Μόνο νίκες (3) μετράει ο Άρης με Γρατσάνη διαιτητή

Ο Βαγγέλης Γρατσάνης, ο οποίος ορίστηκε να διευθύνει τον αγώνα με τον ΠΑΣ στα Γιάννινα, έχει σφυρίξει άλλες τρεις φορές σε παιχνίδια του Άρη. Και στα τρία παιχνίδια ο Άρης μετράει νίκες. Είναι η πρώτη του χρονιά στην Σούπερ λίγκα.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Πέρσι ήταν ο ρέφερι στην μεγάλη νίκη του Άρη μέσα στην Δράμα με σκορ 2-1 και στην ανατροπή των κιτρινόμαυρων σε κείνο το 7Χ7 και την 7η αγωνιστική της περιόδου 2017-18.

Επίσης την περίοδο 2016-17 σφύριξε στο πρωτάθλημα (32η αγωνιστική) στην νίκη (χωρίς αντίκρυσμα για την άνοδο) του Άρη με σκορ 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, σπάζοντας το αήττητο της αθηναϊκής ομάδας που είχε εξασφαλίσει το εισιτήριο για την Σούπερ λίγκα.

Τέλος ήταν ο ρέφερι του αγώνα κυπέλλου που έγινε στην Βέροια για το κύπελλο και ο Άρης επικράτησε με σκορ 3-0 του Αιγινιακού, επίσης την περίοδο 2016-17.