Λεπτό προς λεπτό η ρεβάνς του Άρη κόντρα στην Γκόμελ

Σφραγίζει την πρόκριση ο Άρης με σοβαρότητα και πάθος κόντρα στην Γκόμελ (21:00 – PRESSARIS LIVE)! Η κιτρινόμαυρη ομάδα δίνει σήμερα την ρεβάνς τυπικά… εκτός έδρας, αλλά στο “σπίτι” της, το Κλεάνθης Βικελίδης, κόντρα στους Λευκορώσους, έχοντας ως “προίκα” το εμφατικό 5-1, της περασμένης Πέμπτης και είναι έτοιμη να επικυρώσει το εισιτήριο της για τον γ’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

To παιχνίδι στο οποίο είναι τυπικά γηπεδούχος η Γκόμελ, δεν θα έχει φιλάθλους εξαιτίας των κυρώσεων της UEFA. Ο Άρης μπορεί να παίζει στο γήπεδο του, μπορεί να έχει το πλεονέκτημα του 5-1 (σ.σ. δεν υπάρχει το μπόνους του εκτός έδρας γκολ), όμως ο Μπούργος έδωσε το σύνθημα για να αντιμετωπίσουν το παιχνίδι με την απόλυτη προσήλωση και σοβαρότητα.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

* Οι διαιτητές του αγώνα είναι οι Βέλγοι Nicolas Laforge (διαιτητής), Laurent Conotte – Ruben Wyns (βοηθοί διαιτητή) και Wesli De Cremer (4ος διαιτητής).