Λεπτό προς λεπτό από το Χαριλάου και το PRESSARIS το ματς του Άρη κόντρα στην ομάδα της Τρίπολης

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του Άρη να κατακτήσει ακόμα τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα για να παραμείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και σας μεταφέρει όσα συμβαίνουν πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα του Άρη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης για την 7η αγωνιστική της Super League. Μείνετε συντονισμένοι…

16.55 Tέλος αγώνα, 5η νίκη του Άρη σε έξι ματς, με 1-0!

90΄Εντυπωσιακά σταματά τον Μπαράλες ο Σιαμπάνης!

83΄Ο Μάνος νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο, βγαίνοντας μόνος από τα αριστερά!

79΄Σουτ του Μουνάφο, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης

77΄Στη θέση του Γκάμα ο Κάτσε

73΄Σουτ του Γκόμεζ, εύκολα ο Σιαμπάνης στο κέντρο της εστίας του

72΄Στη θέση του Βαλιέντε ο Ιγκλέσιας, ο Σίτο στη θέση του Τιλίκα

70′ Ο Ματέο πέρασε σχεδόν τους πάντες, ανατράπηκε, τίποτα από τον Φωτιά!

67΄Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, ο Ματέο στον Σίλβα που κέρδισε στο σπριντ τον Κώτσιρα, σουτ και η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Παπαδόπουλου

66΄Ο Μάνος διαμαρτυρήθηκε γιατί του έγινε φάουλ, ο Φωτιάς του έδωσε την κίτρινη κάρτα

64΄Φοβερή ενέργεια του Σίλβα, πέρασε δύο παίκτες του Αστέρα, το πλασέ του όμως δεν ήταν δυνατό, μόλις πάτησε στην αντίπαλη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

60΄Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Γκόμεζ και Ορόσκο αντί των Ριέρα και Ρετζίς. Ο Σίλβα για τον Άρη στη θέση του Μαντσίνι

56΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, να τελειώσει το ματς, ο Ματέο στον Μαντσίνι που δεν τελείωσε την φάση μόνος, γύρισε με την άμυνα του Αστέρα να διώχνει!

55΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ (1-0) ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Γύρισμα του Γκάμα από τα  δεξιά, ο Πασαλίδης βάζει αυτογκόλ, αιφνιδιάζοντας τον Παπαδόπουλο!

54΄Ευκαιρία για τον Άρη, σέντρα του Τζέγκο, μπήκε στην φάση ο Μάνος, αλλά το σουτ με το αριστερό από την μεγάλη περιοχή ο Γκάμα, με την μπάλα να καταλήγει άουτ!

53΄Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο, στον χώρο του κέντρου, στην προσπάθεια του Ματέο

51΄Από ένα λάθος διώξιμο της άμυνας του Αστέρα στο φάουλ του Ματίγια, ο Μάνος φάτσα με το τέρμα δεν έπιασε γεμάτο το σουτ! Γύρισμα του Γκάμα στη συνέχεια, σε κόρνερ ο Πασαλίδης την τελευταία στιγμή!

50΄Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, το κέρδισε ο Ματέο

46΄Ο Μάνος μετά την πάσα του Γκάμα, πάτησε στην μεγάλη περιοχή, έκανε μία πάσα-σουτ που κατέληξε άουτ, με το αριστερό πόδι

16.05 Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες…

15.47 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 ανάμεσα σε Άρη και Αστέρα Τρίπολης

45΄Τραβηγμένη κάρτα του Φωτιά στον Μαντσίνι, σε έναν φάουλ που δεν φάνηκε να υπήρχε

44΄Κίτρινη στον Τασουλή

43΄Ο Μαντσίνι γύρισε στο πέναλτι, εκεί όμως δεν ήταν κανείς παίκτης του Άρη

36΄Κίτρινη στον Λέο Τιλίκα

35΄Πολύ ωραία ενέργεια του Γκάμα, πάσα στον Μάνο που ξεπέρασε όμορφα έναν αντίπαλο, έκανε το σουτ εκτός μεγάλης περιοχής, κόρνερ στην γωνία του ο Παπαδόπουλος

27΄Έλεγχος στο VAR για μία… βουτιά του Μπαράλες στην μεγάλη περιοχή του Άρη. Κι όμως ο Φωτιάς δεν δείχνει την κάρτα στον Μπαράλες

26΄Σπουδαία επέμβαση του Σιαμπάνη σε κόρνερ, από τον ελεύθερο Πασαλίδη με το κεφάλι!

