ΜΠΑΣΚΕΤ

Λεπτό προς λεπτό από το Παλέ ο αγώνας του Άρη απέναντι στον Πανιώνιο

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Άρης – Πανιώνιος στο Παλέ (15.45) και όσα θα συμβούν πριν το τζάμπολ μέσα από το PRESSARIS. Μείνετε συντονισμένοι…

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 79-56

39′ Ο Χάρις σκοράρει για το 79-54.

39′ Ο Φλιώνης κάνει το 77-54.

37′ Ο Κάιζερ κάνει το 75-54.

37′ 1/3 βολές από τον Παπαντωνίου (73-54).

36′ Τρίποντο του Φλιώνη και 73-53.

34′ Κάρφωμα του Χάρις και 70-51!

34′ Ο Χάρις κάνει το 68-51.

34′ Ο Χάρις με τρίποντο κάνει το 66-51.

33′ Τεχνική ποινή και αποβολή για τον Ντόρσεϊ. Ο Μποχωρίδης βάζει τη βολή (63-51).

31′ Επιτέλους καλάθι για τον Άρη με τον Σλαφτσάκη (62-51).

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 60-51

29′ Βολές για τον Δίπλαρο, 2/2 και 60-51.

28′ 1/2 βολές για τον Τολιόπουλο (60-49).

27′ Βολές για τον Σλαφτσάκη, 1/2 και 59-49.

27′ Ο Ελ Αμίν κάνει το 58-49.

25′ Δεύτερη τεχνική ποινή για τον Μπέρι για θέατρο. Ο Αμερικανός αποβάλλεται από το παιχνίδι. Χάνει τη βολή ο Μπελ.

25′ Ο Μπέρι με τρίποντο κάνει το 58-47.

24′ Ο Χάρις σκοράρει για το 58-44.

23′ Καλάθι του Μπέρι (57-42), αλλά χρεώνεται με τεχνική ποινή για διαμαρτυρία. Ο Μποχωρίδης βάζει τη βολή (58-42).

22′ Ο Φλιώνης στον αιφνιδιασμό γράφει το 57-40.

21′ Ο Τζόουνς σκοράρει για το 55-40.

21′ Ο Παπαντωνίου μειώνει σε 53-40.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 53-38

20′ Ο Μποχωρίδης κάνει το 53-38 μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

19′ Βολές για τον ΜακΓκι, 1/2 και 51-38.

18′ Βολές για τον Όστιν, 1/2 και 50-38.

18′ Ο Παπαντωνίου με 1/2 βολές κάνει το 50-37.

18′ Τεχνική ποινή στον Οικονόμου, βάζει τη βολή ο Τολιόπουλος (50-36).

18′ Ο Νταλό κάνει το 49-36.

18′ Τρίποντο από τον Νταλό (47-36).

17′ Βολές για τον Όστιν από φάουλ του Νταλό στη διεκδίκηση του ριμπάουντ, 1/2 και 44-36.

17′ Βολές για τον Μπέρι, 1/2 και 44-35.

17′ Βολές για τον Τζόουνς από το 4ο φάουλ του Ντόρσεϊ, 1/2 και 44-34.

17′ Τρίποντο του Όστιν (43-34) και τάιμ άουτ από τον Καστρίτη.

16′ Βολές για τον Δίπλαρο, 2/2 και 43-31.

16′ Βολές για τον Κάιζερ, 0/2 παραμένει το 43-29.

15′ Βολές για τον Μπέρι, 1/2 και 43-29.

15′ Ο Ντόρσεϊ με 1/2 βολές μειώνει σε 43-28.

14′ Ο Δίπλαρος μειώνει σε 43-27.

14′ Τρίποντο από τον Μπελ (43-25).

13′ Ο Μποχωρίδης από μέση απόσταση κάνει το 40-25.

12′ Ο Σλαφτσάκης κάνει το 38-25.

12′ Αντιαθλητικό φάουλ του Χρηστίδη στον Ντόρσεϊ, 1/2 και 36-25.

12′ Τρίποντο από τον Μπελ και 36-24! Τάιμ άουτ από τον Οικονόμου.

11′ Εξαιρετική άμυνα από Φλιώνη, κλέψιμο του Μπελ και αντιλαθλητικό φάουλ του Παπαντωνίου. Ο Μπελ με 2/2 βολές κάνει το 33-24.

11′ Βολές για τον Σλαφτσάκη, 1/2 και 31-24.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 30-24

10′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι από τον Κάιζερ (30-24).

10′ Βολές για τον Κάιζερ, 1/2 και 28-24.

9′ Ο Παπαντωνίου με λέι απ μειώνει σε 27-24. Τάιμ άουτ από τον Καστρίτη.

8′ Ο Μπέρι μειώνει σε 27-22.

8′ Βολές για τον Τζόουνς, 1/2 και 27-20.

8′ Τρίποντο από τον Τολιόπουλο (26-20).

7′ Τρίποντο από τον Παπαντωνίου (23-20).

7′ Καλάθι και φάουλ από τον Τζόουνς (23-17).

6′ Ασίστ του Τολιόπουλου, εντυπωσιακό κάρφωμα του Κάιζερ και 20-17. Τάιμ άουτ από τον Οικονόμου.

6 ‘ Βολές για τον Χάρις, 2/2 και 18-17.

6′ Τρίποντο από τον Ελ Αμίν (16-17).

5′ Ασίστ του Νταλό, καρφώνει ο Κάιζερ (16-14).

5′ Καλάθι και φάουλ από τον Ντόρσεϊ και 14-14.

5′ Βολές για τον Τζόουνς, 2/2 και 14-11.

5′ Ο Κάιζερ κάνει το 12-11.

4′ Τρίποντο του Χάρις και 10-11.

3′ Ο Παπαντωνίου μειώνει σε 10-8.

3′ Βολές για τον Μποχωρίδη, 2/2 και 10-6.

3′ Δεύτερο φάουλ από τον ΜακΓκι.

3′ Καλάθι και φάουλ από τον Ντόρσεϊ (8-6).

2′ Ασίστ του Φλιώνη, σκοράρει ο Μποχωρίδης (8-3).

2′ Ο Μπέρι μειώνει σε 6-3 με τρίποντο.

2′ Ο Μποχωρίδης μετά από κλέψιμο του Φλιώνη κάνει το 6-0.

1′ Τρίποντο από τον Μποχωρίδη και 4-0.

1’ 1/2 βολές από τον ΜακΓκι και 1-0.

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Τζόουνς, Χάρις, ΜακΓκι.

Η πεντάδα του Πανιωνίου: Παπαντωνίου, Μπέρι, Χάρις, Ελ Αμίν, Ντόρσεϊ.

Έγινε η παρουσίαση των ομάδων.

Αρχίζει και γεμίζει το Παλέ, παρά τη μεγάλη ταλαιπωρία που υπάρχει στους γύρω δρόμους λόγω της έκθεσης Zootechnia.

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν βγει στο Nick Galis Hall για τα πρώτα σουτ της προθέρμανσης.

Στο ημίχρονο του αγώνα η ΚΑΕ θα βραβεύσει την ομάδα του 1979 που κατέκτησε το δεύτερο πρωτάθλημα (μετά από το 1930) στην ιστορία του τμήματος. Από εκείνη την ομάδα θα είναι παρόντες ο προπονητής “θρύλος” του Άρη, Γιάννης Ιωαννίδης και οι παίκτες Διαμαντής Σκόνδρας, Βασίλης Παραμανίδης, Σταύρος Χωλόπουλος, Στράτος Βαμβακούδης, Δημήτρης Νάστος, Βαγγέλης Αλεξανδρής, Στέλιος Καλαντίδης, Διονύσης Ανανιάδης και φυσικά ο Χάρης Παπαγεωργίου. Δεν θα μπορέσουν να παραβρεθούν οι Σπηλιώτης, Στυλιανού και Βορεάδης, ενώ ο Τάσος Σπάρταλης έχει φύγει από τη ζωή. Παρών θα είναι και έφορος της ομάδας, Γιώργος Λαγός, αλλά και ο δημοσιογράφος, Σωτήρης Θεολογίδης.

Οι κίτρινοι μετρούν τρεις νίκες σε τέσσερις αγώνες μέσα στο 2019, έχοντας χάσει μόνο από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Ο Άρης έχει ρεκόρ 5-10 και βρίσκεται στην 9η θέση. Ο Πανιώνιος έχει ρεκόρ 3-12 και βρίσκεται στην 12η θέση θέση.

Οι κίτρινοι είχαν ηττηθεί από τον Πανιώνιο στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με 70-66.