Μπάσκετ Εφήβων: Δεν τα κατάφερε απέναντι στον Μαντουλίδη

Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του Άρη ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Μαντουλίδη με 74-66, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα μας πήρε διαφορά επτά πόντων στο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς και στο τέλος κράτησαν τη νίκη. Ο Στέλιος Χαβαλές με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Άρη.

Διαιτητές: Πράττος – Αθανασιάδης

Τα δεκάλεπτα: 14-13, 29-36, 49-46, 74-66.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Νικολαΐδης, Πηλαμουτίδου): Μπετός, Κισόγλου 4, Τυμπανίδης, Καμαλακίδης 14, Χατζηνικολάου 4, Μποτζώρης 7, Βακουφτσής, Μαξιμιάδης, Τσανιώτης 22 (4), Μπάρας, Στριβάνης 7 (1), Αβραμίδης 16.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Τσιαχτσίρας 2, Βασιλειάδης, Δονάκης 6, Καζαμίας, Σκουλαριώτης 8 (2), Χαβαλές 21 (2), Λαμπρόπουλος 12, Ζωΐδης, Κόγιος 2, Νάκος, Πανούδης, Γεροκώστας 15 (1).