Με το δεξί στο Champions League η Βουλιαγμένη

Με εμφατικό τρόπο ξεκίνησε η Βουλιαγμένη τους αγώνες της στον 3ο προκριματικό όμιλο του Champions League υδατοσφαίρισης γυναικών, που διεξάγεται στο Ματαρό.

Στην πρώτη φετινή αγωνιστική υποχρέωσή του, ο ενισχυμένος ΝΟΒ επικράτησε εύκολα της ισπανικής Τεράσα με 11-6 και έδειξε ότι δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει μία από τις τρεις προνομιούχες θέσεις του ομίλου, αλλά και ότι δικαίως τρέφει υψηλές προσδοκίες για τη φετινή περιόδο. Με εξαιρετική άμυνα και πολύ καλή απόδοση από τις δύο τερματοφύλακες (η Χρυσή Διαμαντοπούλου στο ντεμπούτο της μοιράστηκε το χρόνο συμμετοχής με τη Μαρίνα Κοτσιώνη), η ομάδα της Κικής Λιόση προηγήθηκε 4-0, ξέφυγε 8-2 στο ημίχρονο και έφτασε πολύ άνετα στη νίκη, παρότι δεν σκόραρε στα τελευταία δέκα λεπτά του παιχνδιού.

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 4-1, 3-2, 0-2

Η σύνθεση της Βουλιαγμένης: Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 5, Γιαννοπούλου, Ριτζ, Σλίκινγκ 1, Πάτρα 2, Στρατιδάκη, Ανδρεάδη, Τζούστρα 3, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου

Αύριο Παρασκευή (22/9), ο ΝΟΒ αντιμετωπίζει στις 17:30 την ουγγρική Βαζούτας.