Λεπτό προς λεπτό η εκτός έδρας μάχη του Άρη με την ΑΕΚ (20:30, PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης για την τιμή και τη φανέλα αντιμετωπίζει σήμερα την ΑΕΚ (20:30 – PRESSARIS LIVE) στην “OPAP Arena” για την 5η αγωνιστική, τελευταία του πρώτου γύρου, των πλέι οφ.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΛΗΞΗ.

ΑΕΚ-ΑΡΗΣ: 2-0

• 90+3′ Κόρνερ για τον Άρη. Ο Μανού Γκαρθία συνδυάστηκε ωραία με τον Παναγίδη κι αυτός έδωσε στον Νταρίντα, αλλά το σουτ του κόπηκε από τον Κάλενς.
  • 90′ 5 λεπτά καθυστερήσεων
  • Έχει τραυματιστεί ο Ρότα στη φάση με τον Οντουμπάτζιο
  • 86΄Κίτρινη στον Οντουμπάτζιο
  • 84′ Κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Βγήκε ο Πόνσε και μπήκε ο Φερνάντες
  • Κόρνερ για τον Άρη. Βγήκε ο Αθανασιάδης και μπλόκαρε
  • Ο Φατόρε είχε τρομερό πρόβλημα παίζοντας στην αριστερή πλευρά κι έτσι πήγε εκεί ο Οντουμπάτζο.
  • 77′ Νέες αλλαγές για την ΑΕΚΜάνταλος και Άμραμπατ θα περάσουν στην θέση των Πινέδα και Ελίασον αντίστοιχα.
  • 75΄Κλείνει τις αλλαγές του ο Μάντζιος. Ο Βέλεθ θα περάσει στο παιχνίδι αντί του Ανσαριφάρντ
  • 73′ Κίτρινη στον Φατόρε
  • 69΄Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Τσούμπερ και Γκατσίνοβιτς αποχωρούν, με τον Αραούχο και τον Λιούμπισιτς να περνούν στον αγωνιστικό χώρο.
  • 63′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη, Μάνου Γκαρθία και Μορόν θα μπουν. Σαβέριο και Φετφατζίδης θα αποχωρήσουν
  • 60 Κίτρινη στον Γκατσίνοβιτς
  • 60΄Μία ώρα την αναμέτρηση με το 2-0 να παραμένει και τον Άρη να δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει
  • 50′ Διαγώνιο σουτ από τον Πόνσε με τον Κουέστα να μπλοκάρει
  • 49′ Κίτρινη ο Μπράμπετς
  • Με δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο Άρης. Νταρίντα αντί Ζουλ και Φατόρε αντί Μοντόγια

ΗΜΙΧΡΟΝΟ! ΑΕΚ-Αρης: 2-0

• 45′ 1 το λεπτό των καθυστερήσεων
  • 45′ Ο Ελίασον έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, είδε τον Πόνσε στο ύψος του πέναλτι και του έδωσε την πάσα. Ο Αργεντινός εκτέλεσε με τη μια, αλλά ο Ρόουζ του έβαλε το στοπ.
  • Έχουν σηκωθεί ήδη για ζέσταμα ο Μάνου Γκαρθία, ο Μορόν και ο Τζούρασεκ

• 34΄Κίτρινη στον Κάλενς
  • 30΄Μισή ώρα αγώνα παραμένει το 2-0 υπέρ της ΑΕΚ, ενώ ο ρυθμός έχει πέσει τα τελευταία λεπτά
  • 20΄Κίτρινη στον Σαβέριο
  • 16′ Μεγάλη επέμβαση του Αθανασιάδη στο σουτ του Σαβέριο. Ο Σαβέριο έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής και ο Αθανασιάδης έπεσε στην αριστερή γωνιά του και με τα ακροδάκτυλα απομάκρυνε.
  • 14′ ΓΚΟΛ, 2-0 η ΑΕΚ με τον Πόνσε ξανά. Ο Ελίασον εκτέλεσε το φάουλ, το κέντρο της άμυνας του Άρη κοιμήθηκε και ο Πόνσε με προβολή έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους
  • 10′ Ο Παναγίδης έκανε το κλέψιμο, όμως το σουτ του ήταν αδύναμο και κατέληξε έυκολα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.
  • 9′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0 με τον Πόνσε. Ο Γιόνσον με τακουνάκι βρήκε τον Χατζισαφί, αυτός έβγαλε την σέντρα και ο Πόνσε με προβολή έκανε το 1-0