Λεπτό προς λεπτό από το PRESSARIS το πρώτο εκτός Θεσσαλονίκης παιχνίδι του Άρη

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το πρώτο εκτός Θεσσαλονίκης παιχνίδι του Άρη, που αντιμετωπίζει στις 18.00 τη Λάρισα. Συνεχής ενημέρωση για την προσπάθεια των παικτών του Σούλη Μαρκόπουλου για το πρώτο φετινό διπλό και για όσα συμβαίνουν πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης μέσα από το PRESSARIS.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Σχόλιο: Προσπάθησε να αντιδράσει ο Άρης, όμως δέχθηκε εύκολα καλάθια και πάλι ενώ τα δύο τρίποντα του Μπερχανεμέσκελ “τελείωσαν” το παιχνίδι.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΛΑΡΙΣΑ – ΑΡΗΣ 92-78

40′ Βολές για τον Μπερχανεμέσκελ (2/2), 92-78

40′ Μόνος του ο Παρκς, 90-78

39′ Τρίποντο ο Μπερχανεμέσκελ, 88-78

39′ Βολές για τον Ντραγκίτσεβιτς (1/2), 85-78

Τάιμ άουτ ο Μαρκόπουλος

38′ Εύκολα σφυρίζεται το φάουλ στον Χάμιλτον (2/2β.), 85-77

Επέστρεψε ο Παπαντωνίου στο παιχνίδι!

37′ Εύστοχος ο Γκάγκιτς, 83-77

36′ Τρίποντο ο Μπερχανεμέσκελ, 83-75

36′ Βολές για τον Σλαφτσάκη (1/2), 80-75

35′ Αντιαθλητικό φάουλ κερδίζει ο Γκάγκιτς (1/2β.), 80-74

35′ Καλάθι από τον Τάλτον, απαντάει ο Χείλαρης, 80-73

34′ Εύστοχος ο Χάμιλτον, 78-71

Τάιμ άουτ

33′ Αποβάλλεται με 5 φάουλ ο Χάρις

33′ Με δεύτερη προσπάθεια ο Ντραγκίτσεβιτς, 76-71

32′ Βολές για τον Γκάγκιτς (1/2), 76-69

32′ Διάστρεμμα στον δεξί αστράγαλο ο Παπαντωνίου, δε συνεχίζει…

31′ Εύστοχος ο Τάλτον, 76-68

31′ Σκοράρει ο Ρέινολντς, 76-66

31′ Τρίποντο ο Χάρις, 74-66

Σχόλιο: Παρέμεινε αρνητικός στα αμυντικά του καθήκοντα ο Άρης. Δέχθηκε 14 πόντους από τον Ρέινολντς, ενώ έχασε 5 αμυντικά ριμπάουντ, με τη Λάρισα να μοιράζει σε αυτό το διάστημα 10 ασίστ.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 71-66

30′ Εύστοχος ο Μπερχανεμέσκελ, 71-66

30′ Στις βολές ο Τάλτον (1/2), 69-66

30′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 69-65

Με Γκάγκιτς και Ντραγκίτσεβιτς πλέον ο Άρης στους ψηλούς

29′ Βολές ο Τσιλούλης (1/2), 69-62

28′ Τρίποντο ο Τάλτον, 68-62

Τάιμ άουτ ο Άρης

28′ Τρίποντο ο Παπαντωνίου, 68-59

27′ Σκοράρει ο Μιλόσεβιτς, απαντάει ο Χάρις, 65-59

27′ Βολές ο Χαμιλτον (2/2), 63-57

27′ Με δεύτερη προσπάθεια ο Μιλόσεβιτς, 61-57

Ο Ρέινολντς έχει πετύχει 14 πόντους στην τρίτη περίοδο…

26′ Ξανά ο Ρέινολντς, 61-55

26′ Εύστοχος ο Μιλόσεβιτς, 59-55

26′ Στον αιφνιδιασμό ο Ρέινολντς, 59-53

25′ Ανάσα με τρίποντο του Γκετσεβίτσιους, 57-53

Τάιμ άουτ για τον Άρη

Σερί 8-0 για τη Λάρισα

25′ Καλάθι και φάουλ από τον Ρέινολντς (1/1β.), 57-50

24′ Στον αιφνιδιασμό ο Ρέινολντς, 54-50

24′ Στις βολές ο Παπαντωνίου (1/2), 52-50

23′ Κάρφωμα ο Χάμιλτον, 51-50

22′ Τρίποντο ο Ρέινολντς, 49-50

22′ Νέο πικ εν ρολ Γκετσεβίτσιους-Ντραγκίτσεβιτς και… 46-50

22′ Τρίποντο ο Φλιώνης, 46-48

21′ Σκοράρει ο Ρέινολντς, 46-45

Ο Μόρις αισθάνεται ενοχλήσεις στον αχίλλειο και δε θα αγωνιστεί στο υπόλοιπο του αγώνα.

19.07: Ξεκινάει το παιχνίδι.

18.57: Σε περίπου 10′ ξεκινάει η τρίτη περίοδος…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Μιλόσεβιτς με 17 πόντους (7/8 βολές, 5/6 δίποντα) και έχει ακόμα 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τη Λάρισα ο Παρκς έχει 14 πόντους (7/8 δίποντα) 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Λάρισα: 3/5 βολές, 13/23 δίποντα, 5/17 τρίποντα, 19 ριμπάουντ (13-6), 13 ασίστ, 2 κλεψίματα, 8 κερδισμένα φάουλ, 4 λάθη.

Άρης: 14/16 βολές, 11/20 δίποντα, 3/10 τρίποντα, 20 ριμπάουντ (17-3), 15 ασίστ, 2 κλεψίμστα, 14 κερδισμένα φάουλ, 6 λάθη.

Σχόλιο: Εξαιρετική η επιθετική τριάδα Μιλόσεβιτς (17π.) – Γκετσεβίτσιους (13π.) – Ντραγκίτσεβιτς (11π.), όμως αμυντικά ο Άρης δεν είναι καλός. Δέχθηκε 10 πόντους με τον ίδιο τρόπο από τον Παρκς με τη Λάρισα να μένει μέσα στο παιχνίδι.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 44-45

Τάιμ άουτ η Λάρισα

20′ Βολές για τον Μιλόσεβιτς στο 1,3” πριν το τέλος (2/2), 44-45

Τάιμ άουτ για τον Άρη, ακόμα 11” για το τέλος του ημιχρόνου

20′ Βολές ο Γκετσεβίτσιους (2/2), 44-43

19′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 44-41

19′ Βολές για τον Χείλαρη (1/2β.), 44-38

19′ Τρίποντο ο Μπερχανεμέσκελ, 43-38

18′ Μειώνει ο Μιλόσεβιτς, 40-38

18′ Απαντάει ο Χάμιλτον με καλάθι και φάουλ (1/1β.), 40-36

18′ Κάρφωμα ο Μιλόσεβιτς, 37-36

18′ Βολές ο Μιλόσεβιτς (2/2), 37-34

17′ Σκοράρει πάλι ο Παρκς, 37-32

17′ Τρίποντο ο Χάμιλτον, καλάθι ο Ντραγκίτσεβιτς, 35-32

16′ Στις βολές ο Ντραγκίτσεβιτς (1/2), 32-30

Η Λάρισα τρεχει επιμέρους σκορ 11-2

16′ Τρίποντο ο Ρέινολντς, 32-29

Ο Παρκς έχει πετύχει και τους 8 πόντους της Λάρισας στη δεύτερη περίοδο…

Τάιμ άουτ

16′ Ισοφαρίζει ο Παρκς, 29-29

15′ Σκοράρει ο Σλαφτσάκης, απαντάει ο Παρκς, 27-29

13′ Μειώνει κι άλλο ο Παρκς, 25-27

Μέσα σε 2′ ο Γκάγκιτς χρεώθηκε με 4 φάουλ μαζί με μία τεχνική ποινή!

12′ Εύστοχος ο Παρκς, 23-27

11′ Καλάθι και φάουλ ο Μιλόσεβιτς (1/1β.), 21-27

Σχόλιο: Διάβασε σωστά το παιχνίδι ο Άρης και παίζοντας αποτελεσματικά στη ρακέτα με τους Ντραγκίτσεβιτς (8π.) – Μιλόσεβιτς (6π.), αλλά και με τα σουτ του Γκετσεβίτσιους (8π.) κατάφερε να διατηρεί το προβάδισμα. Στην άμυνα άφησε αρκετά ελεύθερα τρίποντα στη Λάρισα (2/9).

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 21-24

10′ Βολές για τον Γκετσεβίτσιους (2/2), 21-24

9′ Τρίποντο ο Χείλαρης, 21-22

9′ Φάουλ στο τρίποντο, βολές για τον Μιλόσεβιτς (2/3), 18-22

9′ Εύστοχος ο Παπαντωνίου, 18-20

8′ Απαντάει με δικό του νέο τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 16-20

8′ Τρίποντο ο Παπαντωνίου, 16-17

8′ Ποστάρει και σκοράρει ο Μιλόσεβιτς, 13-17

7′ Ξανά ο Παρκς, 13-15

7′ Εξαιρετικό πικ εν ρολ Τάλτον-Ντραγκίτσεβιτς που σκοράρει με γκολ-φάουλ (1/1β.), 11-15

6′ Εύστοχος ο Παρκς, 11-12

6′ Καλάθι και φάουλ ο Ντραγκίτσεβιτς (1/1β.), 9-12

6′ Από κοντά ο Χάμιλτον, 9-9

5′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 7-9

5′ Σκοράρει ο Παπαντωνίου, 7-6

4′ Καλάθι και φάουλ ο Παπαντωνίου, (1/1β.), 5-6

4′ Εύστοχος ο Τάλτον, 2-6

2′ Σκοράρει ο Μιλόσεβιτς, 2-4

1′ Καλάθι του Χάμιλτον στον αιφνιδιασμό, 2-2

1′ Πικ εν ρολ Γκετσεβίτσιους-Ντραγκίτσεβιτς, σκοράρει ο δεύτερος, 0-2

Η πεντάδα του Άρη: Τάλτον, Γκετσεβίτσιους, Μόρις, Μιλόσεβιτς, Ντραγκίτσεβιτς.

Η πεντάδα της Λάρισας: Παπαντωνίου, Ρέινολντς, Χάμιλτον, Χείλαρης, Παρκς.

17.58: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

17.50: Λίγος κόσμος των γηπεδούχων στο γήπεδο, παρόντες οι φίλοι του Άρη στο κλειστό της Νεάπολης.

17.47: Αυτό θα είναι το πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, αλλά ο Άρης έχει καλή παράδοση στα παιχνίδια του στη Λάρισα. Στα χρόνια του επαγγελματικού πρωταθλήματος μετράει 14 νίκες σε 19 ματς στη θεσσαλική πόλη αφού είχε…

-Ρεκόρ 9-2 κόντρα στον Γυμναστικό Σύλλογο Λάρισας ή την ΑΕΛ

-Ρεκόρ 5-2 απέναντι στην Ολύμπια Λάρισας ενώ ηττήθηκε στο πλαίσιο της σεζόν 2017-18 από τον Γυμναστικό Λάρισας Φάρο με 81-76 (Μπαρτ 28, Παπαντωνίου 17 – Μπελ 16, Αθηναίου 15, Μάρας 14π, 11ρ.).

17.37: Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στο παρκέ κάνοντας προθέρμανση.

17.31: Χωρίς τους Μποχωρίδη και Βλάσιο ο Άρης στη Λάρισα, που ταξίδεψε με έντεκα παίκτες στην αποστολή του. Χωρίς προβλήματα η Λάρισα με αμφίβολο τον Λόλα.

17.24: Πρόκειται για την 3η αγωνιστική της Basket League. Ο Άρης μετράει μία νίκη στην έδρα του κόντρα στον ΠΑΟΚ και μία ήττα από τον Ηρακλή στο Ιβανώφειο, ενώ η Λάρισα έχει δύο ήττες: Στην έδρα της από τον Προμηθέα με 27 πόντους και εκτός από τον ΠΑΟΚ με 26 πόντους.

17.22: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης οι Παναγιώτου, Τσώνος και Σκούτας, ενώ κομισάριος ορίστηκε ο Σταμάτης.