Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ: Καταιγιστικοί οι πολίτες με τρία γκολ σε ένα ημίχρονο, αποχώρησαν φίλαθλοι των Λονδρέζων

Η Μάντσεστερ Σίτι έχει πάρει ένα ευρύ προβάδισμα κόντρα στην Άρσεναλ, καθώ;ς βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 3-0, με τους Λονδρέζους να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Τσάκα στο 36ο λεπτό.

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχθηκε την Άρσεναλ στο Έτιχαντ για την τρίτη αγωνιστική της Premier League, με τους παίκτες του Γκουαρδιόλα να είναι καταιγιστικοί απέναντι στους ανήμπορους Λονδρέζους.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα με τους Γκουντογκάν στο 7′, Φεράν Τόρες στο 12′ και Γκάμπριελ Ζεσούς στο 43′, εκμεταλλευόμενοι τα παιδικά λάθη της άμυνας των Λονδρέζων (αν και παρέταξε με τρεις στόπερ την ομάδα ο Αρτέτα), ενώ Τζάκα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα με τις τάπες πάνω στον Κανσέλο.

Μάλιστα μετά την αποβολή του Ελβετού μέσου, φίλοι της Άρσεναλ αποχώρησαν από το γήπεδο, καθώς δεν άντεξαν να βλέπουν την αποκαρδιωτική εικόνα της ομάδας τους.