Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας του Άρη στην Νέα Σμύρνη

Με τον κόσμο στο πλευρό του σήμερα (PRESSARIS, 18:15, NS2) o Άρης τα δίνει όλα για το “διπλό” στη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου για την 6η αγωνιστική, προκειμένου να φτάσει τους 15 βαθμούς στο Πρωτάθλημα και να κοιτάξει με άλλον αέρα τα ντέρμπι που ακολουθούν.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει τον αγώνα λεπτό προς λεπτό, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο” με δηλώσεις και ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι…

20.11 Τέλος αγώνα, νίκη του Πανιωνίου επί του Άρη με 1-0…

90+4΄Σουτ του Γκαρσία με το αριστερό, μπλοκάρει ο Κότνικ

90+2′ Κίτρινη στον Σόουζα

90+1′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία φάτσα με τον Κότνικ στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ!

90΄Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

90΄Κίτρινη στον Μανθάτη

86΄Στη θέση του Κόρμπου, ο Οικονομίδης

79΄Απευθείας χτύπημα φάουλ του Γκάμα, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Πανιωνίου

77΄Στη θέση του Ματίγια ο Μαρτίνες

76΄Κεφαλιά του Γιουνές, εύκολα ο Κότνικ

75΄Στη θέση του Σπιριντόνοβιτς ο Μανθάτης

70′ Δεύτερη πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Απευθείας χτύπημα φάουλ του Γκάμα από τα αριστερά, πέρασε η μπάλα απ΄όλους, ελάχιστα άουτ!

68΄Δοκάρι για τον Άρη! Κόρνερ του Ματίγια, κεφαλιά του Γιουνές, οριζόντιο δοκάρι και άουτ!

65΄Κίτρινη στον Κεϊτά

64΄Κίτρινη στον Μασούρα

60΄Ευκαιρία και για τον Πανιώνιο, με τον Ντουμιρσάι να αστοχεί

60΄Πολύ καλή ευκαιρια για τον Άρη! Σέντρα του Κωνσταντινίδη, γυριστό σουτ του Γιουνές, λίγα μέτρα πάνω από την εστία του Πανιωνίου

58΄Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Γιουνές άουτ!

58΄Σουτ του Ντουμιρσάι, άουτ

56΄Στη θέση του Τζανακάκη, ο Κωνσταντινίδης

55΄Κίτρινη στον Ματίγια

48΄Ο Ματέο Γκαρσία, “γκρεμίζεται” μέσα στην μικρή περιοχή, τίποτα από τον Κομίνη που δεν υποδεικνύει το πέναλτι!

46΄Ο Σόουζα στη θέση του Μπάσα. Με τρεις στην άμυνα ο Άρης…

19.04 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 1-0 ο Πανιώνιος…

45΄Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον Άρη, πέρασε ανεκμετάλλευτο…

41΄Γκολ (1-0) για τον Πανιώνιο, με κεφαλιά του Ντομίνγκες στο κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς. Η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα και κατέληξε στα δίχτυα του Άρη

33΄Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί να την κυκλοφορήσει σωστά

25΄Ωραία προσπάθεια του Άρη, σουτ του Γκάμα κόντραρε στον Μπανανά και δεν απείλησε την αντίπαλη εστία

22΄Κεφαλιά του Ντουμιρσάϊ, στην αγκαλιά του Κουέστα

14΄Εξαιρετική επέμβαση του Κουέστα, σε σουτ του Σπιριντόνοβιτς!

13΄Μπροστά στα μάτια του Κομίνη, βουτιά του Ντουμιρσάϊ, φάουλ για τον Πανιώνιο! Το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

11΄Δοκίμασε το δεξί του πόδι ο Γκάμα, εκτός μεγάλης περιοχής στον άξονα, ψηλά πάνω από την εστία του Πανιωνίου

10΄Την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης, προσπαθεί να απειλήσει τον Πανιώνιο, που σιγά σιγά οπισθοχωρεί…

5΄Πρώτη τελική για τον Άρη, με το αδύναμο σουτ του Γκαρσία, να μπλοκάρει εύκολα ο Κότνικ