Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας του Άρη με την Λαμία

Ο Άρης παρουσιάζεται έτοιμος για την επιστροφή στη δράση για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ, μετά από μια διακοπή τριών εβδομάδων και με μοναδικό στόχο τη νίκη υποδέχεται τη Λαμία (20:30) για να συνεχίσει όπως τελείωσε την 1η αγωνιστική!

Παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο”.

Μείνετε συντονισμένοι:

ΤΕΛΟΣ. Ο Άρης κερδίζει τη Λαμία με 3-1

• 89′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία που μείωσε σε 3-1 με τον νεαρό Κοντονίκο. Ο “μικρός” κυνήγησε τη φάση από την κόντρα που έγινε, έβαλε ωραία το πλασέ και μείωσε στο σκορ.
  • 80′ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, το 3-0 παραμένει.
  • 78′ Αλλαγή για τον Άρη, έξω ο Φαμπιάνο, μέσα ο Ρόουζ
  • 77′ Ο Κοσέλεφ, μπλοκάρει το δυνατό σουτ του Σαβέριο.
  • 74′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Τζούρασεκ στη θέση του Μάνου Γκαρθία
  • 74′ Φοβερό σουτ του Φετφατζίδη με πολύ δύναμη, η μπάλα κόρνερ.
  • 68′ Κάρτα στον Φαμπιάνο για διαμαρτυρία
  • 66′ Τέσσερις αλλαγές για τη Λαμία. Μέσα οι Τόσιτς, Τζανδάρης, Σαντάνα και Λέικ, στις θέσεις των Νιούνεζ, Στάνκο, Μαρτίνεθ και Σλίβκα.
  • 63′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Φεύγουν Σουλεϊμάνοφ και Ζουλ και μπαίνουν Φετφατζίδης και Βερστράτε.
  • 59′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!! 3-0 με Μπράμπετς.
    Τρίτη επίθεση για τον Άρη, τρίτο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά. Σέντρα από τα αριστερά με τον Φαμπιάνο να παίρνει την πρώτη κεφαλιά προς τον Μπράμπετς ο οποίος έκανε το σουτ ο Κοσέλεφ έδιωξε τη μπάλα, ο Μπράμπετς και πάλι έγινε κάτοχος της και την έστειλε στα δίχτυα για το 3-0.
  • Το ένα γκολ πιο όμορφο από το άλλο!!
  • 56′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 2-0 ο Άρης με τον Μάνου Γκαρθία!!!!!!!!!!!!!!!! Φοβερό σουτ του Μάνου Γκαρθία, έξω από την περιοχή με πολύ δύναμη, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κοσέλεφ.
  • 55′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 ο Αρης με τον Σουλεϊμάνοφ. Εξαιρετική κίνηση από τον δεξιό εξτρέμ του Άρη, έφερε την μπάλα στο αριστερό, σημαδεύοντας την δεξιά γωνία του Κοσέλεφ, ο οποίος δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα.
  • 53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν που επιχείρησε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ
  • 50′ Κόρνερ για την Λαμία, από τα δεξιά.
  • Επιστρέψαμε για το 2ο ημίχρονο. Με μια αλλαγή ο Άρης. Ο Σαβέριο στη θέση του Ανσαριφάρντ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες με το σκορ στο 0-0

• 45′ 1 λεπτό καθυστέρησης
  • 43′ Άουτ το δυνατό σουτ του Ανσαριφάρντ.

• 43′ Κίτρινη στον Σιμόν
  • Αντεπίθεση με τον Μάλτσι να βρίσκεται μόνος στην περιοχή του Άρη, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, από πολύ πλεονεκτική θέση.

• 41′ Δυνατή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.
  • 38′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουλ, για φάουλ στον Σίντκλεϊ.
  • 37′ Κερδισμένο φάουλ για τον Άρη και γέμισμα μέσα στην περιοχή με τον Σλίβκα να απομακρύνει
  • Κίτρινη κάρτα στον Γιώργο Χωριανόπουλο στον πάγκο του Άρη για διαμαρτυρία
  • 34′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Ανσαριφάρντ, αλλά ο βοηθός δίνει οφσάιντ
  • 32′ Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ
  • 30′ Αδύναμο σουτ του Νταρίντα, στην αγκαλιά του Κοσέλεφ η μπάλα
  • Πάμε σιγά σιγά στο ημίωρο του παιχνιδιού, με το σκορ στο 0-0.
  • 26′ Κόρνερ για την Λαμία, κανένα πρόβλημα για τους αμυντικούς του Άρη που απομάκρυναν
  • 23′ Επέμβαση του Κουέστα, στο δυνατό σουτ του Σλίβκα.
  • 22′ Σουτ από τον Τσιλούλη, με τον Φεράρι να του βάζει την προβολή και να απομακρύνει σε κόρνερ.
  • Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνες
  • 15′ Αδύναμο σουτ του Σουλεϊμάνοφ, από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Κοσέλεφ.
  • Στο 11′ είμαστε, με το 0-0 να παραμένει.
  • 9′ Κόρνερ για τον Άρη, το κέρδισε ο Μορόν από τον Παπαδόπουλο.
  • 8′ Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο, πρώτη στο παιχνίδι, για φάουλ στον Μορόν στην μεσαία γραμμή.
  • 7′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν να κάνει τρομερή ατομική ενέργεια μέσα στην μικρή περιοχή, με τον Κοσέλεφ να διώχνει σε κόρνερ το τετ α τετ με τον Ισπανό
  • 2′ Σέντρα του Οντουμπάτζιο, η μπάλα πέρασε άουτ.