Μέτρια η Σταμπουλίδου στην ήττα της Εθνικής Νέων Γυναικών

Η Εθνική Νέων γυναικών ηττήθηκε με 55-38 από την Ισπανία , στη δεύτερη μέρα των αγώνων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Ούντινε της Ιταλίας. Η Σταμπουλίδου του Άρη πέτυχε δυο πόντους (1/4 δπ.) σε εννέα λεπτά συμμετοχής.
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προσπάθησε στα δύο πρώτα δεκάλεπτα και ήταν κοντά στο σκορ. Στην τρίτη περίοδο ωστόσο, έμειναν έξι λεπτά χωρίς καλάθι και έτσι οι Ισπανίδες “έχτισαν” διψήφια διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα.
Επόμενος αντίπαλος για την Εθνική μας η Γαλλία (σήμερα στις 19:30), η οποία επικράτησε εύκολα της Λετονίας με 68-43.
Δεκάλεπτα: 9-11, 30-25, 44-32, 55-38
ΙΣΠΑΝΙΑ (Παρέτας): Ρομέρο 6, Ροντρίγκεζ 6, Γκάρι 4, Αρόγιο 2, Εσπάρσια 3, Λιζαραζού, Μοντόλιου 14(1), Πουζόλ, Κουεβέδο 10(1), Φαουσούριερ 1, Θαραγόθα 3, Ντούρ 6.

ΕΛΛΑΔΑ (Βελισσαράκος): Σταμολάμπρου 8(1), Εμμανουηλίδου, Καλομιτσίνη, Πριονά 5(1), Τάρλα 11(16 ριμπ.), Κυριαζή, Ιωαννίδου 2, Κόνιαλη 4, Φάρου 4, Αγγελίδου, Τσελέμπη 2, Σταμπουλίδου 2.