22΄Ένα σουτ στην κίνηση του Μαντσίνι, εκτός μεγάλης περιοχής, κέρδισε το πλάγιο από τα δεξιά ο Αργεντινός

21΄Φάουλ του Ματίγια από το δεξιά, ψηλά στο δεύτερο δοκάρι ο Μπεναλουάν, πήρε την κεφαλιά αλλά δεν την έστειλε προς την εστία του Αστέρα

20΄Ο Άρης προσπαθεί να βρει τρόπο να απειλήσει εκ νέου

15΄Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τον Άρη σε ένα λεπτό! Ο Ματέο αρχικά δεν τελείωσε μόνος την φάση παρότι πάτησε μεγάλη περιοχή (μετά από λάθος παίκτη του Αστέρα), έδωσε στον Μάνο δεξιά που άργησε, δεν σούταρε και δεν έδωσε καλή πάσα στον Γκάμα. Στη συνέχεια της φάσης ο Μαντσίνι, πλάσαρε από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ!

13′ Κίτρινη κάρτα στον Ματέο, που εμπόδισε τον Τασουλή να εκτελέσει στατική φάση

9′ Ο Μάνος θέλησε να προλάβει τον Παπαδόπουλο, ο οποίος τελευταία στιγμή έδιωξε με τα πόδια… Πεσμένος στο έδαφος ο Ματίγια. Σηκώθηκε και συνεχίζει…

6΄Οι παίκτες του Άρη κυκλοφόρησαν καλά την μπάλα από αριστερά, δεν πέρασε όμως η σέντρα του Σάκιτς

3΄Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα

15.01 Σέντρα στον αγώνα…

-Στο τέρμα ο Σιαμπάνης, δεξιά ο Σούντγκρεν, αριστερά ο Σάκιτς με τους Δεληζήση και Μπεναλουάν στα στόπερ. Στα χαφ οι Τζέγκο με Ματίγια με τους Ματέο, Γκάμα και Μαντσίνι πίσω από τον Μάνο.

-Παπαδόπουλος στο τέρμα, δεξιά ο Κώτσιρας, αριστερό ο Τασουλής, με τους Σουάρεθ-Πασαλίδη στα στόπερ. Μουνάφο και Βαλιέντε στα χαφ, ο Ριέρα 10άρι, Τιλίκα και Ρετζίς στα άκρα και στην κορυφή της επίθεσης ο Μπαράλες.

Οι συνθέσεις:

Άρης (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Σάκιτς, Μπεναλουάν, Δεληζήσης, Τζέγκο, Ματίγια, Μαντσίνι (60΄Σίλβα), Μάνος, Mατέο, Γκάμα (77΄Κάτσε)

Στον πάγκο: Έμαν, Ντάτκοβιτς, Σίλβα, Λόπεθ, Κάτσε, Γκάνεα, Μαρμαρίδης, Σενγκιέργκης, Μπακούτσης

Αστέρας Τρίπολης (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα (72΄Ιγκλέσιας) (60΄Γκόμεζ), Λέο Τιλίκα (72΄Σίτο), Μπαράλες, Ρετζίς (60΄Ορόσκο)

Στον πάγκο: Τσίφτσης, Φερνάντεθ Μ., Σίτο, Γκόμεζ, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Ορόσκο, Ρούμπεν Γκαρσία, Καστάνιο Πέπε

Διαιτητής: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Αντώνης Σινιοράκης (Χανιά) – Γιώργος Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)

4ος :Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας)

VAR: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας) – Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας)