Λεπτό προς λεπτό από το PRESSARIS το φιλικό του Άρη με την Ντεν Χάαγκ

Το πλέον δυνατό φιλικό ματς της προετοιμασίας του δίνει σήμερα το απόγευμα στις 20:00  στη Χάγη ο Άρης, κόντρα στην πολύ αξιόλογη, Ντεν Χάαγκ. Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ζωντανά από το PRESSARIS καθώς και το “τρίτο ημίχρονο” με δηλώσεις και ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 0-2 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ!

90′ Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά…

75′ Μέσα ο Σταμπουλίδης αντί Γκαρσία.

72′ ΓΚΟΟΟΛ (0-2) Ο Διαμαντόπουλος με ξερό σουτ εκτέλεσε τον τερματοφύλακα της Ντεν Χάαγκ!

69′ Ο Κωνσταντινίδης αντί του Τζανακάκη.

67′ Απευθείας φάουλ του Κολάσο από πολύ πλάγια θέση, δύσκολα ο τερματοφύλακας!

66′ Ο Μιλούνοβιτς αντί του Ντιγκινί.

65′  Ο Παυλίδης αντί του Μπάσα.

59′ Ο Μενέντεθ στη θέση του Βαλεριάνου, Σόουζα αντί Βέλεθ.

57’ ΓΚΟΟΟΛ (0-1) για τον Άρη με το Φοβερό γκολ του Νικολάς Ντιγκινί! Σουτ πάνω στην κίνηση από τα αριστερά, η μπάλα ακουμπάει και στο οριζόντιο δοκάρι και καρφώνεται στα δίχτυα.

56′ Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ιντζόγλου έξω ο Ματίγια, που ήταν και ο καλύτερος μέχρι τώρα από τους παίκτες του Άρη

53′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη με τον Ματέο Γκαρσία! Η καλύτερη φάση για τον Άρη! Εξαιρετική πάσα του Ναζλίδη στην περιοχή για τον Γκαρσία, ο τερματοφύλακας των Ολλανδών διώχνει την προσπάθεια του Αργεντινού σε κόρνερ.

46′ Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο. Μια και μοναδική αλλαγή για τον Πάκο Ερέρα. Ο Αναγνωστόπουλος στην θέση του Κουέστα.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΜΕΡΟΥΣ 0-0

45+5′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη, σχεδόν πάνω στην γραμμή της περιοχής, το οποίο κέρδισε ο Μπάσα. Εκτελεί ο Ματίγια συρτά, η μπάλα στο δοκάρι!

Επιστρέφουν παίκτες και ο διαιτητής. Το παιχνίδι ξαναρχίζει από το 41′

Διαβουλεύσεις από τον Κολτσίδα, μέσα στο γήπεδο και ο Καρυπίδης μιλάει με τους παίκτες.

41′ Ο διαιτητής στέλνει τις ομάδες στα αποδυτήρια! Προφανώς για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

38′ Αρκετά νεύρα στο παιχνίδι, ένας χαμός στο κέντρο του γηπέδου, πολύ ένταση, πολύ οξύθυμοι οι Ολλανδοί. Διακόπτει το παιχνίδι ο διαιτητής!

36′ Μεγάλη διπλή επέμβαση από Κουέστα, αδράνεια στο κέντρο της άμυνας κεφαλιά των Ολλανδών, αλλά ο Ισπανός έκανε εξαιρετική απόκρουση.

35′ Ο Ερέρα αλλάζει πλευρές τους ακραίους, ο Ντιγκινί στα αριστερά, πέρασε δεξιά ο Γκαρσία.

31′ Αλλαγή για τους Ολλανδούς.’Εξω ο Μέιερς, μέσα ο Κάιπερς.

29′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Ναζλίδη, το πλασέ του να φεύγει άουτ. Ζήτησε πέναλτι, αλλά μετά από μια δεύτερη ματιά, πρέπει να υπάρχει παράβαση.

25′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη για να σκοράρει με τον Ναζλίδη.

22′ Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων, έχει αρκετή ζέστη…

18′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τους Ολλανδούς με τον Ελ Καγιάτι, όταν έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα λίγο άουτ.

8′ Παιχνίδι κέντρου, ο Άρης έχει κατοχή, αλλά κυρίως στον χώρο του κέντρου.

1′ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

– Η ενδεκάδα της Ντεν Χάαγκ: Γκρούθτουιζεν, Μπεούγκελσντάϊκ, Κάνον, Μπέκερ, Μέιερς, Ίμερς, Μπάκερ, Ελ Καγιατί, Πόλεϊ, Φάλκενμπουργκ, Λορένζεν

Αναπληρωματικοί: Τζουίνκελς, Χάβενκοτ, Μαλόν, Γκορτέρ, Γκόσενς, Κάιπερς Μπ., Πίνας, Κάιπερς Ν., Γκοπέλ, Βαν Κινς, Χούι

– Στο γήπεδο βρίσκεται ο Θόδωρος Καρυπίδης, που ταξίδεψε χθες στην Ολλανδία για να παρακολουθήσει από κοντά τις δύο τελευταίες αναμετρήσεις του Άρη επί Ολλανδικού εδάφους.