Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη στην Ξάνθη από το PRESSARIS…

Δεύτερο φιλικό του Άρη μετά την επιστροφή του από την Ολλανδία, αυτή τη φορά με την Ξάνθη στα Πηγάδια.

Οι “κιτρινόμαυροι” μετά την ισοπαλία (1-1) στο “Κλεάνθης Βικελίδης” την Πέμπτη με την Λάρισα αντιμετωπίζουν σήμερα στις 19:00 την Ξάνθη, με τον Πάκο Ερέρα να έχει την ευκαιρία να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση των παικτών του.Παρακολουθήστε μέσω του PRESSARIS, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης…

Η εξέλιξη του αγώνα…

21.00 Τέλος του αγώνα, νίκη του Άρη με 1-0 επί της Ξάνθης στα Πηγάδια με το γκολ του Χαμζά Γιουνές στο 45+3΄!

88΄Στη θέση του Ματέο Γκαρσία, ο Διαμαντόπουλος

88′ Κεφαλιά από τον Μελιόπουλο, άουτ

82΄Στη θέση του Παυλίδη ο Μιλούνοβιτς

74΄Μαζεμένες αλλαγές από τον Άρη. Βαλεριάνος, Κωνσταντινίδης και Δεληζήσης αντί των Μενέντεθ, Τζανακάκη και Μπάσα. Ο Βέλεθ σε ρόλο “κόφτη”, στο κέντρο της άμυνας, οι Δεληζήσης και Σόουζα

70′ Σουτ του Γέντρισεκ, στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου!

68΄Ο Ματίγια στη θέση του Ιντζόγλου.

58΄Μία ακόμα ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Ντε Λούκας, στη γραμμή απομάκρυναν οι παίκτες του Άρη!

55΄Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη, με κεφαλιά του Κάστρο, που κατέληξε άουτ

20.10 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

20.10 Δύο αλλαγές. Ναζλίδης αντί Γιουνές και Αναγνωστόπουλος, αντί Κουέστα

20.07 Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου…

45΄ΓΚΟΛ (0-1) για τον Άρη, με τον Χαμζά Γιουνές, στις καθυστερήσεις με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή!