Με το… δεξί η Εθνική στην πρεμιέρα του Nations League

Ένα γκολ του Τάσου Μπακασέτα στο 39ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα που ξεκίνησε με το δεξί της υποχρεώσεις της στο Nations League, κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία.

Η Εθνική έκανε μία πολύ καλή και πειστική εμφάνιση απέναντι στη Βόρεια Ιρλανδία . Πήρε μεγάλο διπλό με 1-0 στο Μπέλφαστ απέναντι σε έναν βασικό ανταγωνιστική για την κορυφή του ομίλου. Ο Τάσος Μπακασέτας ήταν ο “ήρωας”, καθώς πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 39ο λεπτό. Έτσι, η Ελλάδα ξεκίνησε με τρίποντο στην εποχή του Γκουστάβο Πογέτ σε επίσημο παιχνίδι.

Η Ελλάδα είχε το πάνω στο χέρι στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης και κατάφερε στο 39ο λεπτό να πάρει και το προβάδισμα του παιχνιδιού. Η Βόρεια Ιρλανδία ανέβασε ρυθμό μετά το 55ο λεπτό, η Εθνική όμως άντεξε την πίεση των γηπεδούχων, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα και πήρε το τρίποντο.