Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με τον Εθνικό Άχνας

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με τον ΠΑΣ από το PRESSARIS

Σε λιγότερο από ένα δεκαήμερο ο Άρης δίνει τον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν στην Λαμία, με τον Πάκο Ερέρα να έχει τη δυνατότητα αυτό το Σαββατοκύριακο να λάβει τις αποφάσεις του για την ενδεκάδα που θα παρατάξει στην πρεμιέρα της Σούπερ λίγκας.

Οι «κιτρινόμαυροι» υποχρεωτικά… ξεσπιτώνονται σήμερα (18:00), αλλά υποδέχονται -ως τυπικά γηπεδούχοι- τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Καυτανζόγλειο.

Η εξέλιξη του αγώνα…

19. 58 Τέλος του αγώνα, Άρης και ΠΑΣ, έμειναν στο 0-0, με τον Άρη να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες, αλλά να μην σκοράρει…

90΄Πιέζει ο Άρης, παραμένει το 0-0…

86΄Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ψάχνει το γκολ της νίκης…

79΄Γκαρσία, Τζανακάκης και Βαλεριάνος εκτός με τους Κωσταντινίδη, Κολάσο και Μενέντεθ στο ματς

78΄Διπλή τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Βαλεριάνου από το αριστερά βρήκε το δοκάρι του ΠΑΣ, στη συνέχεια σουτ του Γκαρσία εκτός μεγάλης περιοχής, απομάκρυνε εντυπωσιακά ο Παπαϊωάννου.

-Ο Παυλίδης έχει πάει πίσω από τον Ναζλίδη που παίζει κορυφή και ο Ντιγκινί στα αριστερά της επίθεσης

67΄Στο ματς για τον Άρη, οι Ναζλίδης, Ιντζόγλου και Παυλίδης. Εκτός οι Γιουνές, Γκάμα και Μπάσα

67΄Κεφαλιά του Ντιγκινί η μπάλα άουτ

64΄Σουτ του Κριζμάν στην κόντρα, πέρασε εκτός εστίας του Κουέστα

62΄Στο ματς για τον ΠΑΣ, οι Λίλα, Παπαϊωάννου και Πήλιος

58΄Έφερε την μπάλα στο δεξί ο Γκάμα, σούταρε ψηλά άουτ

58΄Ευκαιρία για τον Άρη, στη σέντρα του Τζανακάκη, πριν η μπάλα περάσει την γραμμή από κόντρα στο διώξιμο του Βελλίδη, απομάκρυναν οι Ηπειρώτες

55΄Κεφαλιά του Κριζμάν, στην αγκαλιά του Κουέστα, καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ

52΄Διπλή εξαιρετική επέμβαση του Κουέστα στην προσπάθεια του Σιόντη

51΄Σουτ του Κριζμάν, συρτό και αδύναμο, μπλόκαρε εύκολα ο ΚουέστΑ

-Καμία αλλαγή για τον Άρη. Αντιθέτως, για τον ΠΑΣ, μπήκαν στο ματς οι Κριζμάν, Παπαδόπουλος και Κακούμπα

19.08 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

18.52 Ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο. Κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο  Άρης, με σημαντικές ευκαιρίες για ένα γκολ, όμως το 0-0 παρέμεινε…

44΄Απευθείας χτύπημα φάουλ του Βαλεριάνου με δύναμη, μακριά από την εστία του ΠΑΣ

42΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Ο Γκάμα “έσκαψε” γι τον Τζανακάκη, αυτός γύρισε και πάλι στον Γκάμα, που από το ύψος σχεδόν του πέναλτι, αφύλαχτος έστειλε τη μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Βελλίδη!

37΄Σουτ του Ντιγκινί, μακριά από την εστία του ΠΑΣ

33΄Σουτ του Λουκίνα από πολύ μακριά, καμία ανησυχία για τον Κουέστα. Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ στο πρώτο ημίχρονο.

29΄Γύρισμα του Γιουνές από τα αριστερά, κανείς στην πορεία της μπάλας, χάθηκε η ευκαιρία για τον Άρη. Στη συνέχεια ο Γκάμα, έδωσε στον Γιουνές, που άργησε να κάνει το σουτ και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει!

23΄Μικρή διακοπή για να πιουν νερό οι παίκτες, συνεχίζεται το ματς…

17΄ Σουτ του Ντιγκινί, εξαιρετική επέμβαση ο Βελλίδης. Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.

7΄Φοβερό σουτ του Ματίγια στην κίνηση, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη!

-Σύστημα 4-2-3-1 από τον Ερέρα, με τους Γκάμα-Γκαρσία στα δύο άκρα της επίθεσης, τον Ντιγκινί πίσω από τον Γιουνές στην επίθεση. Στα χαφ Μπάσα και Ματίγια, ενώ η άμυνα είναι ίδια με… πέρσι, καθώς την αποτελούν Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης και Βαλεριάνος, με τον Κουέστα στο τέρμα.

3′ Την κατοχή της μπάλας ο Άρης, προσπαθεί να απειλήσει από νωρίς…

18:02 Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση…

17.32 Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα…

17.30 Σιγά-σιγά ο κόσμος του Άρη έρχεται στο Καυτανζόγλειο…

Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με τον ΠΑΣ από το PRESSARIS…

Άρης (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Τζανακάκης (79΄Κωνσταντινίδης), Σόουζα, Δεληζήσης, Μπάσα (67΄Ιντζόγλου), Ντιγκινί, Γκαρσία (79΄Κολάσο), Ματίγια, Γιουνές (67΄Ναζλίδης), Βαλεριάνος (79΄Μενέντεθ), Μπρούνο Γκάμα (67΄Παυλίδης).

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Ιντζόγλου, Ναζλίδης, Κολάσο, Παυλίδης, Μενέντεθ, Κωνσταντινίδης

ΠΑΣ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μίτε, Γιάκος, Κάστρο, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Λουκίνας, Ντόλοβατς, Ξυδάς

Στον πάγκο: Παπαϊωάννου, Κακούμπα, Λιάσος, Γώγος, Κριζμάν, Λίλα, Παπαδόπουλος, Πήλιος, Βασιλάκης, Λέο

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αϊναλής – Μποζατζίδης