Λεπτό προς λεπτό από το PRESSARIS, το Άρης-Αήττητος Σπάτων για το Κύπελλο

Τον Αήττητο Σπάτων υποδέχεται σήμερα (17:15, PRESSARIS, Cosmote sport 2) ο Άρης για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας, για την πρώτη νίκη στη φετινή διοργάνωση.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.Μείνετε συντονισμένοι…

19.05 Τέλος του αγώνα, νίκη του Άρη με 2-1 επί του Αήττητου…

90΄Γκολ (2-1) για τον Αήττητο με τραγικό λάθος του Αναγνωστόπουλου που του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια στο σουτ του Χαντί.

88΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με σουτ του Ναζλίδη, σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Κοκκαλάς

80΄Στη θέση του Μαρτίνες, ο Βίτορ

78΄Στη θέση του Μανολά, ο Ματσούκας

76΄ΓΚΟΛ (2-0) για τον Άρη και πάλι ο Διαμαντόπουλος! Κατέβασε την μπάλα ο φορ του Άρη και με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 2-0!

75΄Νέα χαμένη ευκαιρία του Άρη με τον Μαρτίνες να σουτάρει πάνω στον Κοκκαλά, ενώ προηγουμένως οι παίκτες του Άρη ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Ναζλίδη

74΄Φοβερή ενέργεια του Μαρτίνες, σουτ και επέμβαση του Κοκκαλά!

69΄Ο Σπυρόπουλος, στη θέση του Χατζηιωαννίδη

67΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη, με τον Διαμαντόπουλο! Γύρισμα του Μενέντεθ, ο Ναζλίδης προσπάθησε, ο Διαμαντόπουλος με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ!

65΄Ωραία προσπάθεια του Μαρτίνες, λόμπα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ!

59΄Στη θέση του Νικηλτσιώτη, ο Γροντής

59΄Σουτ του Ντιγκινί, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Αήττητου

53΄Ωραία σέντρα του Μαρτίνες, κεφαλιά του Διαμαντόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ!

48΄Ο Διαμαντόπουλος άφησε τη μπάλα ενώ μπορούσε να τελειώσει τη φάση, για τον Ναζλίδη απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι, πιέζει ο Άρης

47΄Καλή ευκαιρία για τον αέρα, έπιασε… αέρα όμως ο Σόουζα στο σουτ που δοκίμασε

46΄Σουτ του Διαμαντόπουλου, άουτ…

46΄Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

46΄Διπλή αλλαγή. Εκτός Γιουνές και Παυλίδης, στο ματς για τον Άρη Διαμαντόπουλος και Ντιγκινί

18.02 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 ανάμεσα σε Άρη και Αήττητο, αρκετές χαμένες ευκαιρίες για τους παίκτες του Πάκο Ερέρα, που είχαν δοκάρι στο 16΄με τον Μαρτίνες.

44΄Σουτ του Τζανακάκη εκτός εστίας

42′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, γύρισμα του Μενέντεθ ο Μαρτίνες πλάσαρε η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αήττητου

34΄Σουτ του Κασνέτση, από πολύ μακριά, ψύχραιμα ο Αναγνωστόπουλος θα μπλοκάρει

31΄Ευκαιρία για τον Άρη, κακό τελείωμα του Ναζλίδη, η μπάλα ψηλά άουτ

27′ Μία ακόμα προσπάθεια του Μαρτίνες, σουτ, λίγο άουτ από εστία του Αήττητου

25΄Δυσκολεύεται στο γκολ ο Άρης, παρά τις ευκαιρίες που έχει δημιουργήσει…

18΄Σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

16΄Δοκάρι για τον Άρη, με τον Μαρτίνες που σούταρε με το αριστερό, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Αήττητου!

11΄Σουτ του Χαντί εκτός μεγάλης περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος

9΄Προβολή του Χαντί, η μπάλα περνάει εκτός της εστίας του Άρη

8΄Την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης, προσπαθεί να διασπάσει την άμυνα του Αήττητου

-Με 4-2-3-1 ο Άρης, τους Αναγνωστόπουλο τέρμα, Σόουζα-Δεληζήση στο κέντρο της άμυνας, Τζανακάκης δεξιά και Μενέντεθ αριστερά. Στα χαφ, Κολάσο και Ιντζόγλου, Παυλίδης αριστερά, Μαρτίνες δεξιά, κορυφή ο Γιουνές και ο Ναζλίδης σε ελεύθερο ρόλο πίσω του.