Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας των “κιτρινόμαυρων” για την 25η αγωνιστική από το PRESSARIS

Επιστροφή στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για τον Άρη που υποδέχεται σήμερα (PRESSARIS, 19:00, ΕΡΤ) για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, τον ουραγό της βαθμολογίας Απόλλωνα Σμύρνης με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τον φέρει στο -3 από την 4η θέση!

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

20.52 Τέλος αγώνα, νίκη του Άρη με 5-0!

86΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (5-0) για τον Άρη, με εξαιρετικό σουτ του Φετφατζίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής!

83΄Ο Γιουνές σκόραρε και πάλι, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ

80′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ (4-0) για τον Άρη! Εξαιρετικό φάουλ του Ματίγια, κεφαλιά του Γιουνές και 4-0!

77΄Στη θέση του Λάρσον, ο Φετφατζίδης

77΄Μεγάλη ευκαιρία, μία ακόμα για τον Άρη, το ένα-δύο από Μαρτίνες και Λάρσον, πλασέ του Αργεντινού ελάχιστα άουτ

75΄Ο Ρώσσης αντί του Ντούρσο

75΄Δεν πρόλαβε ο Ματέο Γκαρσία, βγήκε ο Αστράς και μπλόκαρε…

66΄Σουτ του Σιώπη, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αστρά

65΄Στη θέση του Ντιγκινί, ο Γιουνές

63΄Ο Βάρκας στη θέση του Ντεγεντερίκο

63΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (3-0) για τον Άρη! Γύρισμα του Ματέο, η μπάλα πέρασε απ΄όλους, ο Μαρτίνες την πρόλαβε, γύρισε στον Ντιγκινί που έκανε το 3-0!

59΄Ο Μαρτίνες στη θέση του Τόνσο

59΄Στη θέση του Ναζλίδη που χειροκροτήθηκε από τον κόσμο του Άρη ο Ελ Χέλβε

54΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (2-0) γα τον Άρη! Ο Βαλεριάνος βρήκε τον Τόνσο, που έκανε το κοντρόλ και με ωραίο τελείωμα πέτυχε το 2-0!

51΄Ευκαιρία για τον Άρη, με το σουτ του Σιώπη που “πάτησε” μεγάλη περιοχή, ψηλά πάνω από την εστία του Απόλλωνα

46΄Διπλή προσπάθεια από Τόνσο και Ματέο, κόρνερ…

20.04 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, καμία αλλαγή και για τις δύο ομάδες…

19.47 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 1-0 προηγείται ο Άρης…

45΄Γύρισμα του Βαλεριάνου στην μεγάλη περιοχή από τα αριστερά και πάλι ο Ντιγκινί στην κίνηση, άστοχος!

44΄Φάση διαρκείας στην άμυνα του Απόλλωνα, σουτ του Ματέο, σε κόρνερ εντυπωσιακά και πάλι ο Αστράς!

43΄Πολύ καλή σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, μόνος στο πέναλτι στην κίνηση ο Ντιγκινί, άουτ!

37΄Ο Βαφέας στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα, χτύπησε τον Ματέο στο γόνατο, ο οποίος είναι πεσμένος και δείχνει να πονάει αρκετά. Επιστρέφει ο Αργεντινός στον αγωνιστικό χώρο…

27΄Τεράστια επέμβαση του Αστρά, στο πλασέ του Ντιγκινί, σε κόρνερ!

24΄Νέα ευκαιρία για τον Άρη, με τον Τζανακάκη αμαρκάριστο να σουτάρει αδύναμα από την μεγάλη περιοχή, στην αγκαλιά του Αστρά

18΄Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Βαλεριάνος έδωσε στον Λάρσον, σουτ απευθείας, ελάχιστα έξω!

16΄Κλείνει τα μάτια σε πεντακάθαρο πέναλτι ο Λάμπρου! Ο Λάρσον ανατρέπεται, είναι πέναλτι, αλλά ο διαιτητής δίνει… θέατρο και κίτρινη στον Σουηδό!

11΄Γύρισμα του Λάρσον, στο πέναλτι, δεν πρόλαβε ο Τόνσο

8΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Εύστοχος ο Ντιγκινί, από το σημείο του πέναλτι, ανοίγει το σκορ για τον Άρη!

8΄Πέναλτι για τον Άρη! Το κέρδισε ο Βέλεθ, από τον Βαφέα. Ο Ντιγκινί στην εκτέλεση! Κίτρινη στον Βαφέα

5΄Πρώτη καλή ευκαιρία του Άρη, με τον Ματέο να παίζει το ένα-δύο με τον Λάρσον, σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στη γωνία του μπλόκαρε ο Αστράς

19.00 Ξεκίνησε ο αγώνας…

18.52 Εχει ολοκληρωθεί η προθέρμανση των παικτών των δύο ομάδων

– Με 3-5-2 ο Απόλλων Σμύρνης. Τριάδα, Κοντοές, Κύργιας και Βαφέας, φουλ-μπακ, Ναδάλες αριστερά, Στάθης δεξιά. Στο κέντρο, Αγρόδημος, Γκίνο, Ντούρσο και μπροστά, Ναζλίδης-Ντεφεντερίκο.

– Με 4-2-3-1 ο Άρης του Σάββα Παντελίδη. Στο τέρμα ο Κουέστα, δεξιά ο Τζανακάκης, αριστερά ο Βαλεριάνος, με τους Βέλεθ-Ροζ στο κέντρο της άμυνας. Ματίγια-Σιώπης στα χαφ, Ματέο και Λάρσον στα άκρα, Τόνσο πίσω από τον Ντιγκινί.

Οι συνθέσεις:

Άρης (Σ. Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Βέλεθ, Ροζ, Βαλεριάνος, Ματίγια, Σιώπης, Ματέο, Λάρσον (77΄Φετφατζίδης), Τόνσο (59΄Μαρτίνες), Ντιγκινί (65΄Γιουνές)

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Σόουζα, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Μαρτίνες, Γιουνές, Φετφατζίδης

Απόλλων Σμύρνης (Λ. Βελέντζας): Αστράς, Στάθης, Λόπεζ, Κοντοές, Κύργιας, Βαφέας, Αγρόδημος, Ντούρσο (75΄Ρώσσης), Ναζλίδης (59΄Ελ Χέλβε), Ντεφεντερίκο (63΄Βάρκας), Γκίνο

Στον πάγκο: Ντα Σίλβα, Γαρουφαλιάς, Βάρκας, Ελ Χέλβε, Ακόστα, Ρώσση, Κοντογιαννόπουλος

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

Βοηθοί: Aκρίβος (Αθηνών) – Καρσιώτης (Κορινθίας)

4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)