Λόβετς, LIVE: Λίτεξ – Άρης 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ) (videos)

Ο Άρης δίνει τον δεύτερο φιλικό του αγώνα στην Βουλγαρία, αντιμετωπίζοντας την Λίτεξ Λόβετς στην έδρα της. Είναι σαφώς πιο δυνατό φιλικό από το πρώτο με την Πιρίν, μετά από επτά μέρες παραμονής της ομάδας στο Πράβετς, άρα και οι απαιτήσεις του Γιάννη Χατζηνικολάου από τους παίκτες του θα είναι περισσότερες. Το PRESSARIS βρίσκεται φυσικά στο Λόβετς και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης λεπτό προς λεπτό, καθώς και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Λίτεξ – Άρης 0-0

90’+1′ Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

87′ Λανθασμένη υπόδειξη για οφσάιντ του Τσουκάνη που έβγαινε μόνος του από τα αριστερά!

86′ Κίτρινη κάρτα στον Αντωνιάδη.

83′ Κόρνερ για τον Άρη με τον Κοτσαρίδη, πιάνει την κεφαλιά ο Ηρακλής, άουτ η μπάλα.

81′ Αλλαγές στον Άρη. Ο Αντωνιάδης στη θέση του Κύργια και ο Τσουκάνης αντί του Τριανταφυλλάκου.

79′ Αλλαγή για τον Άρη, Νταμαρλής αντί Παπαδόπουλου.

77′ Παρά τις πολλές αλλαγές ο Άρης έχει καλό ρυθμό και είναι η ομάδα που έχει απειλήσει περισσότερες φορές.

76′ Αλλαγή και για τον Άρη. Ο Ηρακλής στη θέση του Πουλίδο.

76′ Αλλαγή και πάλι για τη Λίτεξ. Βγαίνει ο Βαγιούσι, μπαίνει ο Ντεσπόντοφ.

75′ Νέο κόρνερ για την Λίτεξ, χωρίς πρόβλημα περνάει η φάση για τον Άρη.

74′ Αλλαγή για την Λίτεξ. Ο Σλάβτσεφ στη θέση του Γιάσουλα.

73′ Ο Άρης απειλεί και πάλι με τον Παπαδόπουλο. Σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ελάχιστα έξω η μπάλα!

69′ Αλλαγή για τη Λίτεξ. Ο Μανόλοφ στη θέση του Τζόρνταν.

67′ Ευκαιρία για την Λίτεξ, σέντρα το Βάνγκερ, δεν πιάνει καλά το σουτ ο Βαγιούσι η μπάλα άουτ…

65′ Κόρνερ για τη Λίτεξ (το έβδομο, κανένα για τον Άρη), διώχνει η άμυνα του Άρη.

65′ Αλλαγές για τον Άρη. Αγγελούδης αντί του Μανιά και ο Καλούδης αντί του Ψυχογιού.

64′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, κάθετη του Τριανταφυλλάκου στον Παπαδόπουλο, το σουτ του απέκρουσε ο Πίργκοφ.

63′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, πάλι με τον Μανιά, που έφυγε στην κόντρα, πλάσαρε τον Πίργκοφ, αλλά ο τελευταίος μπλόκαρε.

62′ Αλλαγή στην εστία του Άρη. Ο Καράδαης περνάει στο παιχνίδι αντί του Μπουζάνη.

60′ Αλλαγή για την Λίτεξ. Ο Ζντράβτσεφ στη θέση του Κόλεφ.

58′ Νέα αλλαγή για τον Άρη, ο Ρένια στη θέση του Σταυρόπουλου.

55′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Γκόλιας στη θέση του Έλσνερ.

53′ Προσπάθεια να βγει στο κόντρα επίθεση ο Άρης, κακή μπαλιά του Τριανταφυλλάκου.

49′ Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λίτεξ, εκτελεί ο Γιάσουλα, κόβει ο Πουλίδο.

47′ Σουτ του Τζόρνταν, κοντράρει ο Ψυχογιός, κόρνερ για τη Λίτεξ.

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Κοτσαρίδης στη θέση του Καραγιάννη.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Λίτεξ – Άρης 0-0

45′ Ο Μπουζάνης ενστικτωδώς αποκρούει το σουτ του Βαγιούσι!

42′ Νέο κόρνερ για τη Λίτεξ που πιέζει, σύγχυση στην μικρή περιοχή του Άρη, καθαρίζει τη φάση ο Μπουζάνης.

40′ Νέα ευκαιρία για την Λίετξ με τον Γιάσουλα, το σουτ του οποίου περνάει έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.

39′ Κόρνερ για τη Λίτεξ, κεφαλιά για τον Τζόρνταν και η μπάλα έξω…

37′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, αλλά το σουτ του Σταυρόπουλου περνά λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι του Πιργκόφ.

34′ Κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Πετρόφ στον Τζόρνταν για θέατρο…

33′ Εξαιρετική ευκαιρία με τον Μανιά. Μπήκε σφήνα στο κεντρικό δίδυμο, έκλεψε τη μπάλα, έκανε το σπριντ, κατάφερε να πλασάρει, αλλά δεν ήταν δυνατό το σουτ!

31′ Ο Γιάσουλα εκτελεί για τη Λίτεξ, απευθείας, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπουζάνης.

30′ Φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά για την Λίτεξ, διώχνει ο Μαργαρίτης, αλλά δίνεται νέο φάουλ

28′ Κόρνερ για την Λόβετς, κεφαλιά του Γκρόζεφ, δεν την έπιασε σωστά, ο Άρης γλιτώνει…

24′ Κίτρινη κάρτα στον Κόλεφ για σκληρό μαρκάρισμα.

23′ Σουτ του Βάνγκερ, μπλοκάρει ο Μπουζάνης.

22′ Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι τώρα το παιχνίδι στο Λόβετς.

16′ Κεφαλιά του Τζόρνταν, χωρίς πρόβλημα για την άμυνα του Άρη.

13′ Κόρνερ για την Λίτεξ, διώχνει ο Έλσνερ.

11′ Φάουλ για τον Άρη προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά ο Πουλίδο, χωρίς αποτέλεσμα.

10′ Καλή ανασταλτική λειτουργία της ομάδας του Χατζηνικολάου μέχρι τώρα. Αρχίζει να κερδίζει μέτρα και στην επίθεση.

8′ Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Μανιά, η μπάλα πέρασε έξω από την εστία του Πιργκόφ.

8′ Η Λίτεξ δείχνει σαφώς πιο καλή και πιο έτοιμη ομάδα από την Πιρίν.

4′ Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης…

Ξεκίνησε το παιχνίδι. Φυσικά ακούγονται μόνο οι οπαδοί του Άρη!

Έχει ξεκινήσει το ζέσταμα του Άρη.

Η 11αδα του Άρη: Μπουζάνης, Ψυχογιός, Κύργιας, Πουλίδο, Μαργαρίτης, Έλσνερ, Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Σταυρόπουλος, Καραγιάννης, Μανιάς.

Η 11αδα της Λίτεξ: Πιργκόφ, Νεντλιάκοφ, Γκρόζεφ, Μποντούροφ, Ποπόφ, Μπερμπέροβιτς, Κόλεφ, Γιασούλα, Βάνγκερ, Βατζούσι, Τζόρνταν.

Έχουν ήδη φτάσει οι πρώτοι οπαδοί του Άρη, αναμένονται περισσότεροι από 200 σήμερα στο Λόβετς!