Λεπτό προς λεπτό το ματς ανάμεσα σε Άρη και Ολυμπιακό (19:30 PRESSARIS LIVE)

Ο Άρης υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο “Κλεάνθης Βικελίδης” θέλοντας ξεκάθαρα να αλλάξει εικόνα και να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα (19:30 – PRESSARIS LIVE).

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες

Μείνετε συντονισμένοι…

ΛΗΞΗ

ΑΡΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 1-1

• 90+2′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ρόουζ, στη θέση του Νταρίντα.
  • 90+1 Τεραστια ευκαιρία για τον Άρη. Λάθος από τον Κάρμο, ο Μορόν πήγε να το εκμεταλλευτεί, άδειασε ωραία τους αντιπάλους του, έκανε το πλασέ, αλλά ήταν αδύναμο στα χέρια του Τζολάκη.
  • Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου.
  • 90′ στο παιχνίδι και αναμένουμε τις καθυστερήσεις.
  • 86′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ελ Αραμπί, στη θέση του Ελ Καμπί.
  • 85′ Στο 1-1 παραμένει το ματς
  • 82′ Κίτρινη στον Σαμόρα
  • 79′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ναβάρο, στη θέση του Μαρτίνς.
  • 75′ φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Ελ Καμπί να βγαίνει στο τετ α τετ με τον Κουέστα, αλλά ο Μπράμπετς τον πρόλαβε και απομάκρυνε σε κόρνερ
  • 73′ Ο Μοντόγια έκανε το σουτ, με τον Τζολάκη να μπλοκάρει σταθερά.
  • Στο 70 είμαστε παραμένει το 1-1
  • 67′  Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Ποντένσε και Τσικίνιο, στις θέσεις των Γιόβετιτς και Έσε.
  • 67′  O Σαμόρα βρήκε χώρο από τα αριστερά, έκανε το σουτ, στην αγκαλιά του Τζολάκη η μπάλα.
  • 65′ Σέντρα του Οντουμπάτζο, η μπάλα απευθείας άουτ.
  • 60′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Γκαρθία και Σαμόρα, στις θέσεις των Φετφατζίδη και Σαβέριο.
  • 58′ Επέμβαση του Κουέστα, στο τετ α τετ με τον Μαρτίνς.

53′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός που ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Ελ Κααμπί. Ο Φορτούνης μέσα στην περιοχή άνοιξε αριστερά στον Μαρτίνς, ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον Ελ Κααμπί να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα πάνω στην γραμμή.

• Δέκατο έβδομο γκολ για τον Μορόν, στο πρωτάθλημα.
  • Ο Ζαν Ζουλ βγάζει την βαθιά μπαλιά, ο Ντόη δεν έκανε κοντρόλ, έχασε την κατοχή, ο Μορόν του πήρε την μπάλα, έφυγε απέναντι από τον Τζολάκη και πλάσαρε για το 1-0.

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0  Ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΡΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 46′ Ευκαιρία με τον Ελ Καμπί για τον Ολυμπιακό, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Κουέστα.
  • Επιστρέψαμε για το δεύτερο ημίχρονο, μένει να δούμε αν θα έχουμε αλλαγές.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Άρης- Ολυμπιακός: 0-0

• 45+4 Σουτ βολίδα του Φετφατζίδη, εκτινάχθηκε ο Τζολάκης και έδιωξε
  • 45+2  Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Από διώξιμο του Ουντουμπάτζιο πάνω στον Ελ Καμπί το δοκάρι
  • 4 λεπτά καθυστερήσεων
  • Εκτελέστηκε απο τον Φορτούνη, στο κεφάλι του Νταρίντα η μπάλα ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος
  • 40 Φάουλ πάνω στον Γιόβετιτς σε πολύ καλό σημείο.
  • 38′ Σουτ του Νταρίντα με πολύ καλές προυποθέσεις, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
  • 32′ Ο Σαβέριο κράτησε την μπάλα, συνέκλινε, έκανε το σουτ από τα αριστερά εκτός περιοχής, αλλά ήταν αρκετά άστοχος
  • Παραμένει το 0-0
  • 31′ Φάουλ του Νταρίντα που πήγε πάνω σε σώματα και μετά απομακρύνθηκε και η 2η προσπάθεια των παικτών του Αρη
  • Ο Άρης θα προτιμούσε να μην έδινε αυτό το χέρι ο Σλοβένος καθώς ο Σαβέριο έβγαινε σε τετ α τετ

• 29′ Φάουλ για τον Άρη, μετά από χέρι του Ιμπόρα.
  • 27′ Επέμβαση του Τζολάκη, στο σουτ του Μοντόγια, αλλά η φάση δεν μετράει, γιατί ο βοηθός έδωσε οφσάιντ.
  • 26′ Ωραία κίνηση και σουτ Φετφατζίδη που μετά από κόντρα και διώξιμο της άμυνας πηγαίνει κόρνερ
  • 25′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Ιμπόρα
  • 24′ Τρίτη επέμβαση του Κουέστα, σταματώντας ξανά τον Γιόβετιτς.
  • 23′ Νέα φοβερή επέμβαση του Κουέστα, στο πολύ δυνατό σουτ του Έσε, κόρνερ για τον Ολυμπιακό
  • 21′ Σέντρα του Μορόν, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Τζολάκης.
  • Είκοσι λεπτά στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0.
  • 12′ Καλή διπλή στιγμή για τον Άρη. Αρχικά ο Νταρίντα έκανε τη σέντρα σουτ που κόπηκε απ τους αμυντικούς του Ολυμπιακού και στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Σαβέριο το σουτ του οποίου βρήκε στο σώμα του Ιμπόρα.
  • Στο 0-0 το παιχνίδι
  • Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνς για το πάτημα στον Μοντόγια
  • Δεν μετράει το γκολ για φάουλ του Ζέλσον στον Μοντόγια στο ξεκίνημα της φάσης
  • Ο διαιτητής, πηγαίνει να δει την φάση, αφού ο VAR του λέει πως υπάρχει φάουλ στο ξεκίνημα της.
  • θα παρέμβει ο VAR καθώς στην αρχή της φάσης Ο Μαρτινς πατάει καθαρά τον Σαβέριο
  • 8′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός με τον Γιόβετιτς
  • 5′ Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα που λέει “οχι” στην κεφαλιά του Ελ Κααμπί
  • Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

ΣΕΝΤΡΑ!

• Οι δύο ομάδες, έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με την διαιτητική τριάδα.
  • Σπουδαία μέρα η σημερινή για τον Χουλιάν Κουέστα ο οποίος σε λιγότερο από 20 λεπτά θα γίνει ο ξένος ποδοσφαιριστής με τις περισσότερες συμμετοχές (188) με τη φανέλα του Άρη

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Μοντόγια, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Μορόν.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Έσε, Φορτούνης, Γιόβετιτς, Μαρτίνς, Ελ Κααμπί

ΠΑΓΚΟΣ ΑΡΗ: Χουτεσιώτης, Ζαμόρα, Ντουκουρέ, Μανού Γκαρθία, Τζούρασεκ, Πάρδο, Ρόουζ, Παναγίδης κα Φατόρε.

ΠΑΓΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: Πασχαλάκης, Τσικίνιο, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Ναβάρο και Ποντένσε

Διαιτητής: Ομπρένοβιτς Ράντε

Βοηθοί: Πραπρότνικ και Κορντέζ

Τέταρτος: Τσακαλίδης

VAR: Γιουγκ και Κόλλιας