Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με τον Παναθηναϊκό (21:00 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης θέλει να παραμείνει στην… λεωφόρο των επιτυχιών κόντρα στον Παναθηναϊκό σήμερα (21:00 – PRESSARIS LIVE) στην Λεωφόρο, έχοντας ψυχολογία και αποφασιστικότητα.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ! ο Παναθηναϊκός κερδίζει τον Άρη με 2-0 με τη βοήθεια και του διαιτητή Αλ Χακιμ

• 90+1′ Γέμισμα του Φετφατζίδη, κάτι σαν τακουνάκι του Ανσαριφάρντ, αλλά η μπάλα πήγε μακριά από την εστία του Ντραγκόφσκι.
  • 91′ Ακόμα μία αλλαγή, ο Λημνιός αντί του Μπερνάρ.
  • 3 λεπτά καθυστερήσεων
  • 90′ Βιλένα αντί Μπακασέτα
  • 88′ ο Αράο σουτάρει, η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του Κουέστα και διώχνει την τελευταία στιγμή η άμυνα του Άρη.
  • 80′ Τρεις αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Μπαίνουν οι Μαντσίνι, Αράο και Σπόραρ, αντί των Παλάσιος, Ιωαννίδη και Τσέριν.

• 77′ Κόρνερ για τον Άρη από αριστερά μετά από προσπάθεια του Μανού Γκαρθία
  • 75′ Νέο μακρινό σουτ του Νταρίντα, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ντραγκόφσκι.
  • 75′ Ένα τέταρτο ακόμη για την ολοκλήρωση του παιχνιδιού στο 2-0 το ματς.
  • Με πάσα εκτελέστηκε το φάουλ του Άρη, ολομόναχος ο Νταρίντα από τα όρια της περιοχής, που πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Ντραγκόφσκι
  • Αλλαγές για τον Άρη. Μέσα ο Φεράρι αντί του Μοντόγια, μέσα και ο Βέλεθ αντί του Ζουλ
  • 71′ Φάουλ για τον Άρη λίγο έξω από την περιοχή, από δεξιά.

• 60′ Δύσκολη επέμβαση του Ντραγκόφσκι στο υπέροχο σουτ του Γκαρθία από τα όρια της περιοχής!
  • 55 Κίτρινη στον Οντουμπάτζιο.
  • ο Αλ Χακίμ και το VAR ευνοούν ανοιχτά τον Παναθηναϊκό
  • 53′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να βγάζει τον Παλάσιος από δεξιά σε θέση βολής, αλλά μπλόκαρε ο Κουέστα.

52′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0 με τον Ιωαννίδη που ευστόχησε στο πέναλτι

• Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.
  • Θα πάει να δει τη φάση ο Μοχάμεντ Αλ-Χακίμ.
  • Αναμονή για να ελέγξει την φάση το VAR.
  • Η εκτέλεση του Μπερνάρντ πάει στο τείχος, ζητούν χέρι οι παίκτες του Παναθηναϊκού.
  • 48′ Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Παναθηναϊκό για μία σέντρα δίπλα από την γραμμή της περιοχής του Άρη, πλάγια αριστερά.
  • 47′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Σουλεϊμάνοφ, Κεφαλιά του Σαμόρα από πολύ καλή θέση που πέρασε ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντραγκόφσκι.

Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ξεκίνησε!

• Ανσαριφάρντ στη θέση του Μορόν και Μάνου Γκαρθία αντί του Τζούρασεκ
  • Ο Ανσαρισφάρντ θα περάσει στο ματς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

