Νέα απώλεια για τον Παναθηναϊκό, ήττα 2-0 από τον Πανιώνιο

Νέα απώλεια βαθμών για τον Παναθηναϊκό, που ηττήθηκε με 2-0 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο, παραμένοντας τουλάχιστον δύο βαθμούς πίσω από τον Άρη και την 5η θέση.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Μετά το 0-0 στη Λιβαδειά και την ήττα στα Γιάννενα (1-0) ο Παναθηναϊκός έχασε κι άλλους βαθμούς εκτός έδρας μετά την ήττα του από τον Πανιώνιο (2-0). Έτσι, ο Άρης παραμένει στην 5η θέση και +2 από τους «πράσινους» με 33 βαθμούς και με έναν αγώνα λιγότερο στην Τούμπα.

Στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος προηγήθηκε με γκολ του Σπιριντόνοβιτς στο 10’ και στο 56’ ο Σταυρόπουλος «έγραψε» το 2-0 για τους γηπεδούχους, που έφτασαν τους 26 βαθμούς και ανέβηκαν στην 9η θέση.

Διαμαρτυρία για μη καταλογισμό πέναλτι υπέρ του έκανε ο Παναθηναϊκός στο ημίχρονο της αναμέτρησης αναφέροντας: «Αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής που δεν έδωσε πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού σε αγκάλιασμα του Κουρμπέλη από τον Ντουρμισάι στο 2ο λεπτό».