Μέσα σε δυο λεπτά έχασε την νίκη από τα χέρια της η Κ19 του Άρη (2-2)!

Μέσα σε δυο λεπτά έχασε την νίκη από τα χέρια της η Κ19 του Άρη μέσα στην Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική.

Οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να προηγηθούν (0-2), σκορ που κράτησαν μέχρι το 86′! Κι όμως μέσα σε δυο λεπτά δέχθηκαν δυο γκολ, αφήνοντας δυο πολύτιμους βαθμούς στην Αθήνα.

Με τον Βαγγέλη Σπαρτιάτη ο Άρης έκανε το 0-1 με κεφαλιά στο 31′, ενώ ο ίδιος παίκτης “εκτέλεσε” μέσα από την μεγάλη περιοχή γράφοντας στο 52′ το 0-2. Ο Καρβούνης στο 86′ και στο 87′ εκμεταλλεύτηκε το αμυντικό μπλακ άουτ των κιτρινόμαυρων και ισοφάρισε 2-2 για τον Παναθηναϊκό.

Η σύνθεση του Άρη (Καζάνας): Μακρής, Κατσουλίδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Κιουρτσίδης, Πάγκος, Μαρμαρίδης, Μπακούτσης, Σπαρτιάτης (70′ Τεμερτζόγλου), Κριμιτζάς, Σάιμπερτ (65′ Τσαπακίδης).

Η ομάδα του Κώστα Καζάνα έμεινε στους 7 βαθμούς (δυο νίκες και μια ισοπαλία, ενώ εκκρεμεί το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής με τον ΠΑΣ Γιάννινα.