14′ Τρίποντο ο Τζόουνς, 28-26

14′ Νέα όμορφη προσπάθεια του Σλαφτσάκη, 25-26

14′ Ωραία προσπάθεια και κάρφωμα του Σλαφτσάκη, 23-26

13′ Νέο φάουλ υπέρ του Λαυρίου, βολές για τον Ίνγκλις (2/2), 21-26

12′ Τρίποντο ο Μιλόσεβιτς, 21-24

11′ Εύστοχος ο Τόμας, 21-21

11’ Τρίποντο ο Σλαφτσάκης, 21-19

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 18-19

10’ Τρίποντο ο Τολιόπουλος, 18-19

9′ Τρίποντο ο Μπιούφορντ, 15-19

9′ Στις βολές ο Νίξον (0/2)

9′ Νέο καλάθι του Τολιόπουλου, 15-16

8′ Νέο δύσκολο μπάσιμο του Νίξον, 13-16

8′ Τρίποντο ο Τολιόπουλος, το πρώτο του καλάθι με τη φανέλα του Άρη, 13-14

8′ Καλάθι του Μποιύφορντ, 10-14

7′ Στις βολές ο Μποχωρίδης (2/2), 10-12

6′ Σκοράρει ο Νίξον με δύσκολο μπάσιμο, 8-12

6′ Αιφνιδιασμός με τον Μποχωρίδη, 8-10

Γέμισε ξανά το Παλέ, πολύ όμορφη ατμόσφαιρα από τους φίλους του Άρη!

Σερί 0-8 τρέχουν οι φιλοξενούμενοι

Τάιμ άουτ από τον Καστρίτη

5′ “Τραβηγμένο” φάουλ του ΜακΓκι, στις βολές ο Λαμπ (1/2), 6-10

4′ Χουκ του Κακλαμανάκη, 6-9

4′ Τρίποντο ο Ίνγκλις, 6-7

2′ Στις βολές ο Λαμπ (2/2), 6-4

2′ Ο Χάρις κάνει το 6-2

2′ Καλάθι του Μποχωρίδη, 4-2

1′ Σκοράρει ο Κακλαμανάκης, απαντάει ο Χάρις, 2-2

Η πεντάδα του Άρη: Νταλό, Φλιώνης, Μποχωρίδης, Χάρις, ΜακΓκι.

Η πεντάδα του Λαυρίου: Λαμπ, Νίξον, Ίνγκλις, Κουζέλογλου, Κακλαμανάκης.

17.25: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων. Αποδοκιμασίες για το Λαύριο, επευφημίες για τον Άρη. Σε 5′ η έναρξη του αγώνα…

17.12: Η είσοδος των φιλάθλων συνεχίζεται στο Παλέ, αρκετός και ο κόσμος στα εκδοτήρια αυτή την στιγμή.

16.59: Υπό την γνώριμη μουσική η είσοδος των παικτών του Άρη στο παρκέ με τον κόσμο να τους δίνει το πιο ζεστό του χειροκρότημα!

16.58: Στο παρκέ για το τελικό τους ζέσταμα οι παίκτες του Λαυρίου.

16.55: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Παπαπέτρου, Τσαρούχα, Ζαχαρής και κομισάριος ο Δέλλας.

16.50: Τρία παιχνίδια έχουν ξεκινήσει για την 14η αγωνιστική. Στο ημίχρονο το σκορ είναι: Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ 42-34, Κύμη – Πανιώνιος 48-40, Προμηθέας – Κολοσσός 56-52.

16.48: Για τους φιλοξενούμενους εκτός δράσης παραμένει ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος, ο οποίος χειρουργήθηκε στον αστράγαλο και η επιστροφή του στα παρκέ υπολογίζεται σε περίπου έναν μήνα.

16.39: Οι δύο ομάδες έχουν βγει στο παρκέ για τα πρώτα σουτ της προθέρμανσης.

16.38: Ο Άρης είχε επικρατήσει στο εκτός έδρας παιχνίδι του πρώτου γύρου με 73-70, έχοντας κορυφαίους τους Λάκι Τζόουνς (15π.), Δημήτρη Βεργίνη (12π.) και Γκάρι ΜακΓκι (8π., 11ριμπ.), ενώ για το Λαύριο οι Ντόρον Λαμπ και Μίλαν Μιλόσεβιτς είχαν σκοράρει από 17 πόντους.

16.35: Ο Γκάρι Μπελ προσπάθησε να δοκιμάσει πριν το τζάμπολ για να παίξει, αλλά δεν κατέστη δυνατό. Την θέση του θα πάρει στην 12αδα ο Γιώργος Αγγέλου.

16.33: Το ίδιο ρεκόρ (4-9) έχουν Άρης και Λαύριο. Οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονται από δύο σερί νίκες, ενώ η ομάδα του Λαυρίου, μετράει μία νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές.