Μπάσκετ γυναικών: Ήττα του Άρη στις λεπτομέρειες από την Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Η ομάδα Μπάσκετ γυναικών του Άρη ηττήθηκε στις λεπτομέρειες εντός έδρας από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου με 53-58, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Ο Άρης ξεκίνησε πιο νευρικά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 12-20, ωστόσο οι «κιτρινόμαυρες» κάλυψαν τη διαφορά και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια μπροστά με 29-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου πέρασε εκ νέου μπροστά με μικρό προβάδισμα δυο πόντων (43-45), το οποίο όμως διατήρησε μέχρι το τέλος και πήρε τη νίκη με 53-58.

Δεκάλεπτα: 12-20, 29-24, 43-45, 53-58

Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ.-Τογανίδου

ΑΡΗΣ (Κωτούλης): Καλογήρου 6, Τσιαρσιώτη 11, Γιάνταη 6, Βλάχου 15, Εφραιμίδου 6(1), Μάντζιου, Κερασοβίτη 9(2).

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 8, Στεργίου 4, Γράψα Ευτ. 6, Σταμπή 10(1), Αντωνίου 4, Κουλακιώτη 16, Γράψα Ευαγ. 4, Πουρπουτίδου, Κανέλλογλου 6, Αλασχκάρ.

Μπάσκετ Γυναικών: Ήττα του Άρη στις λεπτομέρειες

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του Άρη ηττήθηκε με 69-73 από την Ανόρθωση Βόλου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τον Άρη να οδηγείται στα αποδυτήρια μπροστά με 34-32. Η Ανόρθωση Βόλου κατάφερε να πάρει προβάδισμα 7 πόντων στην τρίτη περίοδο, το οποίο της έδωσε και τη νίκη.

Διαιτητές: Γκαντίδης Θ.-Σιούλας

Δεκάλεπτα: 12-12, 34-32, 44-51, 69-73

ΑΡΗΣ (Κωτούλης): Μπαλτζή 9, Καλογήρου 7(1), Γιάνταη 11, Βλάχου 14, Εφραιμίδου, Τσιαρσιώτη, Μάντζιου, Κερασοβίτη 28(4).

Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 16(1), Σουλτάνη 24, Ζήτη 4, Ταντουρόφσκα 17(3), Τσιμπίδη, Αρτεμισίου 5(1), Αγαγιώτου, Μίχαλου , Μιχαηλίδου 5(1), Ξενοφώντος 2.