Μέτρια εμφάνιση και ήττα (3-1) από τον ΕΟΣ

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η γυναικεία ομάδα του Άρη, που γνώρισε εκτός έδρας ήττα από τον ιδιαίτερα ισχυρό ΕΟ Σταυρούπολης με 3-1 σετ, για τη 2η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας.

Οι «κίτρινες» δεν κατάφεραν να δείξουν εικόνα ανάλογη με εκείνη της πρεμιέρας και έφυγαν με άδεια χέρια από το κλειστό της Ηλιούπολης. Η ομάδα του Πασχάλη Φούσκα ξεκίνησε καλά στο πρώτο σετ, το οποίο όμως δεν κατάφερε να κερδίσει παρότι προηγήθηκε με 16-19, αλλά στην συνέχεια ισοφάρισε σε 1-1 σετ, δείχνοντας ικανή να διεκδικήσει κάτι καλό.

Εντούτοις, οι βολεϊμπολίστριες του Άρη υπέπεσαν σε πολλά λάθη στο τρίτο σετ και χάνοντάς το έχασαν και την αυτοπεποίθησή τους. Στο τέταρτο σετ, η ομάδα ουσιαστικά δεν μπήκε στο πνεύμα του αγώνα, με συνέπεια οι γηπεδούχοι να επικρατήσουν με 25-15 και να φτάσουν στη νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-22, 24-26, 25-17, 25-15.

Η σύνθεση του Άρη: Αποστολίδου, Αναγνωστοπούλου, Συμεωνίδου, Ωρολογοπούλου, Παντζαρτζίδου, Καλανταρίδου, Πέτρου, Κωλέττα, Μέλκα, Πασσιά.