Λεπτό προς λεπτό από το Nick Galis Hall και το PRESSARIS ο κρίσιμος αγώνα των «κιτρινόμαυρων»

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Άρης – Ήφαιστος (17.00) από το Nick Galis Hall για τη 12η αγωνιστική της Basket League. Μείνετε συντονισμένοι…

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ 65-54

40′ Στις βολές ο Γκότσερ (0/2)

40′ Σκοράρει ο Μπρέιζελτον, 65-54

39′ Στις βολές ο Μπρέιζελτον (2/2), 65-52

39′ Ξανά ο Μπελ, 65-50

38′ Σκοράρει ο Μπελ, 63-50

Τάιμ άουτ για τον Άρη

37′ Σκοράρει ο Έβανς, 61-50

36′ Καλάθι ο Χαριτόπουλος, 61-48

35′ Μειώνει ο Μπρέιζελτον, 61-46

Τάιμ άουτ ο Ήφαιστος

33′ Κάρφωμα του Κάιζερ, 61-44

32′ Στις βολές ο Έβανς (1/2), 59-44

31′ Τρίποντο ο Μπελ, 59-43

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 56-43

30′ Καλάθι ο Σλαφτσάκης, 56-43

29′ Τρίποντο ο Γκότσερ, 54-43

29′ Στις βολές ο Νταλό (0/2)

29′ Ξανά ο Μπελ, 54-40

28′ Σκοράρει ο Μπελ, 52-40

28′ Στις βολές ο Φρεϊμάνις (1/2), 50-40

26′ Σκοράρει ο Μπελ, 50-39

25′ Τρίποντο ο Μπρέιζελτον, 48-39

Τάιμ άουτ ο Καστρίτης

24′ Νέο τρίποντο του Φρεϊμάνις, 48-36

24′ Τρίποντο ο Φρεϊμάνις, 48-33

22′ Μειώνει ο Φρεϊμάνις, απαντάει ο ΜακΓκι, 48-30

21′ Εύστοχος στη βολή ο Τζόουνς, 46-28

Τεχνική ποινή στον πάγκο του Ηφαίστου

21′ Στις βολές ο Γκότσερ (2/2), 45-28

21′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 45-26

18.02: Σε 5′ ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Γκάρι ΜακΓκι με 9 πόντους (1/3β., 4/4δίπ.) που έχει και 6 ριμπάουντ, ενώ για τον Ήφαιστο ο Τόντρικ Γκότσερ έχει 8 πόντους.

Άρης: 8/14 βολές, 11/16 δίποντα, 4/13 τρίποντα, 15 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 9 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 7 λάθη, 11 φάουλ

Ήφαιστος: 5/6 βολές, 6/11 δίποντα, 3/16 τρίποντα, 19 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 13 λάθη, 12 φάουλ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 42-26

Άστοχος ο Άρης, άστοχος και ο Ήφαιστος

Νέο τάιμ άουτ και κατοχή για τον Άρη με 28” για το τέλος του ημιχρόνου

20′ Στις βολές ο Χάρις (1/2), 42-26

Αντιαθλητικό φάουλ στον Χάρις

Στο παρκέ και ο Τολιόπουλος για τον Άρη

Νέο τάιμ άουτ, ακόμα 46” για τη λήξη του ημιχρόνου

19′ Καλάθι ο ΜακΓκι, 41-26

18′ Τρίποντο ο Χάρις, 39-26

17′ Σκοράρει ο Μούρτος, 36-26

17′ Στις βολές ο Σμιθ (2/2), 36-24

17′ Κάρφωμα του Χάρις στον αιφνιδιασμό, 36-22

15′ Φόλοου κάρφωμα του Κάιζερ, 34-22

14′ Μειώνει ο Σμιθ, 32-22

Στον πάγκο του Άρη βρίσκεται και ο Χάρης Παπαγεωργίου

“Φωτιά” το Παλέ και τάιμ άουτ για τον Ήφαιστο

Σερί 10-0 για τον Άρη

14′ Εύστοχος ο Κάιζερ, 32-20

12′ Καλάθι ο Σλαφτσάκης, 30-20

11′ Ασίστ ο Νταλό, σκοράρει ο Κάιζερ, 28-20

Στα επίσημα βρίσκεται και το μέλος του ΔΣ της ΚΑΕ Άρης, Γιώργος Σιγάλας

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 26-20

Σουτ πίσω από το κέντρο του Σταμάτη, μπήκε και βγήκε η μπάλα!

10′ Καλάθι ο Τζόουνς, 26-20

10′ Πεισματάρης ο Σλαφτσάκης κερδίζει φάουλ και βολές (2/2), 24-20

9′ Σκοράρει ο Έβανς, 22-20

9′ Βολές τώρα για τον Τζόουνς (1/2), 22-18

9′ Βολές για τον Σμιθ (2/2), 21-18

Δεύτερη φορά που δε σφυρίζεται παράβαση 8” στον Ήφαιστο…

8′ Τρίποντο ο Γκότσερ, απαντάει με τον ίδιο τρόπο ο Νταλό, 21-16

8′ Στις βολές ο ΜακΓκι (1/2), 18-13

7′ Βολές για τον Νταλό (1/2), 17-13

7′ Βολές για τον Έβανς (1/2), 16-13

Τάιμ άουτ

6′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 16-12

6′ Σκοράρει ο Έβανς, απαντάει ο ΜακΓκι, 13-12

6′ Βολές ο Μποχωρίδης (2/2), 11-10

5’ Καλάθι ο Έβανς, 9-10

4’ Τρίποντο ο Μπελ, 9-8

3′ Τρίποντο ο Μούρτος, 6-8

2′ Καλάθι και φάουλ ο Μποχωρίδης, 4-3, έξω η βολή

2′ Τρίποντο ο Γκότσερ, 2-3

1′ Γκολ φάουλ του ΜακΓκι, 2-0, έξω η βολή

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μπελ, Μποχωρίδης, Χάρις, ΜακΓκι

Η πεντάδα του Ηφαίστου: Γκότσερ, Μπρέιζελτον, Μούρτος, Φρειμάνις, Διαμαντάκος

16.55: Ξεκίνησε η παρουσίαση των δύο ομάδων. Αποδοκιμασίες για τους φιλοξενούμενους, ζεστό χειροκρότημα για τον Σπύρο Μούρτο, ο οποίος ανταπέδωσε.

16.46: Παρών στο γήπεδο και ο ισχυρός άνδρας του Ηφαίστου Λήμνου, Παντελής Μπούμπουρας, ο οποίος είχε ολιγόλεπτη συνομιλία με τον πρόεδρο της ΚΑΕ Άρης, Χάρη Παπαγεωργίου.

16.45: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Αναστόπουλος, Μπήτης, Ξενικάκης και κομισάριος ο Δροσόπουλος.

16.39: Πρώτη φορά αντιμέτωπος με τον Άρη σε επίσημο αγώνα θα τεθεί ο Σπύρος Μούρτος, ο οποίος ήταν μέλος της ομάδας από το 2007 και αρχηγός της μέχρι πέρσι. Ακόμα τέσσερα πρόσωπα του Ηφαίστου έχουν περάσει από τον Άρη.

16.34: Άρης και Ήφαιστος αγωνίστηκαν σε φιλικό προετοιμασίας στο ίδιο γήπεδο στις 15 Σεπτεμβρίου, με την ομάδα της Λήμνου να επικρατεί 62-56. Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν οι Μανωλόπουλος, Γκότσερ και Γουίγκινς με 10 πόντους έκαστος, ενώ για τον Άρη ο Μποχωρίδης πέτυχε 13 πόντους.

16.32: Εκτός δωδεκάδας για τον Άρη έμεινε ο Γιώργος Αγγέλου, με τον Βασίλη Τολιόπουλο να παίρνει τη θέση του.

16.31: Στο παρκέ του Nick Galis Hall και οι φιλοξενούμενοι.

16.28: Μόλις ολοκληρώθηκε η είσοδος των παικτών του Άρη για το τελικό ζέσταμα υπό την χαρακτηριστική και διαχρονική μουσική του Παλέ. Ζεστό χειροκρότημα από όλο τον κόσμο.

16.19: Αρκετός κόσμος στις κερκίδες του Παλέ και ιδίως στο πέταλο με 40′ να απομένουν για την έναρξη του αγώνα.

16.16: Οι δύο ομάδες είναι πλήρεις, ενώ για τον Άρη θα κάνει το ντεμπούτο του ο νεοαποκτηθείς γκαρντ Βασίλης Τολιόπουλος, που αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό.

16.09: Από την άλλη πλευρά ο Ήφαιστος προέρχεται από δύο σερί νίκες και τελευταία την πρώτη του εκτός έδρας νίκη επί του Ρεθύμνου. Συνολικά έχει ρεκόρ 6-5 και βρίσκεται στην 8η θέση μαζί με τον Χολαργό.

16.07: Από έξι διαδοχικές ήττες στο ελληνικό πρωτάθλημα προέρχεται ο Άρης, που θέλει σήμερα να πάρει την πρώτη του εντός έδρας νίκη μετά από πέντε αποτυχημένες προσπάθειες. Με ρεκόρ 2-9 βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.