Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα Άρης-Λάρισα από το PRESSARIS!

Μετά την εντυπωσιακή του πρεμιέρα και νίκη κόντρα στην Λαμία, ο Άρης υποδέχεται στο Καυτανζόγλειο την Λάρισα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League με στόχο το “δύο στα δύο”!

Παρακολουθείστε μέσω του PRESSARIS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης! Μείνετε συντονισμένοι…

90′ Τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων,

84′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρξ, έξω ο Γκάμα που καταχειροκροτείται, μέσα ο Ναζλίδης.

81′ Αποχωρεί ο Ματίγια, μπαίνει ο Μενέντεθ, πρώτη εμφάνιση σε επίσημο αγώνα.

76΄Στη θέση του Ντιγκινί ο Κολάσο

75΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ (2-0)! Ο Γκαρσία γύρισε στη μικρή περιοχή και ο Ντιγκινί πεσμένος την έσπρωξε στα δίχτυα για το 2-0!

72΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ (1-0)! Σέντρα του Τζανακάκη, με στο στήθος ο Γιουνές το 1-0 για τον Άρη!

71΄Δοκάρι για τον Άρη! Φάουλ του Γκάμα, κεφαλιά του Γιουνές στο δοκάρι, τεράστια ευκαιρία για τον Άρη!

68΄Και πάλι καθυστερήσεις από τους παίκτες της Λάρισας

65΄Λάθος εκτίμηση του Βέλεθ, πλασέ του Πίτι πολύ άουτ

64′ Στη θέση του Κούνιτς, ο Νούνιτς

63΄Κίτρινη στον Γκόλια

61΄Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Ντιγκινί στα σώματα, νέο σουτ από Γκάμα, ελάχιστα άουτ!

58΄Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ντιγκινί από τα αριστερά, κόρνερ ο Κρίστινσον!

55΄Σουτ του Ματέο Γκαρσία από πλάγια θέση, στο εξωτερικό των διχτύων της εστίας της Λάρισας

51΄Καθυστερήσεις από τους παίκτες της Λάρισας, πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο τερματοφύλακας, μετά από τρία λεπτά συνεχίζεται το ματς

47΄Κόρνερ του Ματίγια από τα δεξιά, ο Δεληζήσης πιο ψηλά απ όλους, άουτ!

46΄Ο Καρανίκας στη θέση του Σαχίτι

20.17 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

20.02 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0 ανάμεσα σε Άρη και Λάρισα…

43΄Ο Γιουνές έφθγε μόνος απέναντι στον Κρίστινσον, το τερματοφύλακας της ΑΕΛ απέκρουσε με τα πόδια, όμως ο φορ του Άρη υποδείχθηκε σε θέση οφ σαιντ

36΄Σουτ του Ματέο Γκαρσία εκτός μεγάλης περιοχής, στη γωνία του ο Κρίστινσον

33΄Σέντρα του Ντιγκινί από τα αριστερά, πέρασε απ όλους η μπάλα!

32΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Γύρισμα του Τζανακάκη, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, μόνος ο Ντιγκινί πλάσαρε ελάχιστα άουτ!

30΄Απευθείας χτύπημα φάουλ του Πίτι, μπλόκαρε ο Κουέστα

29΄Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση, με την… πρώτη από Τζοβάρα!

28΄Επιτέλους κίτρινη κάρτα, στον Φατιόν

25΄Παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο η Λάρισα, προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα ο Άρης στα τελευταία λεπτά

18΄Ευκαιρία για τον Άρη! Πολύ ωραίο σουτ του Μπάσα, εκτός μεγάλης περιοχής, στην αριστερή του γωνία απομάκρυνε ο Κρίστινσον!

17΄Ένα ακόμα μαρκάρισμα από τον Ντέλετιτς για κάρτα στον Ματέο, τίποτα και πάλι από τον ρέφερι!

14΄Μαρκαρίσματα για κάρτα από τους παίκτες της ΑΕΛ, τίποτα από Τζοβάρα…