Με “τριάρα” μέσα στην Λάρισα πρόκριση στις “8” του Κυπέλλου Ελλάδας για τα κορίτσια του Άρη

Mεγάλη πρόκριση για το γυναικείο ποδόσφαιρο του Άρη στους “8” του κυπέλλου Ελλάδας, μετά τη νίκη επί της ΑΕΛ στη Λάρισα με 0-3.

Όπως ενημέρωσε το επίσημο σάιτ του Ερασιτέχνη Άρη:

Οι “κίτρινες” έλεγχαν τον ρυθμό του αγώνα από την αρχή ανοίγοντας το σκορ στο 23′ μετά από σουτ της Anica Plecic, από σέντρα της Αναστασίας Μίχου.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, η Anica Plecic έκανε το 0-2, ύστερα από ασίστ της Μιχαέλας Παράσχου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι “κίτρινες “είχαν δοκάρι στο 80′ μετά από σουτ της Ευαγγελίας Μαντατζή έξω από την μεγάλη περιοχή. Η Μαντατζή πέτυχε τελικά γκολ στο 87′, μετά από σουτ της Anica Plecic κάνοντας το τελικό 0-3.

Στις 20/3 η ομάδα του ΑΡΗ θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τις Αμαζόνες Δράμας, με στόχο την πρόκριση στο final four του Κυπέλλου!

ΑΡΗΣ(Γιώργος Σπυριδωνίδης): Γαβριηλίδου(τερματοφύλακας), Djordjevic, Κολλήγα(αρχηγός), Μίχου(57′ Κωνσταντινίδου(λόγω τραυματισμού 80′ Αργυροπούλου)), Νεοφύτου, Παράσχου, Μαντατζή, Τσιτσιά, Βασιλείου, Plecic,Τσιακλίδου(62′ Καλογεροπούλου).