Μπορούσε τη νίκη, έμεινε στο 1-1 η Κ17 του Άρη κόντρα στον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα

Η Κ17 του Άρη είχε στα χέρια της τη νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όμως έμεινε τελικά στο 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, που έληξε χωρίς τέρματα ο Άρης έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Αμπεριάδη. Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με τον Αλμυρά στο 58’ μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και δέκα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Γεωργιάδης.

Ωστόσο στο 76′ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με κεφαλιά, ενώ μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης επικράτησε ένταση, με τον διαιτητή να μοιράζει εκατέρωθεν αρκετές κίτρινες κάρτες.

Σκόρερ 58′ Αλμυράς, 76′ Ταξιάρχης

Η σύνθεση του ΑΡΗ: (Καζάνας) Γεωργιάδης (88′ Ανατολάκης), Σεβαστίδης, Αυγίδης (85′ Ζλάτκος), Τσομπανίδης, Τανούλης, Καλτσάς, Μακρής, Αλμυράς, Αμπεριάδης, Τσαλίκογλου(89′ Κοντονικολάου) , Καρυπίδης, (88′ Χατζόπουλος).

Xθες για τον Β’ όμιλο, Βόλος-Λαμία 2-2, ενώ στις 17:30 παίζουν ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός και η 1η αγωνιστική ολοκληρώνεται στις 15/9 με το ματς ΑΕΛ-Ξάνθη (11:00).