Με τον κόσμο για την μεγάλη ανατροπή και ευρωπαϊκή πρόκριση ο Άρης!

Δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο! Μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα στην Βουλγαρία, ο Άρης υποδέχεται σήμερα (20:30) την Μπερόε Ζαγκόρα στη Μίκρα για τον επαναληπτικό των δύο ομάδων για τους «32» του Τσάλεντζ Καπ!

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Οι “κιτρινόμαυρες” καλούνται να ανατρέψουν το 3-0 του πρώτου αγώνα, με το οποιο ηττήθηκαν παρότι το πάλεψαν και έχασαν στον πόντο τα σετ. Ο Άρης χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ και να κατακτήσει το χρυσό σετ. Με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα, η Μπερόε Ζαγκόρα θα προκριθεί.

Οι δευτεραθλήτριες Ελλάδας βρίσκονται σε καλή κατάσταση και στοχεύουν στην σπουδαία ανατροπή, με την βοήθεια και του κόσμου τους που αναμένεται να γεμίσουν το κλειστό της Μίκρας. Τα εισιτήρια κοστίζουν 5 και 10 ευρώ. Εφόσον ο Άρης προκριθεί θα αντιμετωπίσει τις Κάννες που είναι και το φαβορί για την κατάκτηση της διοργάνωσης.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Τούρκος Ιλάμι Σενιούρτ και ο Κροάτης Μπόγιαν Μπρλας.