Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας του Άρη στην Άρτα

Το τέλος ενός μαρτυρίου και η αφετηρία μίας νέας αρχής! Όλα αυτά σήμερα, στην Άρτα. Εκεί θέλησε η μοίρα, ο Άρης να ξεκινήσει από την αρχή, επιστρέφοντας στη φυσική του θέση, να παραδειγματιστεί παντοτινά από τα λάθη του και να φτάσει από εδώ και στο εξής, εκεί που τον ονειρεύεται ο κόσμος του.

Από αυτή τη νέα αρχή, ο Άρης απέχει μόλις δύο βαθμούς και θέλει σήμερα κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης στο Δημοτικό γήπεδο Αγ. Αναργύρων Άρτας (29/04, 17:00), στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League της αγωνιστικής περιόδου 2017-2018 μία νίκη για να δώσει ένα οριστικό τέλος και να γυρίσει σελίδα!

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ! Νίκη του Άρη και μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου!

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85′ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, Διαμαντόπουλος εκτός, μέσα ο Μπαστακός. Κίτρινη στον Διαμαντόπουλο.

82′ Ο Μουμίν στην θέση του Μπαργκάν.

76′ Σουτ του Λουκίνα υπό την πίεση του Βαλεριάνου, η μπάλα άουτ.

72′ Πασάς αντί Πλατέλλα στο παιχνίδι.

69′ Στη θέση του Δημητριάδη ο Ευαγγέλου.

63′ Σουτ του Χούσου, η μπάλα άουτ.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσσο.

46′ Ξεκίνησε το β’ μέρος. Στη θέση του Μέλκα ο Ραχιώτης.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

ΓΚΟΟΟΛ 0-2: 44′ Ωραίο γκολ από τον Σόουζα. Ο Μπαργκάν σεντράρει από δεξιά και ο Σόουζα με εναέριο πλασέ στο δεύτερο δοκάρι νικά τον Μέλκα!

Το PRESSARIS βρίσκεται στην Άρτα και θα σας μεταδώσει τον αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

39′ Ασίστ  του Διαμαντόπουλου στον Κάσσο, αλλά αυτός χάνει το γκολ, σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη.

38′ Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Θεολόγου, μέσα ο Νικολόπουλος.

37′ Νέο δυνατό σουτ του Ψιάνου, εξουδετερώνει ο Καντιμοίρης και πάλι με διπλή προσπάθεια.

36′ Σουτ του Δημητριάδη σε οργανωμένη προσπάθεια του Καραϊσκάκη, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.

30′ 60% η κατοχή για τον Άρη.

19′ Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Πλατέλλα, δεν βρίσκει στόχο.

17′ Ο Πλατέλλας σουτάρει χωρίς καλή ισορροπία και ο Μέλκας παραχωρεί κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΛ 0-1: 13′ Ο Κάσσος ανοίγει το σκορ. Ο Διαμαντόπουλος προσπαθεί να κάνει γέμισμα στην περιοχή, η μπάλα χτυπά στο κεφάλι του Καραγιαννίδη και ο Κάσσος από κοντά με πλασέ ανοίγει το σκορ για τον Άρη.

11′ Κίτρινη κάρτα στον Ρανγκέλοφ.

9′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο.

8′ Γεμάτο το γήπεδο, πολύ καλός ο αγωνιστικός χώρος.

4′ Πέναλτι που δεν δίνεται υπέρ του Άρη σε χτύπημα (κλωτσιά) πάνω στον Σόουζα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο διαιτητής δεν είδε την παράβαση.

2′ Σουτ του Δημητριάδη, ο Καντιμοίρης αποκρούει και σώζει την εστία του.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας με τους παίκτες του Άρη στη σέντρα.

Oι συνθέσεις:

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Νίκιτς, Ιντζόγλου, Κάσσος, Μπαργκάν (82′ Μουμίν), Πλατέλλας (72′ Πλατέλλας), Διαμαντόπουλος (85′ Μπαστακός).

Στον πάγκο: Μαντζάρης, Μαραγκός, Μουμίν, Πασάς, Χαντί, Τζανακάκης, Μπαστακός

Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Μέλκας (46’Ραχιώτης), Παπανίκου, Μπεκατώρος, Καραγιαννίδης, Θεολόγου (38′ Νικολόπουλος), Μακρής, Χούσος, Ψιάνος, Δημητριάδης (69′ Ευαγγέλου), Ρανγκέλοφ, Λουκίνας

Στον πάγκο: Ραχιώτης, Τσοντάκης, Κουσίδης, Κόλλινς, Νικολόπουλος, Κυριάκης, Ευαγγέλου

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Ηλείας) – Τριανταφύλλου (Αιτωλοακαρνανίας)