Μπράουν από άλλο πλανήτη και 3-1 για τη Σιένα! (video)

Ο Μπόμπι Μπράουν ήταν από… άλλο πλανήτη στον σημερινό τέταρτο ημιτελικό του καμπιονάτο! Με 27 πόντους οδήγησε την Σιένα στη νίκη επί τηε Βαρέζε με σκορ 78-77, παρότι η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ με 15 πόντους διαφορά στην τέταρτη περίοδο!

Ο πρώην παίκτης του Άρη σταμάτησε στους 27 πόντους, πέτυχε όμως 4/5 τρίποντα στην διάρκεια της ανατροπής της Σιένα και μάλιστα δυο στα τελευταία δύο λεπτά όταν κρίθηκαν τα πάντα. Ο Μπράουν είχε 1/1 βολή, 4/14δπ., 6/9τρ. σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Για την Βαρέζε ένας άλλος πρώην παίκτης του Άρη, ο Μπράιαντ Ντάνστον τελείωσε τον αγώνα με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 κοψίματα!

Η Σιένα έκανε το 3-1 στη σειρά και χρειάζεται άλλη μια νίκη για να προκριθεί στους τελικούς.