Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο: Ήττα από τον Ηρόδικο στο Κύπελλο

Η ομάδα Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε από τον Ηρόδικο, στην Κομοτηνή, με 68-65, στο πλαίσιο της Γ’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Πιο αναλυτικά… «Οι «κιτρινόμαυροι» βρέθηκαν πίσω με 16-6 στο δεκάλεπτο και 34-27 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο «επέστρεψαν», όμως δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη – πρόκριση. Πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ ήταν ο Τσιντάρης με 20 πόντους και ακολούθησε ο Οικονόμου με 19.

Διαιτητές: Αγγελίδης – Στούμπος.

Τα δεκάλεπτα: 16-6, 34-27, 49-47, 68-65.

ΗΡΟΔΙΚΟΣ (Γιώρας): Τσικουρέλης, Λεχούδης 22, Παπαδόπουλος 19, Γκάτζη 14, Σαπρανίδης, Μιμίκος 13.

ΑΡΗΣ (Κοντός – Αποστόλου): Καλογιάννης, Κεφαλάς 13, Χρυσοβέργης 2, Τσιντάρης 20, Οικονόμου 19, Συμεωνίδης 2, Καραδήμος 9, Ζαχαρούδης».

Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο: Ήττα από τη Δωδεκάνησο

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο του Άρη από τη Δωδεκάννησο.

Αναλυτικά η ενημέρωση του ΑΣ…”Η ομάδα Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο του ΑΡΗ ηττήθηκε στη Ρόδο από τη Δωδεκάνησο με 59-37, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 της ΟΣΕΚΑ.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (21-18), πριν οι γηπεδούχοι πάρουν διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο (42-23). Ο Καραδήμος με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ.

Διαιτητές: Ξάνθος – Σκαλτσής.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 42-23, 51-32, 59-37.

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ (Μποσγανάς- Μαρουλλάκης): Λουκάς, Χαρτερός, Μιχαήλου 5, Γέρεμιτς 5, Γκιουρκάν 27, Χαμαντί 14, Χατζηδημητρίου Μ., Χατζηδημητρίου Ε. 2, Χατζηκαντής 4, Μαλωνάς 2.

ΑΡΗΣ (Κοντός- Αποστόλου): Τσακιλτσίδης, Ζαχαρούδης 1, Παντελίδης, Μαλτάς, Καλογιάννης, Χρυσοβέργης, Τσιντάρης 6, Συμεωνίδης 13, Καραδήμος 17″.

Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο: Ήττα από τον Άτλαντα

Ήττα για τους παίκτες του Άρη από την Ατλάντα στο μπάσκετ με αμαξίδιο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΑΣ. “Η ομάδα Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο του ΑΡΗ ηττήθηκε από την Άτλαντα με 33-57, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1.

Οι «κιτρινόμαυροι» μείωσαν τη διαφορά στην τρίτη περίοδο, αλλά στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν στο σκορ. Ο Τσιντάρης με 16 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΑΡΗ.

Διαιτητές: Αθανασόπουλος – Πράττος.

Τα δεκάλεπτα: 05-15, 15-29, 26-36, 33-57.

ΑΡΗΣ (Κοντός – Αποστόλου): Βαρυτμίδης, Καλογιάννης 2, Παντελίδης 4, Κεφαλάς 3 (1), Χρυσοβέργης, Τσιντάρης 16, Οικονόμου 2, Συμεωνίδης 3, Καραδήμος 3.

ΑΤΛΑΣ (Μελεούνης): Ζώης 1, Λεγάκης, Ντομγκιόνι 9, Ράσα 15, Γκατζαράι 6, Χριστοδούλου 17, Κωνσταντινόπουλος 9 (1)”.

Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο: Ήττα από τον Μέγα Αλέξανδρο

Την ήττα γνώρισε η ομάδα Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο του ΑΡΗ, από τον Μέγα Αλέξανδρο με 61-37, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής.

Τα δεκάλεπτα: 12-9, 21-19, 15-6, 13-3.

Μέγας Αλέξανδρος ’94 (Χατζηζογίδου,Vaklinov): Διμπιτούζης Α. 8(1), Πλεξίδας 10, Καλογιάννης 1, Μέρμηγκας, Διτσης 14, Πολυχρονιαδης, Διμπιτούζης Π. 27.

ΑΡΗΣ Wheelchair B.C. ( Κοντός , Βουτσινάς): Βαρυτιμίδης , Μαλτάς , Χρυσοβέργης , Ζαχαρούδης , Παντελίδης , Συμεωνίδης 4π. , Κεφαλάς 5π. , Καραδήμος 6π. , Τσιντάρης 9π. , Βλαστός 13π.