Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση του Άρη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

Να αποκαταστήσει την τάξη και να επιστρέψει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στο +2 από την δεύτερη θέση, θέλει σήμερα κόντρα στον Εργοτέλη ο Άρης, για την 21η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα. Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, 16η νίκη για τον Άρη και πάλι στην πρώτη θέση με 53 βαθμούς, 51 έχει ο ΟΦΗ.

90’+4′ ΓΚΟΟΛ (3-0): Ο Χαντί εκτελεί απευθείας και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

90’+2′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάτζιο για φάουλ στον Μιλούνοβιτς που έφευγε μόνος προς την εστία! Αποχωρεί τραυματίας ο Σέρβος.

90′ Συμπληρώθηκε το 90λεπτο. Παίζουμε τις καθυστερήσεις. Τρία λεπτά.

88′ Μέσα ο Χαντί, βγαίνει ο Πλατέλλας και καταχειροκροτείται.

80′ Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μανουσάκης μέσα, βγαίνει ο Σταματάκος.

77′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μιλούνοβιτς αντί του Διαμαντόπουλου.

76′ ΓΚΟΟΟΛ (2-0): Ο Κάσος σπάει το τεχνητό οφσάιντ εκτελεί άψογα μέσα από την περιοχή μετά την κεφαλιά ασίστ του Νίκιτς!

75′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Βογιατζής αντί του Μπουτσάκη.

72′ Νέα τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Κόρνερ του Πλατέλλα, κεφαλιά του Δεληζήση, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Κάσος ανενόχλητος με φάτσα την εστία, πιάνει σουτ, όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

68′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατέλλα! Τετ α τετ με τον πορτιέρο του Εργοτέλη, αυτός πέταξε την μπάλα κόρνερ!

66′ Νέα κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Άρη, στον Μουμίν, αυτή τη φορά.

64′ Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Δεληζήση, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλο

60′ Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς

54′ ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ (1-0): Ο Πλατέλλας εκτελεί άψογα, ο Άρης ανοίγει το σκορ!

53′ Πέναλτι για τον Άρη! Ο Μπουτσάκης ανέτρεψε τον Κάσσο, πέναλτι μαρς!

52′ Αλλαγή για τον Άρη, Ντούνης μέσα, έξω ο Παυλίδης.

49′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, ο Δεληζήσης πιάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά απέκρουσε ο Κατσιμήτρος.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Έφορντ.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0 Με κατοχή 58% για τον Εργοτέλη! Ο Άρης είχε 3 τελικές, 2 ο Εργοτέλης.

43′ Σουτ του Μπουτσάκη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

56% κατοχή ο… Εργοτέλης λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος.

42′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Βγαίνει ο Ροβίθης και μπαίνει ο Μπουρσέλης

38′ Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη.

37′ O Πλατέλλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ήταν σε εμφανή θέση οφσάιντ.

31′ Πρώτη τελική για τον Εργοτέλη, σουτ του Μπουτσάκη από το ύψος της περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος

24′ Σουτ του Πλατέλλα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

20′ Σουτ του Παυλίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

9′ Ο Άρης πιέζει. Κεφαλιά του Κάσου από κοντά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

Από τώρα ξεκινούν τις… καθυστερήσεις οι παίκτες του Εργοτέλη. Απίστευτο!

4′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Διαμαντόπουλος προσπάθησε να γυρίσει το σώμα και να κάνει το σουτ, δεν ήταν όμως καλό και πέρασε παράλληλα με την εστία.

1′ Στη σέντρα ο Εργοτέλης, ξεκίνησε το παιχνίδι.

Άρης (Δ. Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης, Κανακούδης, Μουμίν, Νίκιτς, Κάσσος, Πλατέλλας (88′ Χαντί), Παυλίδης (52′ Ντούνης), Διαμαντόπουλος (77′ Μιλούνοβιτς).

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Μαραγκός, Ντούνης, Μιλούνοβιτς, Μπαστακός, Ανάκογλου, Χαντί

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Σταματάκος (80′ Μανουσάκης), Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (75′ Βογιατζής), Σταμόπουλος, Ροβίθης (42′ Μπουρσέλης), Κάϊπερς, Έφορντ, Πάτας

Στον πάγκο: Χανιωτάκης, Αγγελόπουλος, Μαζουλουξής, Ιατρούδης, Βογιατζής, Μπουρσέλης, Μανουσάκης

Διαιτητής: Ρούσης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας) – Στεφανής (Καρδίτσας)