Λεπτό προς λεπτό στο PRESSARIS η πρεμιέρα του Άρη στη φετινή Basket League

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την πρεμιέρα του Άρη στη φετινή Basket League. Οι «κιτρινόμαυροι» υποδέχονται στις 17.45 τον ΠΑΟΚ και τo PRESSARIS σας μεταφέρει από το Nick Galis Hall όλα όσα συμβαίνουν πριν το τζάμπολ και κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: 85-82

45′ Κερδίζει φάουλ από τον Τσόχλα ο Μποχωρίδης και πάει στις βολές (1/2), έχασε επίτηδες τη δεύτερη και πήρε ο ίδιος επιθετικό ριμπάουντ κάνοντας 85-82, καθώς απέμεναν 2,7”.

45′ Καλάθι ο Μαργαρίτης, 82-82

Ακόμα 31” για το τέλος, τάιμ άουτ ο ΠΑΟΚ

45′ Καλάθι του Ντραγκίσεβιτς μετά από κλέψιμο, 82-80

Ακόμα 42” για το τέλος της παράτασης

Έλεγξαν για αντιαθλητικό φάουλ οι διαιτητές, αλλά δόθηκε απλό φάουλ

45′ Φάουλ υπέρ του Μποχωρίδη και βολές (2/2), 80-80

44′ Επιθετικό ριμπάουντ και βολές ο Ντραγκίσεβιτς (1/2), 78-80

Άστοχα τρίποντα Μποχωρίδη και Γκετσεβίτσιους

Τάιμ άουτ ο Άρης

44′ Λέι απ στον αιφνιδιασμό του Σμιθ, 77-80

44′ Τρίποντο ο Σμιθ, 77-78

43′ Βολές για τον Ντραγκίσεβιτς (2/2), 77-75

43′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ο Σαρικόπουλος, 75-75

43′ Βολές για τον Μαργαρίτη (1/2), 75-73

42′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 75-72

42′ Με δεύτερη προσπάθεια ο Μαργαρίτης, 72-72

42′ Βολές για τον Μποχωρίδη (2/2), 72-70

20.05: Ξεκινάει η παράταση…

19.58: Νέα διακοπή για να διορθωθεί το πρόβλημα στον πίνακα με το σκορ…

ΤΕΛΟΣ Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 70-70 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

40′ Έχασε το σουτ ο Μιλόσεβιτς και στη συνέχεια ο Σλαφτσάκης

40′ Τρίποντο του Σμιθ, 70-70 στα 11” για το τέλος

19.55: Ξεκινάει το παιχνίδι

19.50: Καθυστερεί να ξεκινήσει το παιχνίδι λόγω προβλήματος στον ηλεκτρονικό πίνακα του γηπέδου. Ο πίνακας δείχνει 71-67, ενώ πρέπει να πάει στο 70-67…

Απομένουν 14,3”, τάιμ άουτ ο ΠΑΟΚ

30′ Βολές για τον Γκετσεβίτσιους (2/2), 70-67

Ακόμα 15,7” για το φινάλε, κατοχή και τάιμ άουτ ο Άρης

40′ Νέο δύσκολο σουτ του Σμιθ, 68-67

39′ Καλάθι και φάουλ ο Σαρικόπουλος, έξω η βολή, 68-65

39′ Μειώνει ο Σμιθ, 68-63

38′ Νεό πικ εν ρολ Μποχωρίδη – Ντραγκίσεβιτς, 68-61

Τάιμ άουτ, ακόμα 2’27” για το τέλος του αγώνα

37′ Ασίστ Μποχωρίδη, καλάθι Ντραγκίσεβιτς, 66-61

37′ Λέι απ του Μαργαρίτη, 64-61

36′ Καλάθι του Ντραγκίσεβιτς, 64-59

Τάιμ άουτ ο Φλεβαράκης

35′ Τρίποντο ο Μόρις, 62-59

Τάιμ άουτ ο Μαρκόπουλος

35′ Ισοφαρίζει ο Σαρικόπουλος, 59-59

34′ Στις βολές ο Μαργαρίτης (2/2), 59-57

34′ Απαντάει ο Μόρις, 59-55

34′ Τρίποντο ο Τσόχλας, 57-55

Μόνος του έχασε το κάρφωμα ο Νόουλς

33′ Τρίποντο ο Μποχωρίδης, 57-52

32′ Κάρφωμα ο Νόουλς, 54-52

31′ Όμορφη προσπάθεια από τον Μόρις, 54-50

31′ Στις βολές ο Νόουλς (2/2), 52-50

Τρίτο φάουλ του Γκάγκιτς, τρία έχουν και οι Ντραγκίσεβιτς, Σλαφτσάκης

Σχόλιο: Έχασε τον ρυθμό του επιθετικά ο Άρης στο τελευταίο πεντάλεπτο, έχασε βολές (3/8 στην περίοδο, 11/22 συνολικά), ενώ ο Σμιθ τράβηξε επιθετικά τον ΠΑΟΚ με μακρινά σουτ.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 52-48

30′ Εύστοχος ο Τσόχλας με τη λήξη της περιόδου, 52-48

30′ Βολές για τον Γκετσεβίτσιους (1/2), 52-46

29′ Δύσκολο σουτ του Σμιθ, 51-46

28′ Στις βολές ο Γκάγκιτς (1/2), 51-44

Τάιμ άουτ για τον Άρη

28′ Λέι απ του Σμιθ, 50-44

27′ Κάρφωμα ο Γουίγκινς, 50-42

27′ Τρίποντο ο Μιλόσεβιτς, 50-40

26′ Φόλοου κάρφωμα του Γουίγκινς, 47-40

Τάιμ άουτ για τους φιλοξενούμενους

25′ Στις βολές ο Μιλόσεβιτς (1/2), 47-38

24′ Με διπλή προσπάθεια ο Γουίγκινς, 46-38

23′ Στις βολές ο Μόρις (0/2)

22′ Καλάθι ο Γουίγκινς και απαντάει ο Μόρις από όμορφη ασίστ του Μποχωρίδη, 46-36

22′ Τρίποντο ο Τάλτον, 44-34

21′ Έξι πόντοι από τον Σμιθ και καλάθι του Μόρις, 41-34

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Μποχωρίδης με 14 πόντους (3/5 βολές, 4/5 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 1 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 κερδισμένα φάουλ, 0 λάθη. Για τον ΠΑΟΚ ο Μαργαρίτης έχει 8 πόντους (2/2 βολές, 0/1 δίποντο, 2/2 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 3 κερδισμένα φάουλ, 1 λάθος.

Άρης: 8/14 βολές, 11/20 δίποντα, 3/11 τρίποντα, 18 ριμπάουντ (16-2), 9 ασίστ, 4 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 4 λάθη, 14 κερδισμένα φάουλ.

ΠΑΟΚ: 6/6 βολές, 8/17 δίποντα, 2/14 τρίποντα, 22 ριμπάουντ (17-5), 6 ασίστ,1 κλέψιμο, 2 κοψίματα, 8 λάθη, 11 κερδισμένα φάουλ.

Σχόλιο: Πιο αποτελεσματικός στην άμυνα ο Άρης, βρήκε ρυθμό μέσα από την πίεση στον αντίπαλο και από τα τρίποντα των Σλαφτσάκη και Γκετσεβίτσιους, με τη διαφορά να φτάνει ως το +14. Πολύ καλές συνεργασίες από τους τέσσερις ψηλούς του Άρη, ενώ ο Μποχωρίδης δείχνει πως βρίσκεται σε καλή μέρα, έχοντας 14 πόντους ως τώρα.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 39-28

Άστοχος ο Τάλτον

Απομένουν 6,8” για το τέλος του ημιχρόνου

20′ Στις βολές ο Μαργαρίτης (2/2), 39-28

20′ Βολές για τον Μποχωρίδη (1/2), 39-26

20′ Στις βολές ο Λιούις (2/2), 38-26

Τάιμ άουτ

20′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης με ανάποδο λέι απ, 38-24

19′ Στις βολές ο Σμιθ (2/2), 36-24

Το +14 είναι η μεγαλύτερη διαφορά για τον Άρη

19′ Τρίποντο του Μποχωρίδη, 36-22

Επιθετικό φάουλ με σκριν του Νόουλς πάνω στον Γκετσεβίτσιους

18′ Βολές για τον Μποχωρίδη (2/2), 33-22

Τάιμ άουτ για τον ΠΑΟΚ

18′ Κέρδισε φάουλ και βολές ο Μποχωρίδης

17′ Ασίστ Τάλτον, καλάθι Σλαφτσάκη, 31-22

17′ Στις βολές ο Μιλόσεβιτς (1/2), 29-22

16′ Σκοράρει ο Σμιθ, 28-22

Ο Άρης “τρέχει” σερί 10-0

16′ Κερδίζει φάουλ και βολές ο Μιλόσεβιτς (1/2), 28-20

16′ Βολές για τον Σλαφτσάκη (1/2), 27-20

Αντιαθλητικό στον Σλαφτσάκη – Βολές και κατοχή για τον Άρη

Οι διαιτητές εξετάζουν στο βίντεο αν έγινε αντιαθλητικό φάουλ πάνω στον Σλαφτσάκη

