Λεπτό προς λεπτό ο 2ος ημιτελικός του Άρη με τον Παναιτωλικό (19:00 PRESSARIS LIVE)

Η πιο μεγάλη ώρα μέχρι την επόμενη έφτασε για τον Άρη! Οι κιτρινόμαυροι υποδέχονται σήμερα στις 19:00 (PRESSARIS LIVE) στο Κλεάνθης Βικελίδης τον Παναιτωλικό στη ρεβάνς της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου με έναν και μοναδικό στόχο: την πρόκριση στον τελικό, 14 χρόνια μετά.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, τα όσα θα συμβούν πριν, κατά τη διάρκεια και μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

Ο ΑΡΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ, μετά το 0-0 με τον Παναιτωλικό!

ΛΗΞΗ!!!!!!

• 90′ Αλλαγές για τον Άρη. Βγαινει ο Βέλεθ μπαίνει ο Ζουλ, βγαίνει και ο Σαμόρα και μπαίνει ο Ρόουζ
  • Μεγάλη φάση με τον Σαβέριο να βρίσκεται απέναντι στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, όμως έκανε κοντρόλ αντί να σουτάρει με την μία και οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων απομάκρυναν.
  • Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Μπ. Ντουάρτε έπιασε αφύλακτος την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Κουέστα
  • Σε κόρνερ ο Φεράρι
  • 85 Κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό
  • 84′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Νταρίντα, ομως στην αρχή της φάσης ο Ανσαριφάρντ ήταν οφσάιντ
  • Αλλαγές και για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας στη θέση του Πέρες και Λομονάκο στη θέση του Μλάντεν.
  • Τώρα οι αλλαγές για τον Άρη. Σουλεϊμάνοφ και Μορόν βγαίνουν, Σαβέριο και Ανσαριφάρντ μπαίνουν
  • 79′ Κίτρινη στον Φεράρι.
  • Ετοιμάζονται Σεβέριο και Ανσαριφάρντ να περάσουν στο ματς
  • Στο 75 φτάσαμε, στο 0-0 το παιχνίδι
  • Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βγαίνει ο Σενγκέλια και μπαίνει ο Ντίαζ
  • 70 λεπτά στην αναμέτρηση, στο ίδιο τέμπο το ματς, με τον Άρη να έχει την κατοχή όμως να υστερεί στην τελική προσπάθεια
  • 64′ Κόρνερ για τον Άρη μετά την ωραία προσπαθεια του Οντουμπάτζιο
  • 61′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ανόρ στη θέση του Φρ. Ντουάρτε και Πέδρο στη θέση του Καρέλη
  • Μετά απο μία ώρα στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει με τον Άρη να κρατάει το σκορ πρόκρισης από το πρώτο παιχνίδι.
  • 60′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Μάνου Γκαρθία
  • Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να ανέβει και να πάρει μέτρα
  • 58′ Κίτρινη στον Σενγκέλια

• 1 λεπτό καθυστερήσεις
  • 45′ Μακρινό δυνατό σουτ του Σουλεϊμάνοφ, εκτινάχθηκε ο Τσάβες και έστειλε τη μπάλα κόρνερ.
  • Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Παναιτωλικού. Κίτρινη και στον Μαυρία
  • Πιέζει ο Άρης στα τελευταία λεπτά, έχει κλείσει τον Παναιτωλικό στα καρέ του, όμως του λείπει η τελική προσπάθεια
  • 38′ Η καλύτερη στιγμή του Άρη έως τώρα στο παιχνίδι. Ο Οντουμπάτζιο έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Σαμόρα έπιασε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Τσάβες
  • 32′ Δυνατό σουτ του Σαμόρα έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα
  • 30 Μισή ώρα αγώνα, το 0-0 παραμένει
  • 29′ Φάουλ για τον Άρη έξω αριστερά απο την περιοχή του Παναιτωλικου. Πέρασε ανεκμετάλλευτη η φάση
  • 26′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρ. Ντουάρτε για μαρκάρισμα στον Μορόν
  • 24′ Ωραία κυκλοφορία από τους παίκτες του Άρη, όμως δε μπορούν να απειλήσουν την εστία του τερματοφύλακα του Παναιτωλικού
  • 19′ “ΑΛΚΗ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΡΕΙΑΝΟΣ” σείεται το Κλεάνθης Βικελίδης
  • 18′ Μικρή διακοπή είναι πεσμένοι στο έδαφος οι Οντουμπάτζιο και ο Χατζηθεοδωρίδης
  • Σε αυτό το πρώτο τέταρτο ο Άρης έχει την πλήρη κατοχή, ο Παναιτωλικός παίζει με διπλή άμυνα, ενώ έχουν εγκλωβίσει τον Μάνου Γκαρθία, με τις επιθέσεις του Άρη να ξεκινούν κυρίως απο τον Νταρίντα.
  • 15′ λεπτά στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει
  • 14′ Σέντρα του Φεράρι, κεφαλιά του Σουλεϊμάνοφ υπό πίεση η μπάλα ψηλά αουτ.
  • 8′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη με τον Σουλεϊμάνοφ που υποδέχτηκε την πάσα του Νταρίντα, όμως το σουτ του απο πλεονεκτική θέση έφυγε δίπλα απ το κάθετο δοκάρι του Τσάβες.
  • 5′ Ωραία πάσα του Φεράρι στον Νταρίντα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, σέντρα σουτ του τελευταίου, η μπάλα απευθείας άουτ.
  • 2′ Πρώτο κόρνερ, κεφαλιά του Βέλεθ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
  • Ο Άρης πιέζει από την αρχή.

ΕΝΑΡΞΗ

– Ο Άρης στην σέντρα

• Στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης.
  • Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα στο Κλεάνθης Βικελίδης
  • Οι παίκτες αποσύρονται στα αποδυτήρια
  • Συνεχίζεται η προθέρμανση των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

• Διαιτητής: Τάσος Παπαπέτρου
  • Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Τρύφωνας Πετρόπουλος
  • 4ος ο Ανδρέας Γκάμαρης.VAR:  Άγγελος Ευαγγέλου, Θανάσης Κόλλιας.
  • Ακολουθούν και οι αντίστοιχοι του Άρη.
  • Βγήκαν για προθέρμανση οι τερματοφύλακες του Παναιτωλικού
  • Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Τσάβες. Μλάντεν, Ντουάρτε Μπ. Ταμπίτζε, Μαυρίας, Ντουάρτε Φρ. Πέρες, Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Σενγκέλια, Καρέλης.
  • Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βέλεθ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Γκαρθία, Σαμόρα, Μορόν.
  • Οι κιτρινόμαυροι έχουν το αβαντάζ του 0-1 στον πρώτο αγώνα και θέλουν να σφραγίσουν το εισιτήριο του τελικού όπου θα αντιμετωπίσουν τον Παναθηναϊκό στις 18 Μάϊου.
  • Καλησπέρα σας από το Κλεάνθης Βικελίδης. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον επαναληπτικό κυπέλλου ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό για τη θέση που οδηγεί στον τελικό της διοργάνωσης.