Λεπτό προς λεπτό η μάχη του Άρη στην Ξάνθη για το κύπελλο

Η κατάκτηση του Κυπέλλου είναι ο μεγάλος στόχος του φετινού Άρη και το πρώτο βήμα καλούνται οι “κιτρινόμαυροι” να το κάνουν σήμερα (21:30) στα Πηγάδια, κόντρα στην Ξάνθη στο πλαίσιο της φάσης των “16” του θεσμού.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pregame, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, καθώς και το τρίτο ημίχρονο… Μείνετε συντονισμένοι!

23.22 Τέλος αγώνα, νίκη του Άρη με 1-0 στα Πηγάδια για τον Άρη!

89΄Μεγάλη ευκαιρία με τον Φοσέ, να αστοχεί μπροστά από την εστία του Άρη!

89΄Φοβερή ενέργεια του Φέτφα, ο Μαντσίνι σκόραρε, αλλά υποδείχθηκε σε οφ σάιντ που δεν ήταν! Έφυγε από κανονική θέση ο Αργεντινός!

87′ Μεγάλη ευκαιρία με το Ντουρμισάι, να πιάνει… αέρα, μόνος από την μικρή περιοχή, στο γύρισμα του Ροζ!

82΄Ο Μπα στη θέση του Ιντέγε

82΄Ωραίο κοντρόλ και γύρισμα του Ντουρμισάι, στο σώμα του Καρασαλίδη!

79΄Κόντρα επίθεση για τον Άρη, με τον Φέτφα να κάνει φοβερή κούρσα, ο Μαντσίνι άργησε, κέρδισε το κόρνερ…

73΄Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Φέτφα, με υπερένταση ο Μπέντο, σε κόρνερ!

71΄Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φοσέ στη θέση του Κασάδο και ο Κοβάσεβιτς στη θέση του Μπαριέντος.

69΄Στη θέση του Γκάμα, ο Μαντσίνι

66΄Νέα ευκαιρία, με κεφαλιά του Δέλη, μετά την πρώτη του Βέλεθ, άουτ!

66΄Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Κόρχουτ, στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι με το δεξί ο Φέτφα, κόρνερ ο Μπέντο!

61΄Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ιντέγε να παίζει το ένα δύο με τον Φέτφα, αλλά ο Νιγηριανός δεν πλάσαρε με τον Μπέντο να μπλοκάρει μπροστά του!

60΄Μαρκάρισμα για κάρτα από τον Καρασαλίδη, στον Ντουρμισάι, ούτε καν φάουλ από τον Κουμπαράκη!

59΄Στη θέση του Λάρσον, ο Ντουρμισάι

58΄Στη θέση του Μουλέν, ο Ντε Αμορίμ

55΄Σουτ του Λάρσον εκτός μεγάλης περιοχής, κόντραρε η μπάλα

53΄Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Φέτφα να δίνει στον Ροζ, που γύρισε αλλά ο Μπέντο απομάκρυνε δύσκολα…

51΄Επαιξαν το ένα-δύο, Λάρσον και Ιντέγε, σουτ του δεύτερου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μακριά από την εστία της Ξάνθης!

47΄Κίτρινη στον Τζουρίτσκοβιτς, που ήθελε φάουλ και έπιασε την μπάλα με τα χέρια

22.23 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες…

22.16 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-1 ο Αρης με τον Ιντέγε…

44΄Ένα σουτ του Μπαριέντος, πολλά μέτρα έξω από την εστία του Άρη

41΄Σουτ του Σόσα, απο μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα, χωρίς να ανησυχεί ο Κουέστα

39΄Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει με την Ξάνθη να έχει την κατοχή, αλλά χωρίς να απειλεί την εστία του Άρη

32΄ΤΕΛΙΚΕΣ: Ξάνθη 1 (0) – Άρης 6 (4)

31΄Λάθος του Κουμπαράκη, φάουλ για την Ξάνθη, σε καλή θέση για γέμισμα

28΄Σουτ του Βέλεθ στα σώματα από την μεγάλη περιοχή, μετά την πάσα του Λάρσον!

17΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (0-1) ο Άρης με Ιντέγε! Eξαιρετική πρώτη πάσα του Φέτφα με αποδέκτη τον Λάρσον, που έδωσε στον Ιντέγε πάσα πάρε-βάλε με τον Νιγηριανό να την σπρώχνει στα δίχτυα!

11΄Νέα διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Απευθείας φάουλ του Ματίγια από πλάγια θέση, δύσκολα έδιωξε ο Μπέντο, στη συνέχεια της φάσης, νέο σουτ από τον Κόρχουτ, ξανά ο γκολκίπερ της Ξάνθης!

10΄Κίτρινη στον Λισγάρα

9΄Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Φέτφα πάνω στον Καρασαλίδη από την μεγάλη περιοχή, συνέχεια με σουτ του Σάσα, άουτ!

6΄Σουτ του Σάσα, η μπάλα ψηλά άουτ, δεν το έπιασε καλά ο Βραζιλιάνος μέσος

3΄Καλό κόρνερ του Ματίγια, προσπάθησε ο Βέλεθ, απομάκρυναν οι παίκτες της Ξάνθης