15′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 26-20

14′ Άστοχος στη βολή του ο Ντραγκίσεβιτς

14′ Κίνηση… γκαρντ από τον Ντραγκίσεβιτς, καλάθι και φάουλ, 23-20

14′ Τρίποντο ο Σλαφτσάκης, 21-20

14′ Σκοράρει ο Τσόχλας, 18-20

13′ Ωραία συνεργασία Ντραγκίσεβιτς – Σλαφτσάκη, καλάθι ο δεύτερος, 18-18

12′ Φόλοου του Νόουλς, 16-18

11′ Κλέψιμο του Σλαφτσάκη, ασίστ στον Γκετσεβίτσιους και… 16-16

Σχόλιο: Άστοχος ο Άρης από την περιφέρεια (0/6 τρίποντα), παίρνει πόντους από τον Μποχωρίδη (6π.), ενώ οι Αμερικανοί του, Τάλτον και Μόρις δεν έχουν σκοράρει ακόμα.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 14-16

10′ Στις βολές ο Γκετσεβίτσιους (2/2), 14-16

Τάιμ άουτ για τον Άρη, 1’29” για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου

9′ Νέο τρίποντο του Μαργαρίτη, 12-16

8′ Τρίποντο ο Μαργαρίτης, 12-13

Έξω και ο Τάλτον, μέσα ο Φλιώνης

Ο Γκετσεβίτσιους στη θέση του Μόρις

7′ Καλάθι και φάουλ του Μποχωρίδη στο transition, έξω η βολή, 12-10

6′ Εύστοχος ο Σμιθ, 10-10

6′ Κάρφωμα ο Γκάγκιτς, 10-8

Τάιμ άουτ

5′ Καλάθι ο Λιούις από κοντά, 8-8

5′ Εύστοχος ο Μποχωρίδης, 8-6

5′ Ισοφαρίζει ο Σαρικόπουλος, 6-6

Ο Γκάγκιτς στη θέση του Ντραγκίσεβιτς, ο οποίος έχει δύο φάουλ

3′ Ωραία κίνηση reverse και καλάθι του Μποχωρίδη, 6-4

3′ Καλάθι ο Γουίγκινς, απαντάει ο Ντραγκίσεβιτς, 4-4

2′ Σκοράρει ο Λιούις, 2-2

1′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Ντραγκίσεβιτς, 2-0

Η πεντάδα του Άρη: Τάλτον, Μόρις, Μποχωρίδης, Μιλόσεβιτς, Ντραγκίσεβιτς.

Η πεντάδα του ΠΑΟΚ: Σμιθ, Λιούις, Γουίγκινς, Εγκεκέζε, Σαρικόπουλος.

17.44: Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι…

17.40: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων. Αποθέωση για τον Άρη και απαίτηση για νίκη από τον κόσμο για ακόμα μία φορά.

17.36: Παρών και ο αντιπρόεδρος της ΚΑΕ Άρης, Άκης Σακελλαρίου. Στο πλευρό του Χάρη Παπαγεωργίου και του Δημήτρη Γουλιέλμου.

17.30: Άρης και ΠΑΟΚ συναντήθηκαν για τελευταία φορά σε πρεμιέρα πρωταθλήματος το 1996. Με Σούλη Μαρκόπουλο και τότε ο Άρης κέρδισε 73-62.

17.26: Το πέταλο του Παλέ είναι κατάμεστο. Ο κόσμος συνεχίζει να γεμίζει και τις υπόλοιπες θέσεις του γηπέδου.

17.18: Είσοδος και των παικτών του ΠΑΟΚ με αποδοκιμασίες από τον κόσμο.

17.15: Είσοδος των παικτών του Άρη υπό τη γνωστή μουσική υπόκρουση! Χαμός στο γήπεδο με τον κόσμο να αποθεώνει την ομάδα και να ζητάει τη νίκη!

17.03: Γεμίζει σιγά-σιγά το Παλέ. Ήδη αρκετός κόσμος βρίσκεται στις κερκίδες.

16.53: Ο Άρης έδωσε τρία φιλικά παιχνίδια χωρίς όμως να δημοσιευτούν τα σκορ, ενώ ο ΠΑΟΚ έδωσε έξι φιλικά σημειώνοντας πέντε νίκες.

16.50: Οι παίκτες του Άρη βγήκαν για σουτ στο παρκέ του Παλέ. Το ίδιο έχουν κάνει και οι αντίπαλοι.

16.45: Πλήρεις είναι τόσο ο Άρης όσο και ο ΠΑΟΚ, χωρίς αγωνιστικά προβλήματα οι δύο ομάδες.

16.38: Κεντρικό πρόσωπο του αγώνα είναι ο Σούλης Μαρκόπουλος ο οποίος επιστρέφει στον πάγκο του Άρη μετά από 20 χρόνια, ενώ τίθεται αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του, στην οποία ήταν προπονητής για μια οκταετία (2009-2017).

16.33: Διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης είναι οι Καρακατσούνης, Σώμος, Ψαριανός και κομισάριος ο Σιμητόπουλος.