ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Νέα αρχή για τις “κίτρινες”, 3-1 την Ηλιούπολη

Την πρώτη της νίκη στο Β’ γύρο, αλλά και μέσα στο 2017 πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα του Άρη, που επικράτησε σήμερα με 3-1 της Ηλιούπολης.

Η φιλοξενούμενη ομάδα στο πρώτο σετ ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το β’ τεχνικό τάιμ άουτ, αλλά σε εκείνο το σημείο με όπλο την άμυνα της έκανε την ανατροπή και πήρε το σετ.

Κάτι ανάλογο από την ανάποδη όμως συνέβη στα δύο επόμενα με τον Άρη να βρίσκει ρυθμό μετά το β’ τεχνικό τάιμ άουτ και να προηγείται με 2-1, αλλά να φτάνει πολύ πιο εύκολα στην κατάκτηση του δ’ σετ και στη νίκη.

Τα σετ: 22-25, 25-18, 25-20, 25-15

Άρης (Σολκίδης): Πεσόα, Αλεξάκου, Καραφουλλίδου, Κωνσταντινίδου, Καετάνο, Κις, Κελεσίδου –λ / Χίτζιου-λ, Χαραβελούλη, Πήττα

Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Γκλιγκόροβιτς, Σπανού, Γκρέκα, Γιοβάνη, Σαλούστρου, Μαλουσάρη, Κοκίου -λ / Λάβδα, Τσουμήτα, Ματσούκα.

Πηγή: volleyball.gr