Μπάσκετ: Στην παράταση οι Κορασίδες τον Π.Α.Ο.Κ.

Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, η ομάδα Κορασίδων Μπάσκετ του ΑΡΗ κέρδισε τον Π.Α.Ο.Κ. με 49-47 στην παράταση, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Οι «κιτρινόμαυρες» βρέθηκαν πίσω στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο μετέτρεψαν το 20-23 σε 27-23. Ο αγώνας πήγε «κλειστά» ως το τέλος. Όλα κρίθηκαν στην παράταση, όπου ο ΑΡΗΣ πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 10-11, 20-23, 32-32, 43-43 (κ.δ.), 49-47 (παρ.).

ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη-Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 14(1), Κυρπιζλίδου 6, Αθανασίου 1, Ατζέμη 2, Δροσούνη 13, Βλάχου 11, Εφραιμίδου 2, Τόλη Α.

Π.Α.Ο.Κ. (Παπαδόπουλος): Φράγκου 3(1), Γκατζιώλη 10, Σοφιανάκου 11, Γιαντζαμπίδου 8(2), Τασουλίδου, Γιαννακάκη, Παντώτη 7, Κεσίδου, Κουμαντσιώτου 8.