Μπράιτον – Γουλβς 3-3: Ματσάρα δίχως νικητή (video)

Ματσάρα στο Μπράιτον με την τοπική ομάδα να μένει πίσω στο σκορ (1-3 στο ημίχρονο), αλλά να καταφέρνει να πάρει το βαθμό (3-3) κόντρα στη Γουλβς.

Η Μπράιτον υποδέχτηκε τη Γουλβς που στερήθηκε τον Ντανιέλ Ποντένσε, ο οποίος έμεινε εκτός καθώς ένιωσε ενοχλήσεις και ο Νούνο Εσπίριτο Σάντο έκρινε σκόπιμο να προφυλάξει τον συμπατριώτη του.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γλάρους, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ με τον Κόνολι.

Οι λύκοι ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους και βρέθηκαν να προηγούνται (1-3) στο ημίχρονο με τα γκολ των Σαΐς, Νέβες (πέναλτι), ενώ παρενεβλήθη και το αυτογκόλ του Μπερν.

Η Μπράιτον ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι αδικούν τον εαυτό τους με την αναποτελεσματικότητα σε άμυνα και επίθεση, μείωσαν με το πέναλτι του Μοπέ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ ισοφάρισαν με τον Ντανκ στο 70ό.

Είχαν μάλιστα και δοκάρι με τον Γουέμπστερ ενδιάμεσα. Η Γουλβς λίγο έλειψε να κλέψει το τρίποντο με τη μοναδική ευκαιρία του Οτασάουι στην τελευταία φάση του ματς.