Μόνο… 9 γκολ έβαλε ο ΑΠΟΕΛ

Ούτε… δέκα γκολ δεν έβαλε ο ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια πέταγε «φωτιές» στην Αμμόχωστο και η Νέα Σαλαμίνα ήταν η… άτυχη της υπόθεσης, αφού δέχτηκε εννιά γκολ (9-0).

Ο «θρύλος» πήρε προβάδισμα μόλις στο 2ο λεπτό με τον Εφραίμ, ενώ λίγο μετά την συμπλήρωση του 20λεπτου (21’) ο Στίλιτς έδωσε αέρα δύο τερμάτων. Ο αέρας… έγινε τυφώνας στην εκπνοή του πρώτου 45λεπτου, όταν ο Ζάρκοβιτς (44′) σημείωσε αυτογκόλ και δύο λεπτά αργότερα ο Ντε Βινσέντι πέτυχε το πρώτο του γκολ (45+1′).

Ο Αργεντινός συνέχισε την δουλειά του στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κάνοντας το 5-0. Στο 61’ ο Βινίσιους πέτυχε το 6ο γκολ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ήρθε η σειρά του Καβενάγκι. Ο Αργεντινός πρόλαβε και σημείωσε δύο τέρματα σε πέντε λεπτά (83’ και 88’) ενώ στο ενδιάμεσο μπήκε στην λίστα με τους σκόρερ και ο Πιατκόφσκι.

Πηγη: sportfm.gr