Λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι, Άρης-ΠΑΟΚ, από το PRESSARIS

Το πλέον δύσκολο ματς της χρονιάς μέχρι το… επόμενο! Ο Άρης υποδέχεται σήμερα (PRESSARIS LIVE, 19:00, ΕΡΤ1) τον ΠΑΟΚ στο κατάμεστο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν στο Πρωτάθλημα, επιδιώκοντας ένα «τρίποντο» γοήτρου αλλά και μεγάλης βαθμολογικής σημασίας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα.Μείνετε συντονισμένοι…

21.01 Τέλος του αγώνα στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, ήττα του Άρη με 1-2…

21.00 Καθυστερήσεις στο “Κλεάνθης Βικελίδης”

84΄Στη θέση του Πρίγιοβιτς ο Καραλής

84΄ΓΚΟΛ (1-2) για τον ΠΑΟΚ, με γύρισμα του Καντουρί και προβολή του Πρίγιοβιτς

78΄Πάνω στο τοίχος από τον Ματίγια

77΄Φάουλ πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Άρη

75΄Κεφαλιά του Μάτος, ψηλά άουτ

74΄Ευκαιρία για τον Άρη, με το σουτ του Γκάμα, να περνά λίγα μέτρα άουτ!

72΄Στη θέση του Γιουνές, ο Ναζλίδης

72΄Κίτρινη στον Βέρνμπλουμ

70΄Κακή απομάκρυνση του Μάβραϊ, έδωσε στον Ουάρντα, το σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Κουέστα

67΄Κίτρινη στον Σιώπη

66΄Ο Πασχαλάκης αποκρούει το πέναλτι του Γιουνές…

65΄Πέναλτι για τον Άρη! Ο Ντοβέρι δεν δίνει πέναλτι το πρώτο μαρκάρισμα, δίνει όμως το δεύτερο που κάνει ο Ουάρντα στον Γκάμα1

61΄Στη θέση του Πέλκα, ο Καντουρί

59΄Σουτ του Βαλεριάνου, η μπάλα μακριά άουτ, κακή επιλογή από τον μπακ των “κιτρινόμαυρων”

57΄Κίτρινη στον Μάτος, έπεσε με τα δύο πόδια στον Ματίγια

55΄ Σουτ του Βιερίνια, μακριά άουτ

53΄Ο Ματίγια στη θέση του Μπάσα

48΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γιουνές έστρωσε στον Ντιγκινί, με τα πόδια ο Πασχαλάκης!

46΄Στη θέση του Ζαμπά, ο Ουάρντα, καμία αλλαγή για τον Άρη

20.12 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

19.53 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

45+2′ Ο Ιταλός διαιτητής εκτός από το πέναλτι-δώρο στον ΠΑΟΚ, είναι κάκιστος, καθώς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου χάρισε την κίτρινη κάρτα στον Πέλκα

45΄Ο Κουέστα δεν έδιωξε σωστά, ο Ζαμπά έγινε αποδέκτης της μπάλας, πλάσαρε και οι αμυντικοί του Άρη απομάκρυναν, καθώς η μπάλα πέρασε τον Ισπανό γκολκίπερ

42΄Καλό σουτ του Ντιγκινί από τα αριστερά, ο Πασχαλάκης δύσκολα σε κόρνερ

37΄Από μία κίτρινη σε Κάνιας και Μπάσα

37΄ΓΚΟΛ (1-1) για τον ΠΑΟΚ, εύστοχος ο Πρίγιοβιτς. Τραγική απόφαση από τον Ιταλό Ντοβέρι!

36΄Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, είναι κολλημένο το χέρι του Τζανακάκη στο γύρισμα του Βιερίνια! Απίστευτο, ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος…

27΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, σουτ του Γκάμα εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη!

26΄Διπλή φοβερή επέμβαση του Κουέστα! Στο τετ α τετ του Πρίγιοβιτς μετά το λάθος του Σιώπη, απέκρουσε ο Ισπανός και στη συνέχεια με τα πόδια νέο σουτ του Πέλκα!

23΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, ο Σόουζα στη θέση του Βέλεθ

23΄Ο Βέλεθ έχει τραυματιστεί, προθερμαίνεται ο Σόουζα, προσωρινά με 10 ο Άρης

20΄Κίτρινη στον Βαλεριάνο

19΄Κίτρινη στον Πρίγιοβιτς που με το πόδι εμπόδισε τον Κουέστα να κάνει το βολέ

12΄Ο Ντιγκινί πήρε λάθος απόφαση, σούταρε, αντί να γυρίσει στον αμαρκάριστο Γιουνές, σημαντική χαμένη ευκαιρία για τον Άρη!

9΄Καλό απευθείας χτύπημα φάουλ του Γκάμα, η μπάλα λίγο άουτ!

8΄Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλή θέση, πιέζουν για ένα ακόμα γκολ οι “κιτρινόμαυροι”

3΄ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Φοβερό διαγώνιο σουτ του Ματέο Γκαρσία, “κάρφωσε” τον ΠΑΟΚ και 1-0!