Νέες διακρίσεις για το κιτρινόμαυρο τζούντο

H  ομάδα τζούντο  του Α.Σ. Άρης ανέβηκε  για άλλη μία φορά στο βάθρο των νικητών!

Aναλυτικά:

• Ο Μουλάτζε Νίκος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα -81 κιλά ανδρών εκτοπίζοντας τους αντιπάλους του με Ippon (πλήρη επικράτηση).
  • Ο Παναγιώτου Ελευθέριος αντίστοιχα για ακόμη μία φορά διακρίθηκε στην κατηγορία του, των -66 κιλών εφήβων – κατακτώντας τη δεύτερη θέση και κάνοντας την ομάδα για άλλη μία φορά περήφανη.
  •  Φυσικά δεν έλειψαν και οι επιτυχίες στους παίδες Α΄ αλλά και Β΄.
  • Ο Μυλωνέλης Αθανάσιος κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία των -55 κιλών παίδων Α΄  και παράλληλα ο συναθλητής του Βίκτωρ Μαμιάν, κατατάχθηκε 5ος στο διασυλλογικό πρωτάθλημα, που διεξήχθη την ίδια μέρα στην κατηγορία των -48 κιλών παίδων Β΄.
  • Συνοπτικά στο τουρνουά του Αμυνταίου φέτος, ο σύλλογό πήρε 3 μετάλλια στις 3 συμμετοχές και κατέλαβε την 5η θέση στο διασυλλογικό πρωτάθλημα. Τα συγκεκριμένα αποτελέσματα όπως και τα προηγούμενα στο τουρνουά Σάκουρα Κατερίνης αποδεικνύουν και καταδεικνύουν την χρόνια προσπάθεια, την επιμονή αλλά και υπομονή της ομάδας και των αθλητών μας με στόχο τη βελτίωση και τη διάκριση!