Μυθικό ματς στη Βοστόνη, μυθικός Γιάννης αλλά ηττημένος! (video)

Σέλτικς και Μπακς προσέφεραν στους φίλους του μπάσκετ ένα μυθικό πρώτο παιχνίδι στη σειρά των playoffs με την ομάδα της Βοστόνης να λυγίζει στην παράταση Αντετοκούνμπο και Μιλγουόκι με 113-107.

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε η σειρά των Μπόστον Σέλτικς με τους Μιλγουόκι Μπακς. Η ομάδα του Μπραντ Στίβενς είδε τον Κρις Μίτλεντον να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση με απίθανο τρίποντο, όμως πήρε τη νίκη στην παράταση, δείχνοντας τρομερό χαρακτήρα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στα 44 λεπτά που πάτησε παρκέ για τους Μπακς ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, έχοντας 35 πόντους, με 11/21 σουτ, ενώ μέτρησε 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ενώ αποβλήθηκε και με 6 φάουλ, το 6ο μάλιστα έγινε στα 13” για το τέλος της παράτασης.

Δείτε τον… χαμό που έγινε στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας του αγώνα: