Λεπτό προς λεπτό από το PRESSARIS η αναμέτρηση των “κιτρινόμαυρων”

Με νίκη επί της Δόξας σήμερα (PRESSARIS, 17:00), ο Άρης επιστρέφει στην πρώτη θέση, αλλά το κυριότερο; Ξεφεύγει στο +13 από την τρίτη θέση, αναμένοντας από εδώ και στο εξής, την μαθηματική εξασφάλιση της επιστροφής του στην φυσική του θέση!

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ! 18η νίκη του Άρη και στο +13!

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.

86′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπαργκάν αντί του Ντούνη.

82′ Αλλαγή για τον Άρη, βγαίνει Πλατέλλας, μέσα ο Κάσσος.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Στεφάνοβιτς.

77′ Αλλαγή για τη Δόξα. Αντί του Τζόκιτς, ο Καπνίδης.

76′ Τεράστια ευκαιρία του Άρη σε κεφαλιά του Χαντί! Ο Χαντί σηκώθηκε αφύλαχτος και έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Πλατέλλα, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα.

71′ Αλλαγή για την Δόξα, μέσα ο Στεφάνοβιτς, αντί Σπυρόπουλου.

68′ Άδικη κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς.

66′ Σκληρό φάουλ στον Χαντί και κίτρινη κάρτα στον Τζόκιτς.

64′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Κάσες στη θέση του Κουσκουνά.

60′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο β΄μέρος! Κεφαλιά του Νίκιτς, “γλύφει” το κάθετο δοκάρι της Δόξας.

58′ Ο Μπαϊκαρά μέσα στην περιοχή και αριστερά, σουτάρει με το αριστερό αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι

Παίζει με τη φωτιά ο Άρης! Έδωσε μέτρα και πρωτοβουλία στην Δόξα.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Χαντί, έξω ο Πασάς.

Η Δόξα μπήκε πιο δυνατά σε αυτό το σημείο του δεύτερου ημιχρόνου.

55′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη για σκληρό μαρκάρισμα.

53′ Κάθετη μπαλιά στον Γουνδουλάκη μέσα στην περιοχή, γυρίζει για τον Κουσκουνά που ήταν στην μικρή περιοχή αλλά αποκρούουν οι αμυντικοί του Άρη

Ετοιμάζει Χαντί, Κάσσο και Μπαργκάν ο Σπανός.

46′ Ξεκίνησε το β’ μέρος. Καμία αλλαγή από τις δυο ομάδες

Η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ Α’ ΜΕΡΟΥΣ

Ο Άρης θα μπορούσε να είχε πετύχει τουλάχιστον ακόμη ένα γκολ, σπατάλησε ευκαιρίες, έκανε “κοιλιά” μετά το 35′ και απειλήθηκε στο 42′ με την κεφαλιά του Κουσκουνά. Πάνω από 15.000 κόσμος στο γήπεδο, δημιούργησε όμορφη ατμόσφαιρα…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΜΕΡΟΥΣ

42′ Σπουδαία ευκαιρία χάνει η Δόξα, την καλύτερη μέχρι τώρα στον αγώνα, με τον Μπούρμπο να διώχνει πάνω στην γραμμή. Εκτελείται το κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Κουσκουνά, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Μπουύρμπος.

41′ Σουτ του Διαμαντόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Ντιμιτρόφσκι.

32′ Αυτά δεν γίνονται! Ο Διαμαντόπουλος χάνει μεγάλη ευκαιρία! Εξαιρετική πάσα Δεληζήση στον Πλατέλλα, ο οποίος ελευθερώθηκε, έδωσε στον Διαμαντόπουλο, ο οποίος πλάσαρε τον Βούρα, αλλά την τελευταία στιγμή έδιωξε την μπάλα!

29′ Τεράστια ευκαιρία διαρκείας για τον Άρη με Ντούνη, Διαμαντόπουλο, Πλατέλλα. Ο Ντούνης μπαίνει μέσα στην περιοχή από αριστερά σεντράρει, ο Διαμαντόπουλος δεν μπορεί να πλασάρει, στη συνέχεια σουτ του Πλατέλλα, στην γραμμή διώχνει ο Σπυρόπουλος.

27′ Μακρινό σουτ του Πλατέλλα από τον άξονα, μπλόκαρε ο Βούρας.

20′ O κόσμος συνεχίζει να έρχεται στο γήπεδο!

17′ Σουτ του Διαμαντόπουλου με το αριστερό, μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Βούρας.

13′ Σουτ του Σπυρόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

11′ Νέα καλή στιγμή για τον Άρη με το γνωστό… δίδυμο. Εκτέλεση φάουλ από τον Πλατέλλα, πετάχτηκε ο Δεληζήσης, η κεφαλιά λίγο άουτ.

ΓΚΟΟΟΛ 5′ (1-0)! Κόρνερ του Πλατέλλα, καρφωτή κεφαλιά του Δεληζήση και η μπάλα στα δίχτυα! Ήταν το τρίτο γκολ του αρχηγού του Άρη! Παίρνει φωτιά το Χαριλάου!

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας

Άρης (Δ. Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Νίκιτς, Ιντζόγλου, Πλατέλλας (82′ Κάσσος), Ντούνης (86′ Μπαργκάν), Πασάς (57′ Χαντί), Διαμαντόπουλος

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Μαραγκός, Κανακούδης, Τζανακάκης, Κάσσος, Μπαργκάν, Χαντί

Δόξα Δράμας (Ν. Κωστένογλου): Βούρας, Σπυρόπουλος (71′ Στεφάνοβιτς), Πεταυράκης, Όστοιτς, Ματσούκας, Γουνδουλάκης, Σιώπης, Ντιμιτρόφσκι, Κουσκουνάς (64′ Κάσες), Μπαϊκαρά, Τζόκιτς (77′ Καπνίδης).

Στον πάγκο: Μένκα, Μαρκόπουλος, Στεφάνοβιτς, Παπαζούδης, Καπνίδης, Σταματόπουλος, Κάσες

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Κωτούλας (Κιλκίς)