Νέα απογοήτευση στο χάντμπολ…

Τη δεύτερη ήττα του σε τρεις αγώνες στην Α2 ανδρών γνώρισε ο Άρης, που έχασε εκτός έδρας από τη Δράμα ’86 με 32-25, έπειτα από νέα κακή εμφάνιση. Οι «κίτρινοι» είχαν το ελαφρυντικό της απουσίας των δύο πρώτων σκόρερ τους, δηλαδή του Καφαντάρη και του Καράγγελου, αλλά επιπλέον τους έλειψε η αυτοσυγκέντρωση, από την αρχή μέχρι το τέλος.

Ο Άρης βρέθηκε από την αρχή να κυνηγά το σκορ, με τη διαφορά να αποκτά διαστάσεις στο τρίτο δεκάλεπτο και με τη Δράμα ’86 να πηγαίνει στα αποδυτήρια στο «+7» (17-10).

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα στην επανάληψη, με την ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη να παραδίδεται άνευ όρων και τη διαφορά να εκτοξεύεται στα 15 γκολ (31-16) στο 50′. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άρης προσπάθησε να περισώσει την κατάσταση μ’ ένα σερί 1-9, που έφερε το τελικό 32-25.

Τα δεκάλεπτα: 6-4, 11-8, 17-10 (ημίχρονο), 24-13, 31-16, 32-25.

Η σύνθεση του Άρη (Πιπελίδης): Ιωάννου 7, Αλμπάνης 6 Παπαδόπουλος 5, Πλαττής 3, Αναστασίου 3, Μπαϊρλής, Ράμμος 1, Σηπόπουλος, Κίτσος, Τζίτζιος, Μπουκοβίνας, Μίμης, Δέλλης.

Ξεκίνα τώρα με Bonus 125 € από την expekt.com!