• 30΄ Μισή ώρα αγώνα το 1-0 παραμένει όμως ο Άρης έχει ανεβάσει την απόδοσή του στα τελευταία λεπτά και πιέζει
  • Ο Σουλείμάνοφ στην εκτέλεση, κοντράρει η μπάλα και περνάει πλάγιο άουτ.
  • 28′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη, που κέρδισε ο Νταρίντα από τον Ακαϊντίν.
  • Στην συνέχεια νέα σέντρα του Μορόν, κεφαλιά του Ρόουζ με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Ντραγκόφσκι.
  • Γέμισε ο Νταρίντα, απομάκρυναν με λίγη δυσκολία οι γηπεδούχοι.
  • 24′ Φάουλ του Μλαντένοβιτς στον Οντουμπάτζο και κίτρινη κάρτα για τον Σέρβο.
  • Επέστρεψε τώρα ο Νταρίντα. Νέα μικρή διακοπή για την μονομαχία των Ούγκο και Μορόν.
  • Διακοπή στο παιχνίδι καθώς έχει τραυματιστεί ο Νταρίντα.
  • 18′ Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, τετ α τετ ο Ιωανννίδης, “κρεμάει” τον Κουέστα, αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι.
  • 15 λεπτά στην αναμέτρηση παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού
  • 14΄Ακόμη μια ευκαιρία για τους γηπεδούχους… Αδράνεια στην άμυνα του Άρη, ο Μπακασέτας κέρδισε την μπάλα λίγο έξω από την μικρή περιοχή του Άρη, έστρωσε στον Μπερνάρντ, ο οποίος είχε φάτσα όλη την εστία, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.
  • 5′ Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα στο τετ α τετ με τον Μπακασέτα, που πήγε να σκοράρει ξανά!
  • Μετράει το γκολ κανονικά. Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 με γκολ του Μπακασέτα
  • Ελέγχεται από το VAR η φάση
  • 3′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό που ακυρώνεται ως οφσάιντ

ΣΕΝΤΡΑ!

• Θα κρατηθεί 1 λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων Τεμπών, με αφορμή τη συμπλήρωση ενός χρόνου από το τραγικό δυστύχημα που στοίχισε τη ζωή σε 57 ανθρώπους.
  • Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα.
  • Αποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων για να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.
  • Διατητής: Αλ-Χακίμ Μοχάμεντ, Βοηθοι: Κλίβερ και Τσουλούμ, Τέταρτος: Σιδηρόπουλος, VAR: Φαν Μπόεκελ και Μπούξμπαουμ
  • Ο Άκης Μάντζιος δεν μπορούσε να υπολογίζει στους Σαβέριο και Φαμπιάνο ενώ εκτός αποστολής έμειναν και οι Πάρντο, Ντουκουρέ, Ρουπ, Ματαρίτα, Δεληζήσης, Χριστοδουλόπουλος, Κυριαζής, Αγοραστός.
  • Στον πάγκο για τους «κίτρινους» βρίσκονται οι: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Γκαρθία, Ανσαριφάρντ, Φατόρε, Φετφατζίδης, Βερστράτε, Βέλεθ και Παναγίδης.

• Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Ούγκο, Ακαϊντιν, Κώτσιρας, Μλαντένοβιτς, Ζέκα, Τσέριν, Μπακασέτας, Παλάσιος, Μπερνάρντ, Ιωαννίδης.
  • Η ενδεκάδα που επέλεξε για τον Άρη ο Άκης Μάντζιος:Κουέστα, Μπράμπετς, Ρόουζ, Οντουμπάτζιο, Μοντόγια, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ζαν Ζουλ, Σαμόρα, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν.
  • Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Λεωφόρου.

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με τον Ατρόμητο (19:30 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης καλείται να αφήσει πίσω του το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό και το πρώτο βήμα πρόκρισης για τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας και να επικεντρωθεί στον στόχο του Πρωταθλήματος και των play off. Οι κιτρινόμαυροι αγωνίζονται απέναντι στον Ατρόμητο στο γήπεδο του Περιστερίου (19:30 PRESSARIS LIVE) για την 23η αγωνιστική της Superleague και θέλουν μόνο νίκη, προκειμένου να… σφραγίσουν την θέση τους στην πρώτη πεντάδα.

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΤΕΛΟΣ!!! Ο Άρης κερδίζει 0-2 τον Ατρόμητο.

• ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!! 0-2 ο Άρης με τον Νταρίντα!!!!!!!!!
  • Εξετάστηκε από το VAR η φάση, δεν υπάρχει παράβαση.
  • 45+1′ Σουτ του Βαλένσια, με τους παίκτες του Ατρομήτου να διαμαρτύρονται για πέναλτι.
  • Κίτρινη στον Νταρίντα.
  • 3 λεπτά καθυστερήσεις
  • Για τον Ατρόμητο περνάει ο Βέργος στη θέση του Κούεν
  • 83′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Εξω Βέλεθ και Σουλεϊμάνοφ. Στον αγωνιστικό χώρο Σαμόρα και Ντουκουρέ.
  • 81′ Άουτ το μακρινό σουτ του Βέλεθ.
  • Στο 80′ μπήκαμε και το 0-1 για τον Άρη παραμένει.
  • 73′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Γιουμπιτάνα στη θέση του Ρομπάι. Δέχτηκε και την κίτρινη κάρτα ο παίκτης του Ατρομήτου.
  • 69′ Κι άλλη αλλαγή για τον ¨Αρη. Στη θέση του Μορόν, ο Ανσαριφάρντ.
  • 68′ Έχει πεσει ο ρυθμός του αγώνα, με τον Άρη να προσπαθεί κυρίως με αντεπιθέσεις να βγει μπροστά.
  • 65′ Εκτέλεσε ο Μορόν, πολύ άουτ η μπάλα.
  • 64΄Κίτρινη στον Τσακμάκη και φάουλ σε καλό σημείο για τους κίτρινους.
  • 63′ Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μάνου Γκαρθία ο Βερστράτε
  • 62΄Ευκαιρία για τον Άρη με τον Σουλεϊμάνοφ που έκανε ωραίο σουτ από πλάγια δεξιά όμως η μπάλα πήρε φάλτσα και έφυγε άουτ.

Μία ώρα στην αναμέτρηση παραμένει το 0-1.

• 60′ Σέντρα του Μοντόγια από τα δεξιά, η μπάλα απευθείας άουτ.
  • 55′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Βαλένσια στη θέση του Έρλινγκμαρκ.
  • 53΄Κίτρινη στον Σαβέριο
  • Σηκώθηκε ο Βέλεθ, συνεχίζεται κανονικά το ματς
  • Μικρή διακοπή καθώς ο Καμαρά βρήκε με αγκωνιά τον Βέλεθ στο κεφάλι
  • 47′ Καλή στιγμή για τον Άρη με τον Τσιντώτα να αποκρουει το συρτό σουτ του Μορόν
  • Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
  • Μία αλλαγή για τον Άρη στο δεύτερο μέρος. Ο Σαβέριο στη θέση του Μπένετ.

Επιστρέψαμε για το δεύτερο ημίχρονο.

• ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-1 ο Άρης τον Ατρόμητο
  • Εκτελέστηκε, άουτ η μπάλα.
  • 45+3΄Φάουλ για τον Ατρόμητο έξω από την περιοχή του Κουέστα
  • 43′ Ωραία επίθεση του Ατρομήτου αλλά κάκιστο σουτ του Κεσχρίντα που έστειλε την μπάλα στην αγκαλίά του Κουέστα
  • 41′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνου Γκαρθία, για φάουλ στην μεσαία γραμμή.
  • 40 λεπτά στην αναμέτρηση ο Άρης προηγείται με 0-1 του Ατρομήτου.
  • Εκτελέστηκε το κόρνερ απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ατρομήτου.
  • 35′ ΄Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.
  • Το χέρι ήταν του Κουέν νωρίτερα.
  • 33′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!  0-1 ο Άρης με τον Μορόν που ευστοχεί από την άσπρη βούλα
  • 30′ Πέναλτι για τον Άρη μέσω VAR
  • 30′ Ο διαιτητής πηγαίνει να δει την φάση, άρα υπάρχει πέναλτι για τον Άρη σύμφωνα με τον VAR.
  • 30′ Περιμένουμε κάποιον έλεγχο από το VAR, για παράβαση στην περιοχή του Ατρομήτου.

• 29′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα με τον Κουέστα να νικά τον Κουέν στο τετ α τετ .
  • 27′ Νέο φάουλ για τον Άρη και πάλι σε καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση.
  • 25′ Ο Αντζιέλσκι βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή του Άρη, έκανε το σουτ υπό πίεση, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από την εστία του Κουέστα.
  • Άδικη η κάρτα στον Βέλεθ ο οποίος πήγε να ηρεμήσει τον Καμαρά στην αψιμαχία που είχε με τον Ρόουζ και είδε αυτός την κίτρινη κάρτα
  • 24′ Κίτρινη κάρτα σε Βέλεθ και Καμαρά.
  • 22′ Ωραία στιγμή για τον Άρη. Μακρινό σουτ του Γκαρθία, η μπάλα πήρε φάλτσα, αλλά κατέληξε άουτ.
  • Αυτή είναι και η μεγαλύτερη ως τώρα φάση στο ματς
  • 17′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη μετά την εκτέλεση του φάουλ από τον Μορόν, τρομερή επέμβαση του Τσιντώτα, έπεσε στην δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ.
  • 16′ Φάουλ για τον Άρη, το κέρδισε ο Μορόν λίγο έξω από την περιοχή του Ατρομήτου.
  • Δεκαπέντε λεπτά στο παιχνίδι, μένει το 0-0.
  • Καλός ο ρυθμός αλλά χωρίς τελική μέχρι στιγμής
  • 10 λεπτα στην αναμέτρηση το 0-0 παραμένει
  • 4′ Πολύ δυνατό σουτ του Κούντε από μακριά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Κουέστα

ΣΕΝΤΡΑ

– Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι στα αποδυτήρια για τις τελευταίες εντολές των προπονητών

-Ο Άρης δεν έχει ήττα στις πέντε τελευταίες επισκέψεις του στο Περιστέρι, με τις τέσσερις να είναι για το πρωτάθλημα και τη μια για το Κύπελλο Ελλάδος. Τα τρία από τα πέντε αυτά παιχνίδια έχουν ολοκληρωθεί με ισοπαλία, ενώ ο Άρης επικράτησε στη μια αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδος και στις 27 Σεπτεμβρίου 2021 για το πρωτάθλημα με 3-1.

-Από τη σημερινή αναμέτρηση απουσιάζουν οι Φαμπιάνο, Τζούρασεκ και Ζουλ που δεν έχουν ξεπεράσει τους τραυματισμούς τους και ο Οντουμπάτζιο ο οποίος έχει δηλωθεί να εκτίσει την ποινή της μίας αγωνιστικής λόγω καρτών.

• Διαιτητής: Τσετσίλας
  • Βοηθοί: Στεφανής, Σάββας
  • VAR: Μανούχος, Καραγκιζόπουλος
  • Τέταρτος: Τζήλος

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Μοντόγια, Μπράμπετς, Ρόουζ, Φεράρι, Βέλεθ, Νταρίντα, Μάνου Γκαρθία, Μπένετ, Σουλειμάνοφ, Μορόν.

Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Ντουκουρέ, Σαβέριο, Σαμόρα, Ανσαριφάρντ, Φατόρε, Φετφατζίδης, Παρντο, Βερστράτε

-Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Ατρόμητο για την 23 αγωνιστική της Superleague.

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Νέα εκτός έδρας αποστολή! Ο Άρης θέλει να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα σήμερα στους Ζωσιμάδες (19:00 – PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα:

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με την Κηφισιά (20:00 PRESSARIS LIVE)

Με σοβαρότητα και δίψα για νίκη ο Άρης κατεβαίνει σήμερα κόντρα στην Κηφισιά (20:00 – PRESSARIS LIVE) στο Δημοτικό γήπεδο Καισαριανής «Μ. Κρητικόπουλος» στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με τον Παναιτωλικό (15:00 PRESSARIS LIVE)

Παρά τις πολλές απουσίες και τις αναμενόμενες αρκετές αλλαγές στο αρχικό του σχήμα, ο Άρης καλείται να βγάλει… DNA νικητή και να υπερκεράσει το εμπόδιο του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο για την 18η αγωνιστική της Superleague.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ (19:30 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης συνεχίζει τη σειρά των δύσκολων και καθοριστικών αγώνων σήμερα με αποφασιστικότητα, πάθος και… μυαλό μέσα στην “OPAP Arena”, θέλοντας να κάνει το πρώτο βήμα της πρόκρισης κόντρα στην ΑΕΚ (19:30, PRESSARIS LIVE) στη φάση των 16 του κυπέλλου Ελλάδας.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες. Μείνετε συντονισμένοι…

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με την ΑΕΚ

Με πίστη και αποφασιστικότητα ο Άρης κόντρα στην ΑΕΚ (21:00 – PRESSARIS LIVE) με έναν και μοναδικό στόχο: το θετικό αποτέλεσμα που θα τον εδραιώσει στην πρώτη πεντάδα, δίνοντας του ουσία (βαθμούς) και ψυχολογία!

Μείνετε συντονισμένοι!

Λεπτό προς λεπτό το εκτός έδρας παιχνίδι του Άρη με τον Ιωνικό

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες.