Μεξές, αλά Ιμπραΐμοβιτς! (video)

Η Μίλαν θα ακολουθήσει τη Μάλαγα στην φάση των «16», ύστερα από τη νίκη της με 3-1 στις Βρυξέλλες επί της Αντερλεχτ. Ο Φελίπ Μεξές μιμήθηκε τον πρώην του συμπαίκτη, Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς και σκόραρε με υπέροχο ανάποδο ψαλίδι!

Οι Βέλγοι ξεκίνησαν δυνατά αφού με νίκη θα πέρναγαν αυτοί στον επόμενο γύρο, αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ο Στέφαν Ελ Σααραουί άνοιξε το σκορ για τους «ροσονέρι». Στο 70′ η Αντερλεχτ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Νιούτινκ και στο επόμενο λεπτό ο Μεξές με υπέροχο ανάποδο ψαλίδι πέτυχε ίσως το καλύτερο γκολ της καριέρας του. Ο Τομ ντε Σουτέρ μείωσε για την Αντερλεχτ σε 2-1 αλλά στις καθυστερήσεις ο Αλεσάντρε Πάτο διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τη Μίλαν ύστερα από ασίστ του Ελ Σααραουί και έστειλε την ομάδα του Αλέγκρι στους «16», ως δεύτερη από τον όμιλο.