Ματέο Γκαρσία: Εξελίσσεται στο “Α και το Ω” του φετινού Άρη…

Όταν του… βγαίνουν οι σκέψεις του στον αγωνιστικό χώρο, αποτελεί κινητήριο μοχλό κάθε επιθετικής προσπάθειας του Άρη.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Είτε τις δημιουργεί ο ίδιος, είτε τις ολοκληρώνει. Ο Αργεντινός είναι “λίρα εκατό” και άπαντες το έχουν αντιληφθεί. Η απόδοσή του ειναι ικανή να παρασύρει όλη την ομάδα, είτε προς το καλό, είτε και όχι.

Χθες, παρότι δεν ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο “ξύπνησε” όταν έπρεπε. Με μία πολύ καλή ενέργεια ελίχθηκε στην μικρή περιοχή του Αστέρα και κέρδισε το πέναλτι. Λίγα λεπτά αργότερα δεν αστόχησε, πέτυχε το 2-0 και έβαλε φαρδιά-πλατιά την “υπογραφή” του στον αγώνα.

Είναι το θέμα των ημερών, γι το αν ο Άρης πρέπει να κινηθεί άμεσα για την απόκτηση των δικαιωμάτων του από την Λας Πάλμας.

Σαφέστατα και είναι ακόμα νωρίς, όμως είναι ξεκάθαρο πως ο Ματέο Γκαρσία εξελίσσεται στο απόλυτο πρόσωπο του φετινού Άρη. Ο παίκτης που έχει κερδίσει τους πάντες με την ποιότητά του, την μαχητικότητά του, αλλά κυρίως με τον χαρακτήρα του.